Komunikaty PR

Thales zaprezentował zaawansowane rozwiązania defence na targach MSPO w Kielcach

2023-09-18  |  17:00
Biuro prasowe

Thales, globalny lider branży defence, wziął udział w 31. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się w dniach 5-8 września w Kielcach. Thales zaprezentował szereg rozwiązań zaimplementowanych przez największe militarne potęgi świata. Na swoim stoisku firma udostępniła modele i multimedialne wizualizacje zaawansowanych systemów technologicznych, m.in.  mających wejść w skład fregat Miecznik.

Targi MSPO to jedno z najważniejszych wydarzeń branży obronnej na mapie Europy i trzecie co do wielkości targi defence po Paryżu i Londynie. W ciągu czterech dni targów kilkaset stoisk średnio co roku ogląda ok. 10 tysięcy gości. W tym roku stanowisko firmy Thales odwiedziły m.in. międzynarodowe delegacje i eksperci z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii.

Thales, jak co roku, zaprezentował imponujące portfolio produktowe – sprzęt i technologie wdrożone przez największe siły zbrojne świata. Wśród nich znalazły się interoperacyjne rozwiązania do zwalczania okrętów podwodnych i min, których elastyczne konfiguracje zapewniają możliwość synchronizacji i współdziałania z marynarkami wojennymi krajów sojuszniczych NATO. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przenośne systemy rakietowe STARStreak i LMM, które firma przekazała rok temu jako element wsparcia obrony powietrznej Ukrainy. STARStreak to najszybsza i jedna z najbardziej zaawansowanych rakiet ziemia-powietrze krótkiego zasięgu, w terenie osiąga prędkość 4 March, czyli ponad 3000 mil na godzinę. Po wystrzale uwalnia trzy naprowadzane laserowo pociski podwodne, które stwarzają dodatkowe możliwości uderzenia w cel. Z kolei brytyjski lekki pocisk wielozadaniowy (LMM) waży zaledwie 13 kilogramów i osiąga zasięg do 8 kilometrów. Dzięki swojej wielofunkcyjności wspiera jednostki wojskowe w obronie przed atakami powietrznymi, naziemnymi i wodnymi.

- W 2022 roku firma Thales została wybrana do wyposażenia przyszłych fregat Marynarki Wojennej RP w zintegrowany system walki TACTICOS i kompleksowy zestaw czujników. Współpracując z Konsorcjum PGZ-MIECZNIK i innymi polskimi gałęziami przemysłu, Thales przyczynia się do wzmacniania lokalnego przemysłu obronnego w Polsce. To dla nas zaszczyt, że dzieląc się naszym doświadczeniem i know-how, możemy uczestniczyć w tworzeniu ekosystemu obronnego w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.” – mówi Marcin Czepiński, dyrektor Dywizji Obronnej Thales w Polsce.

Wieloletnie doświadczenie i sukcesy w realizacji kontraktów na całym świecie przyczyniły się do wyboru firmy Thales jako dostawcy technologii dla nowych okrętów Sił Zbrojnych RP oraz wyposażenia ich w zintegrowany system zarządzania walką TACTICOS. To strategiczny program dla Polski, który znacząco wzmocni i udoskonali przemysł obronny kraju, zapewniając mu ugruntowaną pozycję na arenie światowej.

- Naszym głównym celem w Polsce jest budowanie długoterminowych partnerstw strategicznych zarówno z lokalnymi firmami, jak i polskim rządem. Jesteśmy teraz w pełni zaangażowani w program Miecznik, współpracując ramię w ramię ze wszystkimi partnerami Konsorcjum w celu opracowania możliwie najlepszych rozwiązań wojskowych dla Polski. Cieszymy się, że tegoroczne MSPO przyniosło tak cenne spotkania z naszymi partnerami i klientami.” – podkreśliła Magdalena Nizik, prezes zarządu Thales Polska.

 

O Thales

Thales (Euronext Paris: HO) jest globalnym liderem technologicznym obsługującym rynki lotnicze, obronne oraz Digital Identity & Security. Nasze rozwiązania pomagają uczynić świat bezpieczniejszym, bardziej ekologicznym i sprzyjającym integracji.
Inwestujemy blisko 4 mld euro rocznie w badania i rozwój, napędzając innowacje w kluczowych obszarach, takich jak technologie kwantowe, architektury chmurowe, 6G i cyberbezpieczeństwo.
Grupa zatrudnia 77 000 pracowników w 68 krajach W 2022 roku osiągnęła przychody w wysokości 17,6 mld euro w 2022 r.*

*  bez dywizji transportowej 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Obronność Nie ma czegoś takiego jak darmowa broń… Biuro prasowe
2024-03-28 | 11:00

Nie ma czegoś takiego jak darmowa broń…

Jak sfinansować wydatki obronne państw członkowskich UE zwiększone do poziomu 2% ich PKB? Trzy opcje: cięcia innych wydatków, finansowania długiem, podnoszenia podatków.
Obronność Waloryzacja to nie podwyżka. Co naprawdę negocjują firmy z sektora ochrony?
2023-11-30 | 11:14

Waloryzacja to nie podwyżka. Co naprawdę negocjują firmy z sektora ochrony?

Na rynku trwa obecnie proces waloryzacji wieloletnich kontraktów za usługi ochrony. Inflacja, która w ciągu trzech lat osiągnęła niemal 40 proc., i cykliczne podwyżki płacy
Obronność BRAK ZDJĘCIA
2023-09-13 | 11:20

G City współtwórcą obszernego projektu-MALL CBRN

Już w najbliższy czwartek 14 września, podczas Forum Dyrektorów Technicznych PRCH, które odbędzie się w Promenadzie, G City Europe zaprezentuje efekty programu MALL CBRN. Projekt podejmuje problematykę przeciwdziałania i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.