Komunikaty PR

Zainspiruj się zdjęciami Huawei Next-Image Awards 2020 i zrób własne

2020-07-09  |  15:30
Biuro prasowe

Pokaż w twórczy oraz oryginalny sposób jak postrzegasz rzeczywistość i zgłoś swoje zdjęcie zrobione smartfonem Huawei do konkursu Next-Image Awards 2020. 

 

Pięć kategorii konkursu pozwala uczestnikom w różnorodny sposób podzielić się ze światem swoim talentem fotograficznym. Huawei podpowiada, gdzie szukać inspiracji, by powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym 10 000 dolarów oraz flagowy smartfon Huawei P40 Pro.

 

Fotografia to świetny sposób, by uchwycić to, co jest wokół nas piękne, a zarazem ulotne. Zaawansowane możliwości fotografii mobilnej smartfonów Huawei pozwalają w jeszcze prostszy i szybszy sposób uwiecznić rzeczywistość w kadrze, ale także dzielić się wykonanymi zdjęciami ze światem. Poznaj fotograficzne porady i wybrane przez Huawei prace Polaków, które do tej pory zostały zgłoszone do konkursu Huawei Next-Image Awards 2020. Zainspiruj się i uwolnij swoja kreatywność, by powalczyć o atrakcyjne nagrody.

Magia kontrastów

Rzeczywistości wokół nas jest niezwykle inspirująca. Z perspektywy fotografii warto uważnie obserwować różnorodność świata i uchwycić to, co w niej najpiękniejsze. Zdjęcia, które próbują te różnice uchwycić są bardziej atrakcyjne, gdy kontrast w kadrze podkreśla różnicę między dwoma obiektami - takie jak kolor, kształt czy tekstura.

Natura oczarowuje swoim pięknem

Fotografia przyrody nieustannie zadziwia i zachwyca. Za dobrymi zdjęciami kryje się wyjątkowy moment uchwycony w ciekawym świetle. Uwiecznienie magii matury dzięki możliwościom fotografii mobilnej smartfonów Huawei jest wręcz dziecinie proste. Robiąc zdjęcie warto zostawić trochę przestrzeni dla fotografowanego obiektu. Niezależnie od tego, czy jest to biegnący jeleń, czy lecący ptak, ważne jest, aby umieścić go w „silnym” punkcie na zdjęciu, pozostawiając więcej miejsca przed niż za nim. W ten sposób dynamika ruchu jest wyższa, a cała kompozycja nabiera spójnej harmonii.

Ulotny moment

Zdjęcia to coś więcej niż tylko zamrożone chwile – są niczym wrota do równoległej rzeczywistości. Jedno zdjęcie wystarczy, aby pokazać urok niezwykłego momentu lub nawet całej epoki. Światło jest kluczowym elementem fotografii, także tej mobilnej. Często najlepszym czasem na robienie zdjęć jest tzw. złota i niebieska godzina. Złota godzina ma czas około godziny po wschodzie słońca i godziny przed zachodem słońca, kiedy światło jest bardzo ciepłe, miękkie, a kolory są wyraźniejsze. Nieco później, wieczorem, objawia się tzw.: niebieska godzina. Wtedy ciemnoniebieskie niebo ma taką samą jasność jak sztuczne oświetlenie. W tym czasie można uchwycić w wyjątkowo klimatyczny sposób przestrzeń miejską, jak oświetlone budynki czy lampy w parkach.

Czasami mniej znaczy więcej

Bogate w szczegóły zdjęcia potrafią być imponujące. Czasami jednak nadmiar elementów sprawia, że ​​przesłanie zdjęcia rozmywa się, a koncepcja artysty jest dla odbiorcy niejasna. Podczas robienia zdjęcia warto zastanowić się, jaką historię chcemy opowiedzieć i skupić się na odsłonięciu kluczowych elementów.

Podstawowym elementem udanego zdjęcia jest kompozycja kadru. Zazwyczaj staramy się wycentrować obraz, ponieważ aparaty są skonstruowane w taki sposób, że centralny punkt „łapie ostrość” najszybciej. Warto jednak pamiętać o złotej zasadzie trójpodziału, który dzieli kadr na trzy równe części, zarówno w poziomie, jak i w pionie. W miejscach, w których przecinają się pionowe i poziome linie, tworzone są tzw. „mocne punkty” i na nich warto umieszczać główne obiekty zdjęcia. To one powinny przyciągać uwagę widza i dawać poczucie harmonii. Przed zrobieniem zdjęcia warto zastanowić się, co ma być jego głównym tematem.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców

Udział w Huawei Next-Image Awards 2020 to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, to także okazja, by pokazać szerokiej publiczności swój talent fotograficzny i zainspirować innych do kreatywnego wyrażania siebie. W zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad pół miliona ludzi z całego świata.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei i zgłoszenie go do 31 lipca na konkursowej platformie. Na tej platformie można także znaleźć regulamin konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić do 30 zdjęć w całym konkursie.

Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez profesjonalne jury konkursu, które składa się z ekspertów i autorytetów świata fotografii oraz przedstawicieli Huawei. Konkurs podzielony jest na 2 etapy: lokalny oraz globalny.

W pierwszym etapie lokalne jury wyłoni 20 najlepszych polskich twórców - po 4 z każdej z 5 kategorii. Każdy laureat otrzyma bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3, a wyróżnione prace staną w szranki ze zdjęciami autorów z całego świata w etapie globalnym. Dodatkowo autor najlepszej pracy z Polski otrzyma laptop Huawei MateBook 13 2020.

Trzech zwycięzców globalnego etapu konkursu otrzyma tytuł Fotografa Roku, nagrodę Grand Prize w wysokości 10 000 dolarów, a także najnowszy, fotograficzny smartfon Huawei P40 Pro. Nagrodzonych zostanie także 15 najlepszych prac ze wszystkich kategorii, a każdy laureat otrzyma 1 000 dolarów oraz smartfon Huawei P40 Pro. Dodatkowo jury wyróżni jeszcze 55 autorów prac, którzy otrzymają smartfon Huawei P40 Pro. Konkurs zostanie rozstrzygnięty we wrześniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Fundacja Tech To The Rescue wesprze ponad 100 organizacji Biuro prasowe
2024-04-25 | 11:30

Fundacja Tech To The Rescue wesprze ponad 100 organizacji

Akcelerator AI for Changemakers - stworzony przez Tech To The Rescue ze wsparciem AWS - pomoże organizacjom non-profit, instytucjom i firmom społecznym wykorzystać sztuczną inteligencję w
IT i technologie Forum Sektora Kosmicznego 2024 już w czerwcu
2024-04-25 | 11:00

Forum Sektora Kosmicznego 2024 już w czerwcu

Polska Strategia Kosmiczna, technologie kosmiczne w służbie bezpieczeństwa oraz współpraca z podmiotami zagranicznymi – to główne tematy czwartej edycji Forum Sektora
IT i technologie Szpitale i przychodnie chronią zdrowie, ale nie chronią PESEL-i pacjentów
2024-04-25 | 10:30

Szpitale i przychodnie chronią zdrowie, ale nie chronią PESEL-i pacjentów

Dane pacjentów zgromadzone w szpitalach oraz przychodniach cieszą się coraz większym zainteresowaniem przestępców. W latach 2019-2022 liczba cyberataków na placówki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.