Komunikaty PR

Zespół Garage 56 będzie reprezentował Goodyeara i NASCAR w Le Mans

2023-01-31  |  14:05
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Goodyear ( 0.26 MB )

Goodyear, NASCAR, Hendrick Motorsports i  Chevrolet połączyli siły w projekcie Garage 56, tworząc zespół elitarnych kierowców, którzy wystartują w nadchodzącym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, w setną rocznicę tego legendarnego wydarzenia. To ukoronowanie wieloletniego zaangażowania Goodyeara w sporty motorowe, w tym w blisko 70-letnią współpracę z NASCAR.

Siedmiokrotny mistrz Serii Pucharu NASCAR Jimmie Johnson, były zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans Mike Rockenfeller oraz mistrz świata Formuły 1 z 2009 roku Jenson Button – to oni będą reprezentować zespół Garage 56 na francuskim torze. Zawodnicy zasiądą za kierownicą zmodyfikowane Chevroleta Camaro ZL1 Next Gen, który w najbliższych tygodniach ma zostać zatwierdzony do wyścigu przez l'Automobile Club de l'Ouest (ACO).

„Od początku projektu Garage 56 naszym celem było nawiązanie współpracy z najlepszymi zawodnikami na świecie, którzy będą nas reprezentować w Le Mans” - powiedział Jim France, prezes i dyrektor generalny NASCAR. „Jimmy, 'Rocky' i Jenson jadący razem to szczyt naszych marzeń – to trzej elitarni  kierowcy, którzy wygrywali na najwyższych poziomach rywalizacji w sportach motorowych na całym świecie. Obchodząc 75. rocznicę powstania NASCAR, jesteśmy zaszczyceni, że światowej klasy mistrzowie pomogą przybliżyć wrażenia wyścigów NASCAR fanom obecnym na Le Mans, a także na całym świecie”.

Goodyear jest partnerem NASCAR od 1954 roku, a opony Goodyear Eagle od ponad 25 stanowią wyłączne wyposażenie samochodów wyścigowych startujących w najważniejszych seriach NASCAR. Projekt Garage 56 to kolejna szansa dla Goodyera na pozyskanie cennych danych i informacji, które pomogą marce w opracowywaniu kolejnych innowacyjnych produktów.

Garage 56: synergia doświadczenia, talentów i szybkości

Johnson w swojej wspaniałej karierze zdobył rekordową liczbę siedmiu mistrzostw Serii Pucharów NASCAR oraz 83 zwycięstwa w wyścigach dla Hendrick Motorsports i Chevroleta. Niedawno został właścicielem zespołu LEGACY MOTOR CLUB, który weźmie udział w wyścigu Daytona 500 w przyszłym miesiącu. Johnson pomagał w testowaniu samochodu Garage 56 na torze Sebring w grudniu ubiegłego roku.

Rockenfeller ma na swoim koncie wiele zwycięstw: w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2010 r., 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie GT w 2005 r., w wyścigu ROLEX 24 at Daytona w 2010 r. oraz w niemieckich mistrzostwach DTM w 2013 r. W projekcie Garage 56 pełnił rolę głównego kierowcy testowego. Prowadził samochód podczas każdego testu na torze i spędził niezliczone godziny za kierownicą w symulatorze.

Button ma za sobą jedną z najbardziej błyskotliwych karier w historii F1, zakończoną 15. zwycięstwami i 50. miejscami na podium. W 2009 roku zdobył tytuł mistrza świata i jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych brytyjskich kierowców wyścigowych wszechczasów.

Wszyscy trzej kierowcy wezmą udział w przyszłotygodniowych 2-dniowych testach na torze Daytona International Speedway.

Rolę kierowcy rezerwowego będzie pełnił Jordan Taylor, który obecnie startuje w IMSA WeatherTech SportsCar Championship w zespole Corvette Racing. Pomoże on też w trenowaniu kierowców. Taylor wygrał 24-godzinny wyścig Mans w klasie GTE Pro w 2015 roku oraz czterokrotnie stawał na podium. Jest czterokrotnym mistrzem IMSA.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja BRAK ZDJĘCIA
2024-03-28 | 10:41

BMW inwestuje w cyfrowe łańcuchy dostaw, które wspierają innowacje

W erze dynamicznych zmian technologicznych i rosnących oczekiwań klientów, branża motoryzacyjna stoi przed wyzwaniami wymagającymi nie tylko innowacyjności, ale także zrównoważonego i efektywnego zarządzania całym
Motoryzacja Motoryzacja – droga przez wyboje
2024-03-27 | 11:00

Motoryzacja – droga przez wyboje

W skrócie  • Globalny rynek motoryzacyjny unormuje się w tym roku po silnym odbiciu w 2023 roku. W efekcie z jednej strony Allianz Trade spodziewa się w tym roku spowolnienia
Motoryzacja Goodyear otwiera Centrum Symulacji w Luksemburgu
2024-03-26 | 16:00

Goodyear otwiera Centrum Symulacji w Luksemburgu

Goodyear otworzył dziś oficjalnie Centrum Symulacji w swoim ośrodku badawczym w Luksemburgu, otwierając tym samym nowy rozdział w sztuce konstruowania opon. Centrum wyposażone

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.