FineTech Construction dołącza do najemców na nieruchomości OKAM na Żeraniu
FineTech Construction jest kolejnym najemcą na terenie należącym do OKAM, znajdującym się na warszawskim Żeraniu. Firma wynajęła przy ul. Jagiellońskiej 88, 1.185 mkw powierzchni magazynowej. Umowa została zawarta na 5 lat. W kompleksie OKAM na Żeraniu wciąż pozostaje do wynajęcia atrakcyjna przestrzeń magazynowa, biurowa, produkcyjna, a także place i powierzchnie reklamowe.
- Witamy FineTech Construction wśród kolejnych najemców powierzchni na Żeraniu. Nasza oferta najmu jest atrakcyjna – kompleks posiada dobrą lokalizację z dostępem do infrastruktury drogowej, przestronne parkingi, niestandardowe i multifunkcjonalne powierzchnie - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Członek Zarządu OKAM Capital. I dodaje: - Skala planowanego przez nas docelowo na tym terenie przedsięwzięcia to kwestia najbliższych kilkunastu lat. Projekt będzie prowadzony etapami, dlatego obecnie oferujemy potencjalnym najemcom elastyczną ofertę najmu w istniejących budynkach.
Żerań posiada bliski dostęp do trasy S8, ale także dobre połączenie z centrum Warszawy – poprzez komunikacją miejską i transport samochodowy. Przystanki autobusowe i tramwajowe, a także ścieżki rowerowe zlokalizowane są w odległości ok. 250 m od wjazdu na teren kompleksu.
FineTech Construction jest spółką działającą na rynku od 2017 r. w obszarze Generalnego Wykonawstwa, Design & Build oraz Property Development. OKAM oraz FineTech Construction współpracują przy warszawskich inwestycjach dewelopera jak CENTRAL HOUSE czy BOHEMA – Strefa Praga w Warszawie.
- Blisko współpracujemy z firmą OKAM. Naturalnym zatem krokiem była dla nas decyzja o skorzystaniu z interesującej oferty najmu na warszawskim Żeraniu. Kompleks posiada wiele zalet, m.in. dojazd do centrum, parkingi i rozbudowaną, wielozadaniową infrastrukturę - zaznacza Rafał Sankowski – Dyrektor ds. Przygotowania Produkcji w FineTech Construction. Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy odpowiedniego lokum nie tylko na zaplecze techniczne ale przede wszystkim przeznaczonego na produkcję prefabrykatów żelbetowych. W naszej ocenie, to właśnie ten segment będzie się intensywnie rozwijał, wypierając tradycyjne budownictwo. Uruchamiany przez Finetech Construction zakład będzie mógł obsłużyć wiele warszawskich inwestycji w zakresie dostaw schodów, balkonów, belek itp. – zapewnia Dyrektor Sankowski. Poza doskonałą lokalizacją, co w przypadku produkcji i transportu na budowy elementów prefabrykowanych ma niebagatelne znaczenie, teren FSO jest bardzo dobrze uzbrojony.
Umowa została sfinalizowana przy pośrednictwie firmy Walter Herz. – To kolejna transakcja wynajmu powierzchni w inwestycji OKAM na warszawskim Żeraniu, którą udało się sprawnie przeprowadzić, dzięki dobrej, wzajemnej współpracy. Inwestycja ma duży potencjał, zapewnia różnego rodzaju powierzchnie o szerokim zakresie parametrów oraz obszerne parkingi i place, co daje duży wybór i w pełni zaspokaja potrzeby wszystkich klientów. Położenie kompleksu w tak niewielkiej odległości od centrum Warszawy sprawia, że jest to również świetna lokalizacja dla logistyki typu last mile delivery – mówi Piotr Szymoński, Director w Walter Herz.
Na terenie 62 ha kompleksu na Żeraniu, gdzie dawniej funkcjonowała Fabryka Samochodów Osobowych, znajduje się łącznie: 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, 170.000 mkw przestrzeni magazynowych, a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów i parkingów.
Aktualnie do wynajęcia pozostają hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw oraz przestrzenie biurowe o metrażach od 20 do 1.000 mkw. Wynająć można również utwardzane place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty i pomieszczenia z przeznaczeniem na eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe. W tym momencie do dyspozycji zainteresowanych najemców jest: ok. 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, blisko 65.000 mkw przestrzeni magazynowych a także ok. 27.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów. Teren OKAM na Żeraniu to jedyna lokalizacja w stolicy, która posiada własną bocznicę kolejową.
Niedawno do najemców na tym terenie dołączyła warszawska Izba Administracji Skarbowej oraz firma LOCONI Intermodal - operator intermodalny działający na rynku logistycznym od 2011 roku. Izba zajmuje powierzchnię biurową o wielkości ponad 640 mkw oraz plac o powierzchni 2.000 mkw. Z kolei LOCONI wynajęła niemal 2.000 mkw przestrzeni biurowo-magazynowych oraz blisko 80.000 mkw powierzchni pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.