Komunikaty PR

Charytatywna akcja #NOTEBOOK CHALLENGE ogarnęła cały kraj

2020-12-03  |  16:10
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.17 MB )

Idea jest prosta – wystarczy wziąć udział w zbiórce pieniężnej na rzecz brakującego sprzętu komputerowego w polskich domach dziecka. Płomień pomocy rozpalił Robert Motyka, założyciel kabaretu Paranienormalni i członek zarządu Fundacji Ściernisko, przekazując pierwsze pecety i laptopy do instytucji opiekuńczych w Gdańsku i Łodzi. Na zrzutka.pl zebrano już 30 tys. zł, czyli 200 proc. założonej kwoty. Akcja trwa do 6 grudnia.

Dzięki partnerom i osobom indywidualnym, od początku akcji #notebookchallenge, udało się zebrać 40 stanowisk komputerowych i 30 tys. zł, za które zostanie zakupiony kolejny asortyment elektroniczny w postaci laptopów, myszek, systemów operacyjnych Windows, pakietów MS Office, słuchawek oraz drukarek.

15 pierwszych komputerów, które ufundowała firma MR PECET, otrzymał dom dziecka w Gdańsku. Do akcji przyłączyło się wielu ambasadorów marki, m.in. Joanna Jędrzejczyk czy lokalna Restauracja Mandu i zupiarnia CHOCHLA, szeroko promując akcję zarówno na profilach w social media, jak i w lokalu, przygotowując i dowożąc dania na wynos.

- Cieszymy się, że mamy możliwość zaangażowania społeczności skupionej wokół Mandu, która kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale mimo tego przyniesione przez naszych gości urządzenia, oraz zawieszone posiłki dla dzieci tylko potwierdzają, że warto uczestniczyć w tego typu akcjach i zarażać nimi innych – mówi Maciej Semeniuk, współzałożyciel Mandu.  

Kolejnych 10 stanowisk, od firmy AD EXPERIAN, powędrowało do Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi. Przed fundacją jeszcze kilka placówek, takich jak Kożuchów czy Częstochowa. Po zakończeniu akcji na zrzutka.pl Robert Motyka uda się również do Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku oraz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie z uzbieranych środków zakupi sprzęt komputerowy i potrzebne oprogramowanie.

- Domy dziecka zapewniają całodobową opiekę tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą przebywać w domu rodzinnym. Dlatego tak ważne są warunki w jakich przebywają dzieci, szczególnie w okresie zdalnego nauczania. Zaangażowanie wielu firm oraz osób fizycznych, to dowód wrażliwości Polaków na sytuację najbardziej potrzebujących. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim darczyńcom. To dzięki Wam udało się wesprzeć 2 placówki w październiku, a to jeszcze nie koniec. Obecnie przygotowujemy listę potrzebnych produktów. Komputery są czyszczone i trzeba będzie je wyposażyć m.in. w oprogramowanie. Po zakończeniu akcji dokupimy programy Microsoft Office, brakujące myszki czy słuchawki i drukarki – mówi Robert Motyka – inicjator akcji.

W akcji wzięli udział: X-KOM, MR PECET, Restauracje Mandu i Chochla oraz osoby fizyczne.

Fundacja Ściernisko działa od stycznia 2020 r. Łączy talent Roberta Motyki, pomysłodawcy Letnich Spotkań Kabaretowych z doświadczeniem Katarzyny Nawrockiej, która od lat działa w świecie fundacji. Instytucja powstała z potrzeby pomocy mieszkańcom terenów wiejskich, mniejszych miast lub tym, którzy mają gorszy start.

 

Zapraszamy do udziału w akcji #Notebook Challenge https://zrzutka.pl/m22h9c 

Szukaj nas na FB!

Oficjalny profil fundacji Ściernisko z akcją #notebookchallenge  https://www.facebook.com/fundacja.sciernisko/

Oficjalny profil  Paranienormalni z akcją #notebookchallenge https://www.facebook.com/153261018071491/posts/3670906439640247/?extid=0&d=n

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.