RynekPierwotny.pl wprowadza platformę BIG DATA!
RynekPierwotny.pl
ul. Adama Naruszewicza 27/101
02-627 Warszawa
m.ostrowski|rynekpierwotny.pl| |m.ostrowski|rynekpierwotny.pl
530619988
rynekpierwotny.pl
9 listopada 2021 r. portal RynekPierwotny.pl udostępnił deweloperom, mediom i ekspertom branżowym pierwszą w Polsce platformę BIG DATA, do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego. To obecnie jedyne takie narzędzie analityczne, które daje szeroki dostęp do danych o rynku nieruchomości.
RynekPierwotny.pl to największy ogólnopolski portal zawierający oferty nowych mieszkań i domów. Współpracując z ponad 1000 firm deweloperskich, które prezentują ponad 55 000 nieruchomości agreguje terabajty danych, które teraz postanowił udostępnić podmiotom działającym na rynku mieszkaniowym.
Platforma do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego BIG DATA RynekPierwotny.pl to pierwsze narzędzie statystyczne w Polsce, które w bardzo szerokim zakresie pozwala samodzielnie analizować sytuację na lokalnych rynkach nieruchomości.
Użytkownicy w każdej chwili będą mieli dostęp do najświeższych danych na temat podaży nieruchomości, popytu, cen a także liczby sprzedanych i wprowadzonych ofert. Będą one pochodziły z blisko 90% nowych inwestycji mieszkaniowych, realizowanych przez deweloperów. Panel pozwala również na szczegółową analizę sytuacji mieszkaniowej w jednym z 16 dostępnych miast, na przestrzeni nawet 24 miesięcy. Dzięki niemu można przeprowadzić dedykowaną analizę nawet na poziomie konkretnej dzielnicy, co pozwoli na jeszcze lepsze i racjonalne decyzje biznesowe i gruntowną analizę rynku.
Dane z rynku nieruchomości dla każdego
RynekPierwotny.pl to lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla rynku deweloperskiego. Jako pierwszy m.in. w 2012 r. na szeroką skalę wprowadził wirtualne spacery w prezentacjach inwestycji mieszkaniowych. Od 2017 roku dynamicznie rozwija dział Data Science, którego celem jest gromadzenie i analiza danych z rynku mieszkaniowego. Jak tłumaczą twórcy platformy, ma ona szeroko otworzyć dostęp do danych rynkowych, które obecnie były niedostępne dla większości podmiotów.
„Jako wydawca największego portalu prezentującego mieszkania i domy z rynku pierwotnego, dysponujemy bardzo szeroką wiedzą na temat dostępnej oferty mieszkaniowej w Polsce. Wiemy co się aktualnie sprzedaje, jakie nowe projekty są wprowadzane na rynek przez deweloperów, a także wiemy, czego szukają klienci i jak to się zmienia w czasie. Od dłuższego czasu szukaliśmy sposobu na wykorzystanie tej wiedzy i podzielenie się nią z szeroko rozumianym rynkiem. Dlatego wspólnie z naszym działem analitycznym zbudowaliśmy, a teraz oddajemy w ręce naszych klientów, pierwsze w Polsce narzędzie do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego – Big Data RynekPierwotny.pl. Spokojnie mogę powiedzieć, że rewolucjonizujemy rynek danych analitycznych o branży mieszkaniowej i dedykujemy naszą platformę Big Data deweloperom mieszkaniowym jak i mediom” – mówi Paweł Moszczyński, członek zarządu Property Group sp. z o.o., wydawcy portalu RynekPierwotny.pl.
Narzędzie jest dostępne pod adresem https://bigdata.rynekpierwotny.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.