Newsy

Amerykański chopper do wylicytowania na aukcji WOŚP

2011-12-30  |  00:56
Wszystkie newsy
Mówi:Krzysztof Dobies
Firma:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Można już licytować pierwsze przedmioty przekazane na XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niektóre z nich są naprawdę niezwykłe i niepowtarzalne.

- Licytacje charytatywne, które się toczą w internecie to już 11-o letnia tradycja. Czyli już połowa historii Orkiestry wiąże się z tymi licytacjami i one polegają na tym, że każdy internauta, każda z osób, która ma dostęp do internetu może dowolny przedmiot wystawić lub dowolny przedmiot kupić. Tych aukcji są dziesiątki tysięcy. My polecamy te najważniejsze. One są w takiej zakładce „wyróżnione aukcje” na stronie aukcji pod adresem wosp.org.pl, a wśród nich chociażby amerykański chopper, czyli legendarna maszyna, która została specjalnie skonstruowana przez firmę Paul Jr. Design. To jest… Paul Teutul, który jest legendarnym twórcą chopperów, bohater znanego programu telewizyjnego – on przygotował choppera specjalnie dla nas. Ten chopper dosłownie na dniach przyleci tutaj do nas, do Polski. Będzie licytowany po raz pierwszy w tym roku, a także ta licytacja będzie kontynuowana w latach następnych. Będzie można przez rok tego choppera posiadać, przez rok go wykorzystywać. Nie mniej nie będzie nim można jeździć po polskich drogach  dlatego, że konstrukcja tego motocykla jest niezgodna z normami unijnymi – w Ameryce owszem tak, w Europie niestety na drogi publiczne ten motocykl nie wyjedzie. Nie zmienia to faktu, że jest to prawdziwy, amerykański chopper, który jest zaprojektowany specjalnie dla orkiestry czyli są w niego wkomponowane elementy takie jak serduszka Orkiestry, elementy nam dedykowane. Paul Jr., który opracował projekt tego motocykla zanim przystąpił do rysowania i do tworzenia tej maszyny przeczytał mnóstwo o Orkiestrze. Przeczytał mnóstwo o Orkiestrze, dowiedział się o nas bardzo wielu rzeczy i tą wiedze i swoją fascynację tym co robimy włożył w swój motocykl. On już jest licytowany. Licytowanych jest też mnóstwo gadgetów przekazanych nam przez osoby publiczne, celebrytów. Licytowanych jest mnóstwo rzeczy przekazanych przez Jurka Owsiaka. Na etapie przygotowania do 20-o finału a także z przestrzeni ostatnich kilku lat są to archiwa, zdjęcia, projekty powyciągane z segregatorów, które teraz ujrzą światło dzienne i będzie można je zdobyć. Tych przedmiotów jest mnóstwo. Jest już ich kilkadziesiąt tysięcy w tym momencie, a z każdym dniem ich przybywa, każdy ma możliwość zaangażowania się. Firmy, partnerzy i instytucje narodowe to są podmioty, które w aukcje włączają się bardzo chętnie. Ja sam do tego bardzo gorąco namawiam i warto na naszą stronę kilka razy zerknąć, kliknąć i zobaczyć co nowego pojawiło się w serwisie aukcji.

Chociażby rejs z marynarką wojenną, fregatą rakietową czy okrętem, czy trałowcem czy desant na wybrzeże… To jest coś dla osoby, która to przeżyje będzie niesamowitą przygodą. Lot symulatorem F16. Do samej maszyny wejść nie da się, żeby nią polecieć. Są to przepisy, które są nie do przejścia w Polsce, a może i dobrze. Natomiast wsiąść za stery prawdziwego symulatora, który w momencie kiedy maszyna startuje to całą swoją konstrukcją nadaje temu wrażenia jakby to się działo naprawdę. To są przygody życia, które można przeżyć.
Oczywiście gadgety. Przepiękne precjoza chociażby w postaci tych kompletów monet – 10-o i 2-u złotowa. NBP wystawił przepiękną kolekcję zdjęć z osobami, które trzymają monety dedykowane im lub jakimś ważnym sytuacjom. Tych zdjęć jest kilkadziesiąt. W śród nich jest Jurek Owsiak trzymający monetę dwuzłotową z okazji 10-o finału Orkiestry  i ta kolekcja zdjęć także pojawi się na aukcjach razem z tymi monetami. To są unikatowe i dziś już zupełnie nie do zdobycia przedmioty, które gdzieś u numizmatyków mają ogromną wartość. -
wyliczał Krzysztof Dobies z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

8 stycznia 2012 r. już po raz dwudziesty w Polsce odbędKrzysztof Dobieszie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że podczas ostatniego finału zebrano ponad 47 milionów złotych, z czego ponad 3,5 zebrano w samej Wielkopolsce.

Informacja dla dziennikarzy:

Wyrażamy zgodę na przetwarzanie treści tekstowych, audio i wideo, w szczególności wprowadzania do obrotu, publikacje i dystrybucję materiału w całości lub w jego częściach. Wszystkie zawarte w materiałach wypowiedzi zostały autoryzowane. Wszystkie materiały dostępne do pobrania z www.newseria.pl są bezpłatne.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji. Często celem ataków jest infrastruktura krytyczna

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze mafijnym i wykorzystywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, po jakie sięgają służby specjalne. Coraz częściej służy do tego także sztuczna inteligencja, która przyniosła ze sobą szereg nowych zagrożeń. Choć w ślad za technologicznym zaawansowaniem cyberprzestępców rozwijają się też narzędzia zapobiegające atakom, to wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek. Atrakcyjnym celem ataków dla hakerów są jednostki publiczne, infrastruktura krytyczna i samorządy, również te małe, którym brakuje zasobów finansowych i kadrowych, by zapewnić wystarczającą ochronę. 

Handel

Polacy jedzą coraz mniej jaj. Częściej sięgają po te z chowu alternatywnego, za które są skłonni zapłacić więcej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu kur niosek. Pochodzi z nich już co trzecie opakowanie jaj, choć nadal w klatkach żyje ponad 37 mln kur. Stopniowe zmiany w hodowli to skutek większej świadomości konsumentów, za którymi podąża branża HoReCa. Są oni gotowi nawet zapłacić więcej za jajka, które pochodzą z chowu nieklatkowego.

Problemy społeczne

Docenianie przez szefa jest równie ważne dla pracowników, co atrakcyjne wynagrodzenie i obowiązki. Kluczową rolę odgrywa komunikacja między liderem a zespołem

Niemal co czwarty pracownik chciałby, by jego przełożony częściej go doceniał. Blisko połowa jest gotowa odejść z pracy z powodu szefa, nawet mimo zadowolenia z firmy i zarobków – wynika z badania „Lider w oczach pracowników” zrealizowanego dla Pluxee. – Liderzy pełnią kluczową rolę w budowaniu zespołu – są też coraz lepsi w rozumieniu tego, że niezbędna jest wizja i cel, do którego można angażować ludzi – ocenia Monika Reszko, psycholożka biznesu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.