Komunikaty PR

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

2024-05-08  |  10:10
Biuro prasowe

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie działań w oparciu o zgromadzone informacje. Te rozwiązania znacznie zyskują na popularności, co potwierdzają dane. W 2022 r. aż 34% budujących dom zdecydowało się na inteligentne instalacje – wynika z analiz portalu Oferteo. Wśród popularnych urządzeń dedykowanych smart home (tj. inteligentnym domom) są systemy oświetlenia, kamery monitoringu, inteligentne domofony i wideodzwonki, sterowniki ogrzewaniem, klimatyzatory czy też systemy audio. Rozwiązania SMART pozwalają znacznie ułatwić obsługę sprzętu, zapewnić bezpieczeństwo, a nawet ograniczyć koszty – nic więc dziwnego, że zyskują zainteresowanie nie tylko konsumentów, ale również biznesu.

Siedziba nowoczesnej firmy powinna zostać wyposażona w inteligentne urządzenia, które mogą realnie wpłynąć na produktywność pracowników oraz ich komfort pracy. Od czujników temperatury, wilgotności powietrza i oświetlenia – pozwalające dopasować warunki w biurze do preferencji pracowników – aż po inteligentne sale spotkań umożliwiające rozpoznanie członków zespołu na podstawie skanu twarzy. Choć niektóre systemy i urządzenia mogą stwarzać wrażenie, jakby były z pogranicza science fiction, to są one już w zasięgu zarówno konsumentów, jak i biznesu.

Jednym z przykładów rozwiązań, które już dziś mogą wesprzeć proces tworzenia biura przyszłości, są urządzenia wielofunkcyjne. Te narzędzia - pozwalające na drukowanie, kopiowanie i faksowanie - odpowiednio podłączone do sieci organizacji mogą również znacznie usprawnić proces skanowania czy zapisywania dokumentów w wybranych folderach na dyskach sieciowych przypisanych do konkretnego pracownika. Tego typu ustawienia pomagają uniknąć bałaganu we wspólnych zasobach pracowników oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo „zgubienia” pliku na dysku. Obserwujemy obecnie wzrost zainteresowania narzędziami do digitalizacji zasobów organizacji oraz oprogramowania pozwalającego na automatyzację procesów obsługi dokumentacji. Firmy koncentrują się na wdrożeniu obiegu zasobów online, który będzie możliwie sprawny i intuicyjny, a przy tym bezpieczny. Powszechne staje się wprowadzenie rozwiązań sieciowych na rzecz rezygnacji z tych lokalnych, podłączonych do złącza USB. Wynika to z konieczności zdalnego monitorowania funkcjonowania sprzętu oraz możliwości reagowania w przypadku awarii. Dodatkowo warto pamiętać, że digitalizacja zasobów firmy ma ogromny wpływ na work-flow pracowników bez względu na lokalizacje, z której pracują.

Wdrożenie do infrastruktury druku urządzenia wielofunkcyjnego pozwala nie tylko na oszczędność miejsca, ale również środków. Korzystanie z jednego sprzętu z wieloma funkcjami jest tańsze niż posiadanie kilku urządzeń, które trzeba nie tylko kupić, ale również odpowiednio serwisować. Takie rozwiązanie może nie tylko wesprzeć biznes w obszarze druku, ale również w procesie administracji dokumentacją oraz digitalizacji zasobów. Ze względu na szeroki zakres możliwości oferowany przez ten sprzęt, idealnie nadaje się on biur lub też do użytku domowego. Dodatkowo ma on również funkcję zlecania druku bezpośrednio ze smartfona, co znacznie przyspiesza cały proces wydruku.

Lepsza koncentracja pracowników i większa produktywność to tylko niektóre z korzyści wdrożenia inteligentnych rozwiązań w organizacji. Te czynniki mają ogromny wpływ nie tylko na komfort pracy członków zespołów, ale również ogólne postrzeganie firmy. Biuro przyszłości może zostać stworzone już dziś, dlatego warto wyposażyć siedzibę firmy w rozwiązania, które pozwolą na wydajną i komfortową pracę jutra.

Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Historia gier wideo ożywiona przez technologię Panasonic w Oxo Museo Biuro prasowe
2024-05-31 | 14:00

Historia gier wideo ożywiona przez technologię Panasonic w Oxo Museo

W samym sercu Malagi, muzeum Oxo Museo oddaje hołd historii gier wideo, prezentując je w zupełnie nowym świetle. Dzięki współpracy z Panasonic Connect i ich zaawansowanej technologii
IT i technologie Nowa era doświadczeń imersyjnych
2024-05-31 | 13:40

Nowa era doświadczeń imersyjnych

Włoska firma Artled szybko zdobywa renomę dzięki swoim rewolucyjnym doświadczeniom immersyjnym, opartym na najnowocześniejszej technologii projekcyjnej Panasonic. Specjalizując się w
IT i technologie Rewolucyjna zmiana w rozliczeniach freelancerów
2024-05-31 | 10:30

Rewolucyjna zmiana w rozliczeniach freelancerów

W dynamicznie zmieniającym się świecie cyfrowym, usprawnienie procesów pracy zdalnej i freelancingu staje się nie tylko wyzwaniem, ale i koniecznością. Platforma Useme, służąca do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Tylko co 20. palacz jest w stanie samodzielnie rzucić papierosy. Dziś Światowy Dzień Bez Papierosa

Niemal co trzeci dorosły Polak przyznaje się do palenia papierosów. Ta liczba świadczy o porażce polskiej polityki zdrowotnej, w ramach której zakładano redukcję udziału palaczy w społeczeństwie do 5 proc. przed 2030 rokiem. Taki sukces zanotowała Szwecja, w której odsetek palaczy spadł w latach 2008–2023 z 15 proc. do 5,6 proc. Tymczasem wachlarz chorób wywołanych wdychaniem papierosowego dymu jest bardzo szeroki. Najgroźniejsze z nich, oprócz nowotworów, są związane z układem oddechowym i sercowo-naczyniowym jak np. żylna choroba zakrzepowo-zatorowa. 31 maja obchodzona jest 37. rocznica Światowego Dnia Bez Papierosa.

Prawo

Po wyborach wiele tematów w Komisji Europejskiej będzie kontynuowanych. Wśród nich Zielony Ład czy działania na rzecz solidarności z Ukrainą

Jest mało prawdopodobne, by po czerwcowych wyborach do europarlamentu nowa Komisja Europejska radykalnie zmieniła kierunek w wielu kluczowych tematach. Dotyczy to głównie Europejskiego Zielonego Ładu. Wśród priorytetów Brukseli, które w nowej kadencji będą z pewnością kontynuowane, wymienia się także kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i digitalizacją na terenie Wspólnoty. W Polsce wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę, 9 czerwca.

Problemy społeczne

W strefach objętych konfliktem żyje 400 mln dzieci. Najtrudniejsza sytuacja jest w Strefie Gazy, gdzie w ciągu kilku miesięcy zginęło ponad 12 tys. dzieci

Według UNICEF jedno na pięć dzieci żyje w strefach objętych konfliktami lub z nich ucieka. Organizacja Narodów Zjednoczonych w latach 2005–2022 zweryfikowała ponad 315 tys. poważnych naruszeń praw dziecka na obszarach objętych konfliktem. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Strefie Gazy, gdzie tylko w tym roku zginęło więcej dzieci niż w 2022 roku na całym świecie.  Wojna zabiera dzieciom to, co najważniejsze, czyli poczucie bezpieczeństwa i znacząco wpływa na ich rozwój – alarmuje Polska Akcja Humanitarna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.