FineTech Construction dołącza do najemców na nieruchomości OKAM na Żeraniu
FineTech Construction jest kolejnym najemcą na terenie należącym do OKAM, znajdującym się na warszawskim Żeraniu. Firma wynajęła przy ul. Jagiellońskiej 88, 1.185 mkw powierzchni magazynowej. Umowa została zawarta na 5 lat. W kompleksie OKAM na Żeraniu wciąż pozostaje do wynajęcia atrakcyjna przestrzeń magazynowa, biurowa, produkcyjna, a także place i powierzchnie reklamowe.
- Witamy FineTech Construction wśród kolejnych najemców powierzchni na Żeraniu. Nasza oferta najmu jest atrakcyjna – kompleks posiada dobrą lokalizację z dostępem do infrastruktury drogowej, przestronne parkingi, niestandardowe i multifunkcjonalne powierzchnie - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Członek Zarządu OKAM Capital. I dodaje: - Skala planowanego przez nas docelowo na tym terenie przedsięwzięcia to kwestia najbliższych kilkunastu lat. Projekt będzie prowadzony etapami, dlatego obecnie oferujemy potencjalnym najemcom elastyczną ofertę najmu w istniejących budynkach.
Żerań posiada bliski dostęp do trasy S8, ale także dobre połączenie z centrum Warszawy – poprzez komunikacją miejską i transport samochodowy. Przystanki autobusowe i tramwajowe, a także ścieżki rowerowe zlokalizowane są w odległości ok. 250 m od wjazdu na teren kompleksu.
FineTech Construction jest spółką działającą na rynku od 2017 r. w obszarze Generalnego Wykonawstwa, Design & Build oraz Property Development. OKAM oraz FineTech Construction współpracują przy warszawskich inwestycjach dewelopera jak CENTRAL HOUSE czy BOHEMA – Strefa Praga w Warszawie.
- Blisko współpracujemy z firmą OKAM. Naturalnym zatem krokiem była dla nas decyzja o skorzystaniu z interesującej oferty najmu na warszawskim Żeraniu. Kompleks posiada wiele zalet, m.in. dojazd do centrum, parkingi i rozbudowaną, wielozadaniową infrastrukturę - zaznacza Rafał Sankowski – Dyrektor ds. Przygotowania Produkcji w FineTech Construction. Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy odpowiedniego lokum nie tylko na zaplecze techniczne ale przede wszystkim przeznaczonego na produkcję prefabrykatów żelbetowych. W naszej ocenie, to właśnie ten segment będzie się intensywnie rozwijał, wypierając tradycyjne budownictwo. Uruchamiany przez Finetech Construction zakład będzie mógł obsłużyć wiele warszawskich inwestycji w zakresie dostaw schodów, balkonów, belek itp. – zapewnia Dyrektor Sankowski. Poza doskonałą lokalizacją, co w przypadku produkcji i transportu na budowy elementów prefabrykowanych ma niebagatelne znaczenie, teren FSO jest bardzo dobrze uzbrojony.
Umowa została sfinalizowana przy pośrednictwie firmy Walter Herz. – To kolejna transakcja wynajmu powierzchni w inwestycji OKAM na warszawskim Żeraniu, którą udało się sprawnie przeprowadzić, dzięki dobrej, wzajemnej współpracy. Inwestycja ma duży potencjał, zapewnia różnego rodzaju powierzchnie o szerokim zakresie parametrów oraz obszerne parkingi i place, co daje duży wybór i w pełni zaspokaja potrzeby wszystkich klientów. Położenie kompleksu w tak niewielkiej odległości od centrum Warszawy sprawia, że jest to również świetna lokalizacja dla logistyki typu last mile delivery – mówi Piotr Szymoński, Director w Walter Herz.
Na terenie 62 ha kompleksu na Żeraniu, gdzie dawniej funkcjonowała Fabryka Samochodów Osobowych, znajduje się łącznie: 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, 170.000 mkw przestrzeni magazynowych, a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów i parkingów.
Aktualnie do wynajęcia pozostają hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw oraz przestrzenie biurowe o metrażach od 20 do 1.000 mkw. Wynająć można również utwardzane place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty i pomieszczenia z przeznaczeniem na eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe. W tym momencie do dyspozycji zainteresowanych najemców jest: ok. 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, blisko 65.000 mkw przestrzeni magazynowych a także ok. 27.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów. Teren OKAM na Żeraniu to jedyna lokalizacja w stolicy, która posiada własną bocznicę kolejową.
Niedawno do najemców na tym terenie dołączyła warszawska Izba Administracji Skarbowej oraz firma LOCONI Intermodal - operator intermodalny działający na rynku logistycznym od 2011 roku. Izba zajmuje powierzchnię biurową o wielkości ponad 640 mkw oraz plac o powierzchni 2.000 mkw. Z kolei LOCONI wynajęła niemal 2.000 mkw przestrzeni biurowo-magazynowych oraz blisko 80.000 mkw powierzchni pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.