RynekPierwotny.pl wprowadza platformę BIG DATA!
RynekPierwotny.pl
ul. Adama Naruszewicza 27/101
02-627 Warszawa
m.ostrowski|rynekpierwotny.pl| |m.ostrowski|rynekpierwotny.pl
530619988
rynekpierwotny.pl
9 listopada 2021 r. portal RynekPierwotny.pl udostępnił deweloperom, mediom i ekspertom branżowym pierwszą w Polsce platformę BIG DATA, do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego. To obecnie jedyne takie narzędzie analityczne, które daje szeroki dostęp do danych o rynku nieruchomości.
RynekPierwotny.pl to największy ogólnopolski portal zawierający oferty nowych mieszkań i domów. Współpracując z ponad 1000 firm deweloperskich, które prezentują ponad 55 000 nieruchomości agreguje terabajty danych, które teraz postanowił udostępnić podmiotom działającym na rynku mieszkaniowym.
Platforma do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego BIG DATA RynekPierwotny.pl to pierwsze narzędzie statystyczne w Polsce, które w bardzo szerokim zakresie pozwala samodzielnie analizować sytuację na lokalnych rynkach nieruchomości.
Użytkownicy w każdej chwili będą mieli dostęp do najświeższych danych na temat podaży nieruchomości, popytu, cen a także liczby sprzedanych i wprowadzonych ofert. Będą one pochodziły z blisko 90% nowych inwestycji mieszkaniowych, realizowanych przez deweloperów. Panel pozwala również na szczegółową analizę sytuacji mieszkaniowej w jednym z 16 dostępnych miast, na przestrzeni nawet 24 miesięcy. Dzięki niemu można przeprowadzić dedykowaną analizę nawet na poziomie konkretnej dzielnicy, co pozwoli na jeszcze lepsze i racjonalne decyzje biznesowe i gruntowną analizę rynku.
Dane z rynku nieruchomości dla każdego
RynekPierwotny.pl to lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla rynku deweloperskiego. Jako pierwszy m.in. w 2012 r. na szeroką skalę wprowadził wirtualne spacery w prezentacjach inwestycji mieszkaniowych. Od 2017 roku dynamicznie rozwija dział Data Science, którego celem jest gromadzenie i analiza danych z rynku mieszkaniowego. Jak tłumaczą twórcy platformy, ma ona szeroko otworzyć dostęp do danych rynkowych, które obecnie były niedostępne dla większości podmiotów.
„Jako wydawca największego portalu prezentującego mieszkania i domy z rynku pierwotnego, dysponujemy bardzo szeroką wiedzą na temat dostępnej oferty mieszkaniowej w Polsce. Wiemy co się aktualnie sprzedaje, jakie nowe projekty są wprowadzane na rynek przez deweloperów, a także wiemy, czego szukają klienci i jak to się zmienia w czasie. Od dłuższego czasu szukaliśmy sposobu na wykorzystanie tej wiedzy i podzielenie się nią z szeroko rozumianym rynkiem. Dlatego wspólnie z naszym działem analitycznym zbudowaliśmy, a teraz oddajemy w ręce naszych klientów, pierwsze w Polsce narzędzie do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego – Big Data RynekPierwotny.pl. Spokojnie mogę powiedzieć, że rewolucjonizujemy rynek danych analitycznych o branży mieszkaniowej i dedykujemy naszą platformę Big Data deweloperom mieszkaniowym jak i mediom” – mówi Paweł Moszczyński, członek zarządu Property Group sp. z o.o., wydawcy portalu RynekPierwotny.pl.
Narzędzie jest dostępne pod adresem https://bigdata.rynekpierwotny.pl.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.