Komunikaty PR

Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego

2024-05-15  |  14:00
Biuro prasowe

10 maja Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) zorganizowało inaugurację dnia mentoringowego dla polskich studentów w Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) w Korei.

Wydarzenie to oficjalnie rozpoczęło pierwszy dzień programu mentoringowego, który został wprowadzony po podpisaniu porozumienia między KHNP a KINGS 9 kwietnia br. Umowa ta dotyczy drugiej odsłony programu. Celem inicjatywy jest dostarczenie studentom z KINGS, zwłaszcza tym z krajów, które dopiero wkraczają w sektor energetyki jądrowej, takich jak Polska, dogłębnej wiedzy na temat koreańskiej technologii jądrowej. Program oferuje również cenne porady, które mogą wspomóc rozwój zawodowy uczestników.

 

Od czasu założenia programu w 2021 roku, 30 polskich studentów z KINGS aktywnie wzięło udział w programie, mieli także możliwość zwiedzania różnorodnych obiektów jądrowych w Korei. To doświadczenie pozwoliło im na rozszerzenie swojej wiedzy i umiejętności w sektorze energetyki jądrowej.

Sesja mentoringowa, która odbyła się w siedzibie KHNP, umożliwiła studentom KINGS bezpośredni kontakt z ekspertami z KHNP. Podczas interaktywnych sesji pytań i odpowiedzi skupionych na koreańskim sektorze jądrowym oraz wizytach w Energy-Tower i centrum PR KHNP, uczestnicy zdobyli praktyczne doświadczenie oraz dogłębną wiedzę na temat zaawansowanych technologii jądrowych Korei.

Zauważamy wzrost zainteresowania koreańską technologią jądrową wśród studentów z zagranicy. Naszym głównym celem jest, aby program nie tylko wspierał uczestników, ale również aby stał się ważnym narzędziem w rozwijaniu przyszłej kadry pracowniczej dla polskich projektów jądrowychskomentował Harry Chang, wiceprezes KHNP. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce Biuro prasowe
2024-05-27 | 12:00

Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce

Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce   Za nami premierowa konferencja PESA Battery Conference. Trzy sesje tematyczne, panele dyskusyjne i debata o przyszłości przemysłu
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-05-22 | 18:09

GoldenPeaks Capital i Reckitt podpisały 10-letnią umowę dostawy energii w Polsce

GoldenPeaks Capital i Reckitt podpisały 10-letnią umowę dostawy energii w Polsce, promując dalszą dekarbonizację krajowej sieci energetycznej i pomagając Reckitt w osiąganiu jej zielonych celów.   GoldenPeaks Capital,
Energetyka Sukces Columbus Elite w programie Czyste Powietrze
2024-05-22 | 11:00

Sukces Columbus Elite w programie Czyste Powietrze

Spółka Columbus Elite, największa organizacja sprzedażowa OZE w Polsce, zakontraktowała imponującą ilość zleceń w ramach programu “Czyste Powietrze”. Tylko w kwietniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Tylko co 20. palacz jest w stanie samodzielnie rzucić papierosy. Dziś Światowy Dzień Bez Papierosa

Niemal co trzeci dorosły Polak przyznaje się do palenia papierosów. Ta liczba świadczy o porażce polskiej polityki zdrowotnej, w ramach której zakładano redukcję udziału palaczy w społeczeństwie do 5 proc. przed 2030 rokiem. Taki sukces zanotowała Szwecja, w której odsetek palaczy spadł w latach 2008–2023 z 15 proc. do 5,6 proc. Tymczasem wachlarz chorób wywołanych wdychaniem papierosowego dymu jest bardzo szeroki. Najgroźniejsze z nich, oprócz nowotworów, są związane z układem oddechowym i sercowo-naczyniowym jak np. żylna choroba zakrzepowo-zatorowa. 31 maja obchodzona jest 37. rocznica Światowego Dnia Bez Papierosa.

Prawo

Po wyborach wiele tematów w Komisji Europejskiej będzie kontynuowanych. Wśród nich Zielony Ład czy działania na rzecz solidarności z Ukrainą

Jest mało prawdopodobne, by po czerwcowych wyborach do europarlamentu nowa Komisja Europejska radykalnie zmieniła kierunek w wielu kluczowych tematach. Dotyczy to głównie Europejskiego Zielonego Ładu. Wśród priorytetów Brukseli, które w nowej kadencji będą z pewnością kontynuowane, wymienia się także kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i digitalizacją na terenie Wspólnoty. W Polsce wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę, 9 czerwca.

Problemy społeczne

W strefach objętych konfliktem żyje 400 mln dzieci. Najtrudniejsza sytuacja jest w Strefie Gazy, gdzie w ciągu kilku miesięcy zginęło ponad 12 tys. dzieci

Według UNICEF jedno na pięć dzieci żyje w strefach objętych konfliktami lub z nich ucieka. Organizacja Narodów Zjednoczonych w latach 2005–2022 zweryfikowała ponad 315 tys. poważnych naruszeń praw dziecka na obszarach objętych konfliktem. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Strefie Gazy, gdzie tylko w tym roku zginęło więcej dzieci niż w 2022 roku na całym świecie.  Wojna zabiera dzieciom to, co najważniejsze, czyli poczucie bezpieczeństwa i znacząco wpływa na ich rozwój – alarmuje Polska Akcja Humanitarna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.