Komunikaty PR

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

2024-04-11  |  09:15
Biuro prasowe
Do pobrania materiał ( 0.05 MB )

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i absolwentów zagranicznych szkół wyższych w rozwinięciu kariery zawodowej w Polsce [1]. Udział w projekcie poleca aż 78% uczestników programu z lat ubiegłych. Dlaczego? To doświadczenie, które pozwala zyskać cenne kontakty i praktyczne kompetencje potrzebne przy wejściu na rynek pracy, trudne do zdobycia w innych warunkach. Pomaga podjąć jedną z ważniejszych decyzji, przed którymi stoją moi ludzie: jak ma wyglądać ich dalsza kariera zawodowa. Tego zdania jest przeszło 6 na 10 ankietowanych badania przeprowadzonego przez Fundację GPW, czyli uczestników „Go4Poland” [2]. 

„Go4Poland” – duże wsparcie i cenne doświadczenie

Zostać za granicą czy wracać do Polski? Część polskich studentów uczących się poza naszym krajem, jeszcze ma przed sobą podjęcie tej decyzji. Inni są zdecydowani, by rozpocząć pracę zawodową w Polsce, tylko potrzebują wsparcia, by zacząć. „Go4Poland” pomaga jednym i drugim i zdecydowanie spełnia swoje zadanie, bo blisko 63% uczestników projektu z lat ubiegłych przyznaje, że udział w programie pomógł im w podjęciu decyzji nt. dalszej kariery zawodowej. – „Skorzystałem z Letniej Szkoły, dzięki spotkaniom lepiej zrozumiałem, co chciałbym robić po studiach oraz, jaki kierunek będzie dla mnie odpowiedni”  tak komentuje udział w projekcie jeden z uczestników.

Co bardzo cieszy, blisko 8 na 10 (78%) ankietowanych poleciłoby udział w „Go4Poland” innym studentom. Dla nas to bardzo ważny wniosek, dowód na to, że program nie tylko spełnia nadrzędny cel, który został założony – wsparcie polskich studentów uczelni zagranicznych w starcie kariery w Polsce – ale również został dobrze zaprojektowany, jeżeli chodzi o agendę i przebieg. Wszystkie elementy projektu – staże oferowane przez Partnerów, program mentoringowy, Letnia Szkoła „Go4Poland” oraz konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”, która co roku wieńczy Program – zostały pozytywnie ocenione przez uczestników.  Przede wszystkim dlatego, że są nastawione na przekazywanie praktycznych wskazówek, gdy podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące kariery zawodowej, a także dają możliwość  czerpania wiedzy od cenionych ekspertów branżowych – komentuje Alina Bączar, Wiceprezes Fundacji GPW.

Od początku trwania Programu, aż 900 polskich studentów oraz absolwentów zagranicznych uczelni otrzymało możliwość wsparcia w wejściu na rynek pracy w Polsce. W tym roku do tej grupy dołączą kolejne osoby. Co na nie czeka?

Staże i praktyki w firmach, które budują polską gospodarkę oraz wsparcie Mentorów

„Skorzystałem z oferty stażowej, pracuje u tego pracodawcy ponad 3 lata”. To historia jednego z uczestników „Go4Poland”, przykład, że program „Go4Poland” realnie pomaga w starcie kariery zawodowej w polskich warunkach. Wyniki przeprowadzonego badania pokazują, że takie są oczekiwania uczestników Projektu. Koncentrują się one przede wszystkim na możliwości rozwoju kompetencji, zdobywaniu doświadczenia w konkretnej branży, realizacji odpowiedzialnych zadań oraz zaangażowaniu ze strony mentorów/opiekunów. Istotna jest możliwość uczestniczenia w realnych projektach, które przyczynią się do dalszego rozwoju zawodowego.

Osoby biorące udział w tegorocznej edycji programu, tak jak w latach ubiegłych, będą mieć okazję zdobywać wiedzę i doświadczenie podczas płatnych staży oferowanych przez Partnerów projektu, odbywających się w okresie letnim. W tym roku swoje oferty staży jako pierwsze przedstawiła GPW i z każdym tygodniem propozycji dla uczestników będzie przybywać. Wybór stażystów w dedykowanej rekrutacji odbędzie się w kwietniu.

„Go4Poland” to również Program Mentorski, czyli spotkania „1 na 1”, w których Mentor przekazuje studentowi (uczestnikowi) swoje know-how z danego obszaru, porady, których młody człowiek nie znajdzie w sieci.

 Spotkania z mentorami to ważny element projektu prowadzonego przez Fundację GPW i został bardzo dobrze oceniony i doceniony przez uczestników Programu. Za co? „Bezpośredni kontakt z osobami mającymi duże doświadczenie oraz stanowisko na rynkach finansowych oraz innych sektorach gospodarki”. Takie opinie pojawiały się w odpowiedziach – zaznacza Alina Bączar, Prezes Fundacji GPW. A jak dodaje Marta Dobrzyńska, koordynatorka programu „Go4Poland”: – Nasi Partnerzy są nastawieni na przekazywanie praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwolą odnaleźć się na polskim rynku pracy i zdefiniować przyszłą drogą zawodową. Uczestnicy chętnie korzystają z tej możliwości uzyskania wglądu w to, jak działa biznes w Polsce i zdobycia cennego doświadczenia, zanim na dobre rozpoczną pracę. 

W ubiegłych latach Partnerami programu były m.in. takie marki jak: GPW, EY, Erste Securities Polska S.A. Pekao, Citi Bank, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego, Biuro Informacji Kredytowej, Google, LOT, PZU, Tauron, NAVA, Orlen czy PGE.

Przedstawiciele Programu Go4Poland są stale obecni na największych europejskich wydarzeniach skupiających polskich studentów na zagranicznych uczelniach, takich jak Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Holandii czy LSE SU Polish Economic Forum. Fundacja GPW jest partnerem tych wydarzeń a wielu spośród organizatorów to byli uczestnicy Programu Go4Poland.

Letnia Szkoła „Go4Poland” i konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”

Od kilku lat znakiem rozpoznawczym programu jest również „Letnia Szkoła Go4Poland”, czyli 7 dni intensywnych warsztatów i spotkań z ekspertami z zakresu ekonomii, świata finansów i branż, w których działają Partnerzy projektu – przedstawicielami firm mających wpływ na zmiany i wydarzenia gospodarcze w Polsce.

Tradycyjnie, bieżącą edycję programu „Go4Polnad” zakończy wrześniowa Konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”. Wystąpienia i spotkania ze specjalistami rynku kapitałowego, ekspertami z obszaru dyplomacji, komunikacji oraz biznesu to podsumowanie projektu, które każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Letnia Szkoła, Konferencja. Obie okazje pozwoliły poznać niesamowitych ludzi, oraz rozbudować wiedzę na bieżące tematy, nie tylko związane z giełdą. Dodatkowo, była to idealna okazja do udoskonalenia tzw. soft skills – to komentarz jednego z uczestników projektu.

Uczestnicy „Go4Poland” podkreślają, że udział w Programie, w Letniej Szkole i Konferencji, dał im możliwość nawiązania kontaktów zarówno ze swoimi rówieśnikami w podobnej sytuacji życiowej, jak i potencjalnymi pracodawcami – Partnerami projektu, zyskania cennych wskazówek i praktycznej wiedzy, niedostępnej w sieci czy w gotowych opracowaniach, co świadczy o dużej wartości projektu i jego realnym wsparciu młodych Polaków studiujących za granicą w rozwoju zawodowym i zachęcaniu ich do startu kariery Polsce –  komentuje Marta Dobrzyńska, koordynatorka programu „Go4Poland”.

_____________

Pełny harmonogram IX edycji programu „Go4Poland” oraz szczegółowe informacje dla Uczestników (także nt. rekrutacji) oraz Patronów znajdują się na stronie: www.go4poland.pl.

[1: Kierowany jest również do osób będących na wymianie studenckiej za granicą, studentów wywodzących się z Polonii oraz stypendystów Programu im. Generała W. Andersa. ] [2: Badanie Fundacji GPW przeprowadzone online w okresie październik 2023-styczeń 2024 wśród uczestników programu „Go4Poland”.]

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni” Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.