Komunikaty PR

1 drzewo za 1 flexitank – Hillebrand wspiera wyjątkowy projekt

2021-09-27  |  14:00
Biuro prasowe

Hillebrand, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, zaangażował się w nowy projekt na rzecz ochrony środowiska i tworzenia zrównoważonych łańcuchów dostaw. Hillebrand został partnerem Eden Reforestation Project, w ten sposób wspierając akcję odbudowy lasów namorzynowych i tworzenia miejsc pracy dla żyjących w ubóstwie społeczności lokalnych w Mozambiku.

Hillebrand jest wiodącym, światowym dostawcą łańcuchów dostaw dla beverage, znanym z wykorzystywania różnego rodzaju opakowań, tj. flexitanki, do masowego przewozu płynów. Jako ich producent przykłada dużą wagę do odzysku, ponownego wykorzystania i recyklingu, a jednocześnie, jako firma spedycyjna, stara się zminimalizować ślad węglowy związany z działalnością transportową. To dlatego już od wielu lat Hillebrand, angażuje się w akcje i projekty na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonych łańcuchów dostaw dla beverage. O rozpoczęciu współpracy z organizacją non-profit Eden, w ramach Eden Reforestation Project, zadecydowały wspólne wartości ukierunkowane na ochronę i odbudowę środowiska naturalnego. Realizujący projekty w 8 krajach Eden działa na rzecz walki z ubóstwem i odbudowy lasów, zatrudniając mieszkańców zalesianych terenów do sadzenia każdego roku milionów drzew.

1 flexitank = 1 drzewo

W ramach projektu Eden Reforestation Projects, za każdy wysłany przez Hillebrand flexitank zostanie posadzone jedno drzewo mangrowe* w odbudowywanych lasach namorzynowych w Mozambiku. W ten sposób Hillebrand zrównoważy część emisji dwutlenku węgła, jaki powstaje na każdym etapie jego produkcji i recyklingu. Decydując się na sadzenie drzew mangrowych Hillebrand jednocześnie będzie wspierał odbudowę i wzmocnienie ekosystemów wodnych, co jest ważne dla firmy jako operatora, który ok. 80 proc. ładunków transportuje drogą morską. Hillebrand przyczyni się też do zwiększenia dzikich połowów oraz ochrony siedlisk morskich i raf koralowych.

W ramach projektu zalesiania namorzynów w Mozambiku ma być zasadzonych łącznie 8,5 mln drzew. Tylko w ciągu jednego kwartału Hillebrand transportuje ładunki z wykorzystaniem średnio 55 tys. flexitanków, a to oznacza, że rocznie przyczyni się do posadzenia ok. 220 tys. nowych drzew mangrowych.

Kluczowe znaczenie w podjęciu decyzji przez Hillebrand o współpracy z Eden Reforestation Project, miało to, że dzięki tej akcji powstaną nowe miejsca pracy i źródło utrzymania dla mieszkańców terenów, gdzie będą sadzone drzewa. To ważny krok dla wsparcia i przerwania cyklu ubóstwa wśród społeczności lokalnych.

Zielone flexitanki w zrównoważonych łańcuchach dostaw

Jako globalny operator logistyczny, a jednocześnie producent flexitanków i innych środków transportu, Hillebrand przykłada dużą wagę do swojej odpowiedzialności za środowisko.  Firma dąży do realizacji koncepcji tzw. gospodarki okrężnej w odniesieniu do własnych opakowań i środków transportu oraz zmniejszenia śladu węglowego. Już teraz wszystkie flexitanki, produkowane przez Hillebrand, w 100 proc. nadają się do  recyklingu,  80 proc. zbiorników typu VinBulk jest poddawanych recyklingowi mechanicznemu /odzyskowi energii, a ponownie odzyskiwanych i wykorzystywanych jest 60 proc. grodzi. Wśród celów, jakie teraz stawia przed sobą Hillebrand, jest redukcja o 45 proc. emisji CO2 na jeden kontener do 2025 roku oraz recykling lub odzysk 75 proc. własnych flexitanków do 2022 roku.

*namorzyny, mangrowce - formacja roślinna składająca się z wiecznie zielonych drzew i krzewów, występująca w strefie pływów morskich na wybrzeżach i u ujścia rzek w obszarze międzyzwrotnikowym; rośliny namorzyn posiadają przystosowania do życia w warunkach wysokiej koncentracji soli mineralnych i częstych zalewów (korzenie oddechowe i podporowe, systemy filtracji wody w korzeniach, gruboszowate liście gromadzące wodę, wydzielanie soli przez tkanki, żyworodność, czyli powstawanie siewek na roślinie macierzystej) – źr. https://www.lasy.gov.pl/pl/edukacja/slownik/n/namorzyny-mangrowce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion Biuro prasowe
2024-04-24 | 16:00

Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion

Branża fashion uznawana jest za jedną z tych najbardziej wymagających branż, z dynamiką wyznaczaną przez trendy, sezonowe i kompleksowe wymiany kolekcji, tak jak obecnie z zimowej na
Transport PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)
2024-04-24 | 13:12

PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)

Od tego tygodnia holenderskie przedsiębiorstwo pocztowe PostNL i Spring, jego międzynarodowa spółka zależna, wprowadzą do europejskiej sieci transportu drogowego około czterech
Transport Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport
2024-04-22 | 14:00

Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest czasem refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz okazją do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. W tym kontekście,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.