Komunikaty PR

Wymagający tor Imola debiutuje w wyścigach FIA WEC - nowe wyzwanie dla Goodyeara

2024-04-16  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Goodyear ( 0.29 MB )

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejny wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC), którego gospodarzem po raz pierwszy będzie tor Imola, zastępując w tej roli inny włoski obiekt Monzę. Przed Goodyear, który jest wyłącznym dostawcą opon dla kategorii LMP2 i LMGT3, duże wyzwanie, gdyż tor Imola jest uznawany za bardzo wymagający.

Imola to tor z bogatą historią w sportach motorowych. Pierwsze wyścigi odbyły się tam w 1953 roku i od tego czasu obiekt ten stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, z ciasnym i wymagającym układem, który wymusza na kierowcach pełne skupienie przez cały wyścig.

Na Imola nie ma marginesu na błędy

Przed wyścigowym weekendem Goodyear spotkał się z włoskim kierowcą Davide Rigonem, zdobywcą pierwszej nagrody Wingfoot Award w klasie LMGT3, który na torze Imola ścigał się wielokrotnie. Podczas pierwszej rundy w Katarze za kierownicą Ferrari 296 GT3 zespołu AF Corse z numerem 54, Rigon wraz z kolegami z teamu - Francesco Castellaccim i Thomasem Flohrem - zajął piąte miejsce w klasie, ale dzięki utrzymaniu równego tempa przez cały wyścig wywalczył trofeum Goodyear Wingfoot Award.

„To będzie trudniejszy wyścig niż ten w Katarze, także dlatego, że tor jest węższy i nie ma marginesu na błędy", wyjaśnił Davide Rigon. „Jazda na Imoli to zawsze niesamowite przeżycie, naprawdę kocham ten tor. Ważną rolę będzie odgrywał tutaj styl jazdy, ponieważ jest to tor w ‘starym stylu’, gdzie każdy błąd drogo kosztuje. Tor przeszedł też lifting. Krawężniki są teraz dość wysokie, jest nowa nawierzchnia asfaltowa i ogólnie po zewnętrznej mamy więcej żwiru. To właśnie powoduje, że nie ma marginesu na błędy – należy mieć stale na uwadze ograniczenia toru, w przeciwnym razie można stracić dużo czasu”.

Po zdobyciu nagrody Wingfoot Award  w Katarze, Rigon podziękował zespołowi za udany pierwszy wyścig: „Jestem zachwycony, że mogę rozpocząć sezon od wyróżnienia Wingfoot Award. Ta nagroda jest dla mnie ważna, ponieważ potwierdza, że praca, którą wykonaliśmy razem z zespołem dała rezultaty. Ferrari 296 GT3 w Katarze okazało się niesamowity w prowadzeniu, a mój podwójny bieg był naprawdę przyjemny. Prędkość, spójność i dobre czasy okrążeń nie byłyby możliwe bez samochodu, który jednocześnie jest delikatny i skuteczny jeśli chodzi o opony.”

Kierowca Ferrari jest pod wrażeniem nowej specyfikacji opon Goodyear dla kategorii LMGT3: „Podczas długich przejazdów w Katarze jechałem ostro, a opony zapewniały mi pozytywne wrażenia przez cały czas. Opony są bardzo ważne, a żeby działały prawidłowo, wykonujemy wiele pracy z zespołem, inżynierami i Ferrari, aby znaleźć najlepszą możliwą konfigurację dla całej załogi. Ponieważ wiedziałem, że muszę wykonać podwójny bieg, skupiłem się na przygotowaniu opon i spójności.

Duże wyzwanie dla opon Goodyear

„Przechodzimy od wysokich wymagań związanych z działaniem sił bocznych w Katarze, do ciaśniejszego i krętego układu na Imoli. Spodziewamy się tutaj nieco innych rekomendacji producentów. Nacisk zostanie położony na przygotowanie samochodu do pokonywania nierówności i krawężników. W międzyczasie można też zyskać sporo czasu podczas hamowania,” tak skomentował wyzwania stojące przed zespołem Goodyear Mike McGregor, kierownik ds. programu wyścigów długodystansowych w Goodyear.

„Zużycie opon będzie mniej istotne niż w Katarze, ze względu na spodziewane niższe temperatury i charakterystykę toru. Poza tym jest to gładki tor, więc zespoły będą prawdopodobnie wykonywać po kilka biegów na jednym zestawie.”

„Nagroda Wingfoot Award odzwierciedla powód, dla którego Goodyear angażuje się w wyścigi długodystansowe na najwyższym poziomie” - dodał McGregor. „Zdolność do konsekwentnego zachowania i utrzymania sprawności opon przez cały okres wyścigu jest kluczowa dla sukcesu każdej kampanii wyścigów długodystansowych. Gratuluję Davide'owi Rigonowi i AF Corse zdobycia pierwszego trofeum Wingfoot Award  w LMGT3”.

Harmonogram 6-gdzinnego wyścigu Imola (czas lokalny UTC+1):

  • 19 kwietnia

FP1 – 12:00

FP2 – 17:15

  • 20 kwietnia

FP3 – 11:10

Q1 – 14:45

Q2 – 15:05

Q3 -15:25

Q4 -15:45

  • 21 kwietnia

R – 13:00

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Goodyear wspiera floty transportowe w nowych wymogach dotyczących rozwiązań TPMS Biuro prasowe
2024-04-26 | 11:50

Goodyear wspiera floty transportowe w nowych wymogach dotyczących rozwiązań TPMS

Od lipca br. unijny obowiązek stosowania systemów TPMS w oponach pojazdów ciężarowych obejmie także opony w naczepach [1]. Przepisy – wprowadzane stopniowo od kilku
Motoryzacja Tańsze, bardziej ekonomiczne i z dofinansowaniem.
2024-04-26 | 07:00

Tańsze, bardziej ekonomiczne i z dofinansowaniem.

Mikromobilność staje się coraz popularniejsza. Jest to już nie tylko trend, w wielu przypadkach realizuje zmieniające się potrzeby komunikacyjne, szczególnie w dużych miastach.
Motoryzacja Volkswagen Financial Services zbadał, czego oczekują eksperci zarządzający flotą
2024-04-25 | 17:00

Volkswagen Financial Services zbadał, czego oczekują eksperci zarządzający flotą

To nie wysokość raty okazała się najważniejsza przy ocenie zadowolenia z usług zarządzania flotą. Wyniki badania Volkswagen Financial Services pokazały, że klienci flotowi najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.