Komunikaty PR

Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich

2024-07-25  |  15:00
Biuro prasowe

Olimpiady są jedną z największych imprez sportowych na świecie, a za kulisami jedną z najbardziej złożonych operacji logistycznych, wymagającą precyzyjnego planowania, realizacji i zasobów. Kluczowe znaczenie dla logistyki igrzysk ma obsługa wiosek olimpijskich i paraolimpijskich. O tym, jaką rolę w ich przygotowaniu i funkcjonowaniu pełni operator mówi CEVA Logistics, która razem z CMA CGM jest oficjalnym partnerem logistycznym Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024.

Przygotowanie do uruchomienia

Na potrzeby igrzysk Paryż 2024 zostało przygotowanych kilka wiosek olimpijskich i paraolimpijskich we Francji i jej terytoriach. CEVA odpowiada za zarządzanie logistyką głównej wioski olimpijskiej w podparyskim Saint-Denis, a także w Chateauroux, Lille, Marsylii oraz wioski medialnej. Zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich jak i Paraolimpijskich będą one gościć ok. 15 tys. sportowców oraz 8 tys. członków ich ekip.

W ciągu ostatniego roku organizatorzy igrzysk zbudowali główną wioskę olimpijską w Saint-Denis. Dzięki dobrze opracowanemu projektowi, z naciskiem na zrównoważony rozwój, będzie ona nie tylko miejscem zakwaterowania sportowców. Oprócz miejsc noclegowych znajdują się tu też punkty gastronomiczne, klinika medyczna, sala gimnastyczna oraz tereny rekreacyjne i zielone. W ciągu trzech i pół miesiąca poprzedzających imprezę, CEVA podjęła się trudnego zadania przygotowania zakwaterowania. Z wykorzystaniem ponad 68 tys. mkw. przestrzeni magazynowej, zespoły CEVA odpowiadały za magazynowanie, transport i montaż ponad 225 tys. sztuk mebli i artykułów gospodarstwa domowego — od łóżek i ekspresów do kawy po najmniejsze poduszki. Co więcej, CEVA musiała uwzględnić specyficzne wymagania sportowców i ich ekip, tak aby im zapewnić komfort i wysoki standard obsługi podczas trwania imprezy.

Zadaniem zespołów CEVA jest też zadbanie o każdy aspekt funkcjonowania wioski olimpijskiej, w tym jadalni, gdzie codziennie ma być serwowanych ponad 60 tys. posiłków. Skoordynowanie i przygotowanie wymagało zaangażowania ponad 200 pracowników CEVA, w tym liderów zespołów, menedżerów operacyjnych i pracowników tymczasowych, wcześniej odpowiednio przeszkolonych. Do wsparcia operacji podczas już podczas trwania imprezy zatrudnionych ma być dodatkowo 100 osób.

Wsparcie na miejscu, 24/7

Po rozpoczęciu sportowej rywalizacji, zmieni się też rola CEVA. Przez cały czas trwania igrzysk będzie pełniła funkcję logistycznego konsjerża w wioskach olimpijskich. Potrzebny nowy ekspres do kawy w pokoju? Zadzwoń do CEVA. Braki w zaopatrzeniu stołówki? CEVA natychmiast się tym zajmie. Zawodnik potrzebuje butelki wody w środku nocy? CEVA służy pomocą. Wielojęzyczny i wielokulturowy personel CEVA będzie prowadził całodobowe centrum wsparcia, natychmiast reagując na każde żądanie i zaistniały problem za pomocą cyfrowego systemu zarządzania.

Podczas, gdy świat będzie świętował zakończenie Igrzysk Olimpijskich, zespoły CEVA w ciągu zaledwie 4 dni będą musiały przekształcić wioskę olimpijską w paraolimpijską. Ich zadaniem będzie m.in. odświeżenie miejsc zakwaterowania i zapewnienie dostępności wszystkich obiektów.

Czas zamknięcia

Po zakończeniu Igrzysk Paraolimpijskich zespoły CEVA będą odpowiadać za demontaż infrastruktury. Wiele budynków ma być ponownie wykorzystanych jako mieszkania komunalne i przestrzenie komercyjne, dlatego też każdy element będzie musiał być dokładnie zinwentaryzowany, przetransportowany i magazynowany, do ponownego użytku lub dystrybucji. Demontaż wiosek olimpijskich zostanie przeprowadzony przez 500 pracowników CEVA, czyli prawie dwukrotnie więcej niż było zaangażowanych w ich montaż.

Logistyczna obsługa Igrzysk Paryż 2024 jest dla zespołów CEVA dużym przedsięwzięciem, od wstępnego planowania i prac przygotowawczych, przez rozwój i szkolenie nowych zespołów, aż po wsparcie w trakcie trwania i po zakończeniu igrzysk. Dzięki doświadczeniu, eksperckiej wiedzy i zaangażowaniu zespołów, CEVA zapewni najwyższy standard obsługi sportowcom, członkom ich ekip oraz widzom.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków Biuro prasowe
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Handel

Są już pierwsze propozycje deregulacji przepisów dla biznesu. Ten proces może pobudzić inwestycje i zwiększyć konkurencyjność Polski

– Deregulacja prawa gospodarczego ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia konkurencyjności polskich firm i przyciągania inwestycji – ocenia prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Andrzej Dycha. W tym tygodniu zespół ds. tej deregulacji, który powstał w odpowiedzi na apel premiera Donalda Tuska, przedstawił już pierwsze propozycje zmian, w tym m.in. ograniczenie kontroli firm, uproszczenie przepisów podatkowych i ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców. Prezes PAIH wskazuje, że jednym z punktów tej listy powinno być również wzmocnienie roli izb gospodarczych, które mogą odgrywać większą rolę w dialogu między biznesem a rządem.

Polityka

Trzy lata wojny w Ukrainie. UE i kraje członkowskie przeznaczyły na wsparcie ponad 134 mld euro

Instytucje UE deklarują w dalszym ciągu mocne poparcie dla Ukrainy. Łącznie w ciągu trzech lat od rozpoczęcia rosyjskiej agresji Unia i jej państwa członkowskie przeznaczyły na wsparcie walczącej Ukrainy i jej obywateli 134 mld euro, w tym ponad 67 mld euro pomocy finansowej i 50 mld wojskowej. Skala potrzeb nadal jest jednak ogromna. Tym bardziej że dalsze wsparcie ze strony amerykańskiego sojusznika stoi pod znakiem zapytania.

Transport

Polska drugim największym rynkiem dla Mercedesa-Maybacha w Europie. Liczba zamówień na nowego kabrioleta SL 680 wskazuje na duże zainteresowanie klientów

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszego modelu Mercedes-Maybach – SL 680 Monogram Series. To najbardziej sportowy Maybach w historii. – Liczba zamówień składanych w systemie wskazuje, że premierowe auto cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – podkreślają przedstawiciele marki. Polska jest drugim największym rynkiem dla luksusowych samochodów Maybacha w Europie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.