Komunikaty PR

Cyfryzacja bez ryzyka. Spotkanie dla MŚP - Białystok

2024-05-15  |  01:00
Kontakt
Marta Trzepla
Monday

Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl

Cyfryzacja bez ryzyka to cyfryzacja z głową. Spotkanie edukacyjne Symfonii dla sektora MŚP

Przedsiębiorcy dzięki zmianie terminu KSeF dostali dodatkowy czas, który mogą przeznaczyć na pozyskanie wiedzy oraz środków na rozwój firmy. Przejście na cyfrowy obieg dokumentów, wewnętrzne audyty, szkolenia pracowników i inne działania, prowadzące do zwiększenia stopnia digitalizacji biznesu, wymagają znajomości tematu i współpracy ze specjalistami. Te zagadnienia, a także informacje o możliwościach pozyskania źródeł finansowania, znajdą się w programie skierowanych do przedsiębiorców spotkań „Cyfryzacja bez ryzyka”. Wydarzenie odbędzie się 22 maja w Białymstoku. Partnerem spotkania jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Nowy termin obowiązywania Krajowego systemu e-faktur (KSeF) pozwala firmom na spojrzenie z szerszej perspektywy i przygotowanie się na strategiczną zmianę. Dlaczego jedne firmy osiągają sukces w krótkim czasie, a inne, w tym wielkie koncerny, upadają? W jaki sposób wiąże się to z uwzględnieniem najnowszych trendów w biznesie? Na te pytanie odpowiedzą prowadzący spotkania, pokazując jednocześnie konkretne przykłady strategii przedsiębiorców w digitalizacji. Omówione zostaną także zagadnienia związane między innymi z eDoręczeniami, Dyrektywą UE NIS2, JPK_KR / PD / ST oraz wyniki rządowego audytu KSeF wraz z kwestiami wewnątrzunijnego fakturowania. Kluczowe według ekspertów jest zrozumienie, że faktura elektroniczna jest tylko jednym z elementów cyfrowego obiegu dokumentów, którego całościowe wdrożenie przynosi znacznie większe korzyści.

 

Dostawcy oprogramowania dla biznesu skupiają się w ostatnich latach na rozwiązaniach technologicznych pomagających przedsiębiorcom w dostosowaniu się do regulacji prawnych. Wielość i tempo zmian są źródłem niepewności dla małych i średnich przedsiębiorstw.  Przeprowadzone przez Symfonię wraz z Fundacją Digital Poland badanie wskazało najpilniejsze potrzeby oraz obawy MŚP związane z e-fakturowaniem i cyfryzacją. Odsunięcie w czasie daty wprowadzenia obowiązkowego KSeF, który stanowi ewolucję w cyfryzacji obiegu dokumentów fiskalnych, pozwala na bardziej zaplanowane i przemyślane przejście na cyfrową ścieżkę biznesu.

Biznes rozumie potrzebę i generalne korzyści z cyfryzacji, ale potrzebuje dodatkowej wiedzy, aby podjąć konkretne, uporządkowane kroki w kierunku transformacji. Sprawdziliśmy, czego brakuje przedsiębiorcom, żeby chcieli i mogli wejść w proces. Po pierwsze, chcą zrozumiałych przykładów korzyści z zastosowania narzędzi cyfrowych. Po drugie, oczekują, że inwestycja będzie w zasięgu ich możliwości finansowych. Podczas spotkań biznesowych przedstawiamy studia przypadków, udzielamy podpowiedzi oraz zapewniamy bezpłatne, eksperckie doradztwo – mówi Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii.

Cykl spotkań biznesowych Cyfryzacja bez ryzyka to cyfryzacja z głową” organizowany jest przez Symfonię wraz z Partnerami firmy oraz Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w 7 miastach Polski (Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław). Szczegóły dostępne są na symfonia.pl/blog/sniadania-cyfryzacja/.  Wstęp jest bezpłatny, ale możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Fani technologii nie zawiedli. Tak MSI świętowało 20 lat laptopów Biuro prasowe
2024-06-17 | 01:00

Fani technologii nie zawiedli. Tak MSI świętowało 20 lat laptopów

Za nami niezwykłe rocznicowe wydarzenie zorganizowane z okazji 20-lecia obecności laptopów MSI na rynku. Fani technologii mogli wybrać się w sentymentalną podróż w
IT i technologie Ailleron dołącza do stowarzyszenia leasingowego w Szwajcarii
2024-06-13 | 16:00

Ailleron dołącza do stowarzyszenia leasingowego w Szwajcarii

Polski lider w dziedzinie oprogramowania dla branży leasingowej Ailleron, notowany na głównym rynku GPW, rozpoczął współpracę ze Szwajcarskim Stowarzyszeniem Leasingowym
IT i technologie DROGA DO DIGITALIZACJI: TEAM ENERGIE WDRAŻA TECHNOLOGIĘ PANASONIC ESL
2024-06-13 | 15:00

DROGA DO DIGITALIZACJI: TEAM ENERGIE WDRAŻA TECHNOLOGIĘ PANASONIC ESL

Panasonic ogłasza podpisanie umowy ramowej z Team Energie w celu wdrożenia technologii ESL na 72 stacjach benzynowych w Niemczech. Niemiecka firma energetyczna Team Energie nawiązała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Połowa Polaków nie potrafi odróżnić oryginalnego produktu od podróbki. Sklepy internetowe wdrożyły technologie blokujące nieautentyczne towary

Sprzedaż podrobionych produktów to jedno z najczęstszych oszustw w sieci. Z badań EUIPO wynika, że 14 proc. konsumentów w Polsce celowo kupiło podróbkę, a połowa miała problem z określeniem oryginalności zakupionego produktu. Klientom z pomocą idą sklepy internetowe. W ubiegłym roku technologie stosowane przez Amazon zablokowały globalnie sprzedaż 7 mln nieautentycznych towarów. Organizacje konsumenckie apelują z kolei do konsumentów o ostrożne podejście do niewiarygodnie niskich cen i zwracanie uwagi na detale.

Prawo

Reforma finansowania samorządów ma im pomóc wyjść z dramatycznej sytuacji. Zmiany możliwe już od 2025 roku

Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Transport

Port lotniczy w Modlinie chce rozbudować terminal i stanowiska dla samolotów. W planach także uruchomienie pozaeuropejskich kierunków

W piątek 14 czerwca minister infrastruktury Dariusz Klimczak zatwierdził plan generalny portu lotniczego Warszawa-Modlin na lata 2022–2045, w zakresie zgodności z polityką transportową kraju. Położone około 35 km od centrum stolicy lotnisko czeka rozbudowa. Władze spółki mówią o konieczności powiększenia zarówno terminalu pasażerskiego, jak również płyt postojowych dla samolotów. Konieczna jest także budowa nowej drogi startowej. Bez tych inwestycji za kilka lat mazowiecki port lotniczy osiągnie kres przepustowości zaplanowanej na 4,2 mln pasażerów. Tym bardziej że władze lotniska myślą o rozwoju kierunków pozaeuropejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.