Komunikaty PR

Art Games Studio rozszerza portfolio wydawnicze o pięć nowych tytułów

2019-12-05  |  15:41
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Chołuj
Inner Value

Wilcza 46
00-679 Warszawa
m.choluj|innervalue.pl| |m.choluj|innervalue.pl
+48 22 292 04 28
innervalue.pl/

Na konto dystrybucyjne Steam, należące do Art Games Studio, notowanego na NewConnect producenta i dystrybutora gier wideo na PC i konsole, w ciągu trzech dni przekazanych zostanie pięć gier w wersji na PC. To wynik zawartych porozumień ze spółkami Ultimate Games i Gaming Factory oraz aneksu do umowy z lipca br. z Ultimate Games i Toucan System. Włączenie projektów do portfolio studia to kolejny etap w realizacji strategii, której celem jest m.in. rozwijanie produkcji własnych tytułów oraz działalności wydawniczej Art Games Studio. Premiery gier planowane są w 2020 roku.

Pod szyldem wydawniczym Art Games Studio w sklepie Steam lada dzień ukażą się Alchemist Simulator, When I Was Young, Climbros, ToolBoy oraz You Never Listen. Spółka będzie ich wydawcą na PC, Ultimate Games wyda je w wersji na konsole.

- Jako młoda, ambitna spółka intensywnie się rozwijamy i stale poszukujemy dobrze rokujących projektów. Jesteśmy nastawieni na promocję i budowanie wewnętrznego działu wydawniczego własnych gier oraz poszerzanie portfolio o ciekawe projekty. Pięć nowych tytułów, których będziemy wydawcą w wersji na PC, mają w naszej ocenie duży potencjał sprzedażowy i są ciekawą propozycją dla graczy. Zakładamy, że pierwsze rezultaty naszych prac nad tymi grami będą widoczne w ciągu kilku najbliższych miesięcy – komentuje Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Aktualnie firma pracuje nad dziewięcioma produkcjami. W najbliższym czasie ogłosi na Steamie kilka nowych zapowiedzi gier. – Do produkcji wybierzemy te, które będą miały największy potencjał sprzedażowo-marketingowy, co również wpisuje się w naszą strategię. Decyzję podejmiemy po sprawdzeniu reakcji graczy na każdy z tytułów  – informuje Jakub Bąk.  

Złożone i wymagające produkcje spółka tworzyć będzie we współpracy z Ultimate Games, która zgodnie z przyjętym w liście intencyjnym założeniem, w latach 2020-2022 będzie wydawcą przy każdym tego rodzaju projekcie.

Art Games Studio aktualnie realizuje pierwszą własną produkcję na PC przez zespół stacjonarny w biurze spółki – Alchemist Simulator.

 

O Art Games Studio:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: "Earthworms", „Escape Doodland”, "Bad Dream: Fever" czy „Unlucky 7”. Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Carbon Studio wypracowało r/r ponad 1,27 mln zł przychodów netto w I półroczu Biuro prasowe
2020-08-13 | 10:15

Carbon Studio wypracowało r/r ponad 1,27 mln zł przychodów netto w I półroczu

Ponad 1,27 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w pierwszym półroczu br. wypracowało Carbon Studio, notowany na NewConnect developer gier dedykowanych technologii wirtualnej
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2020-08-13 | 08:50

WYNIKI FINANSOWE DB ENERGY SA ZA ROK OBROTOWY 2019/2020

REKORDOWY POZIOM PRZYCHODÓW PRZY DWUCYFROWYCH WZROSTACH SPRZEDAŻY, ZYSKI I MARŻE W GÓRĘ ZGODNIE Z ZAŁOŻENIAMI, POTENCJAŁ DALSZEGO WZROSTU WYNIKÓW W ZWIĄZKU Z ROSNĄCYM POPYTEM NA PROJEKTY POPRAWY EFEKTYWNOŚCI
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2020-08-06 | 10:20

Treasure Hunter Simulator od DRAGO entertainment również na Nintendo Switch!

Treasure Hunter Simulator z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment już wkrótce zadebiutuje na Nintendo Switch. Za porting i wydanie gry w wersji na japońską konsolę będzie odpowiadała spółka powiązana z Forever

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Handel

Ministerstwo Rolnictwa chce zwiększyć popyt na polską żywność. Od końca września łatwiej będzie rozpoznać w sklepie mięso krajowej produkcji

30 września wejdą w życie zmiany w rozporządzeniu sprzed trzech lat, nakazujące umieszczanie na mięsie sprzedawanym na wagę poza napisaną nazwą kraju pochodzenia także wizerunek flagi danego kraju. Ma to pozwolić konsumentowi na pierwszy rzut oka rozpoznać, skąd pochodzi produkt, i wybrać ten z Polski, jeśli jest to dla niego ważny czynnik. Przepis dotyczy mięsa świń, drobiu, kóz i owiec. To drugi po ziemniakach produkt objęty obowiązkiem flagowania.

Nieruchomości

Rośnie popyt na małe mieszkania z balkonem lub ogródkiem. Pandemia koronawirusa zmienia preferencje Polaków dotyczące wynajmu

Około 15 proc. Polaków mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, z czego 5 proc. płaci czynsz rynkowy. To niewiele w porównaniu z krajami Europy Zachodniej, gdzie z wynajmu mieszkania korzysta około 40–45 proc. społeczeństwa. Jak podkreśla Sławomir Imianowski z Resi4Rent, w Polsce wciąż preferowany jest zakup mieszkania na własność, ale coraz więcej młodych ludzi dostrzega zalety wynajmu. Tym bardziej że spowodowany pandemią kryzys zwiększył w społeczeństwie poziom niepewności finansowej. W ostatnich miesiącach chętni na najem szukają lokali z balkonem i ogródkiem, które zostały szczególnie docenione w okresie izolacji.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Finanse

10 mln zł na przyciągnięcie do kraju polskich naukowców z zagranicy. Mają pomóc w opracowaniu szczepionki na koronawirusa i walczyć ze skutkami pandemii

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej chce ściągnąć do kraju naukowców polskiego pochodzenia, którzy wyróżniają się dorobkiem naukowym i mogą pomóc w walce z koronawirusem oraz jego skutkami. Chodzi nie tylko o lekarzy czy biotechnologów, lecz również m.in. ekonomistów. Na ich przeprowadzkę do Polski, sfinansowanie wynagrodzeń i utworzenie dla nich zespołów badawczych przeznaczono 10 mln zł. Krajowe uczelnie i instytuty naukowo-badawcze, które planują zatrudnić naukowców z zagranicy, mogą starać się o te pieniądze jeszcze tylko do końca sierpnia.

Edukacja

Polski rynek odnotował rekordowy wzrost zainteresowania webinarami. Aktywność w tym obszarze wzrosła 12-krotnie

O ponad 1100 proc. wzrosła aktywność webinarowa w Polsce w ciągu dwóch miesięcy pandemii – wynika z badań ClickMeeting. To największy wzrost wśród badanych krajów. Dla przykładu w Niemczech było to 519 proc., w Grecji – 868 proc., a w USA – tylko 39 proc. Organizacja tego typu wydarzeń online stała się dla wielu firm głównym narzędziem zarobkowym. Eksperci prognozują, że nawet po ustaniu pandemii platformy webinarowe będą chętnie wykorzystywane przez firmy i szkoleniowców.