CSHARK rozbija bank IT
Polskie IT to światowa potęga. Nasi specjaliści są grupą cenioną przez największych globalnych graczy, a najlepszym na to dowodem jest sukces CSHARK. Wrocławska firma specjalizująca się w niestandardowych, dedykowanych rozwiązaniach programistycznych z powodzeniem realizuje działania dla sektora bankowego. Tu nie ma miejsca na błędy czy niedoróbki, liczy się niezawodność i najwyższy poziom usług.
Rewolucja informatyczna to w bankowości proces szczególny i wyjątkowo złożony. Dla specjalistów IT stanowi prawdziwe wyzwanie. W 2014 podjęła je grupa 23 wrocławskich programistów, nawiązując współpracę z irlandzką firmą Fenergo – wiodącym dostawcą rozwiązań dla największych światowych banków, takich jak m.in. HSBC, BNY Mellon, Bank of China czy Santander. Efekt? Po czterech latach zespół CSHARK liczy 170 osób pracujących w biurach we Wrocławiu, Katowicach i Bielsku-Białej.
Globalny zasięg, globalna jakość
Od początku firma tworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw zajmujących się usługami finansowymi, rynkami kapitałowymi, a także dla banków korporacyjnych. – Kreujemy i rozwijamy zaawansowane rozwiązania pozwalające instytucjom finansowym m.in. na szybkie dostosowywanie się do regulacji prawnych, optymalizowanie wewnętrznych procesów, wykrywanie działań związanych z praniem brudnych pieniędzy, weryfikację swoich klientów czy legalności operacji finansowych – mówi Marcin Krok, współzałożyciel i członek zarządu CSHARK. Zwraca przy tym uwagę, że dotyczące banków regulacje cechuje nie tylko duża restrykcyjność, ale również wysoka dynamika zmian. – Dodatkowo, przepisy mogą różnić się w zależności od lokalizacji. Ten sam bank w różnych częściach świata może podlegać nieco innym wymogom. Co innego narzuca prawo Unii Europejskiej, a co innego na przykład przepisy obowiązujące w Ameryce Południowej. Branża finansowa to wymagający odbiorca, więc dostarczane przez nas rozwiązania muszą cechować się niezawodnością i najwyższą jakością, oznaczającą często indywidualność rozwiązań. Musimy zapewnić nie tylko stabilność systemów, ale również ich efektywność i elastyczność wobec licznych, zmian.
IT made in Poland
Rozwiązania tworzone przez CSHARK to najwyższa światowa półka. Firma kładzie bardzo duży nacisk na nowoczesne narzędzia i technologie, na jakość działań oraz na właściwie dobranych specjalistów. Ci ostatni to kluczowy atut na globalnym rynku. Powodów jest kilka. – Nasi developerzy mają szerokie kompetencje, cechuje ich wysoka jakość oraz dobra organizacja pracy – wymienia Marcin Krok. – A gdy dodamy do tego świadomość biznesową, wygodne komunikacyjnie położenie w centrum Europy, podobieństwo kulturowe, a także stabilność kraju i stosowanie regulacji prawnych Unii Europejskiej, okazujemy się jednymi z najbardziej konkurencyjnych specjalistów IT na świecie.
CSHARK z dumą podkreśla, że buduje zespół w oparciu o „najlepszych z najlepszych”, a że zapotrzebowanie na świadczone przez CSHARK usługi cały czas rośnie, firma systematycznie zwiększa zatrudnienie. Co więcej, prężnie się rozwijając stawia sobie nowe cele biznesowe także poza sektorem finansowym. Jednocześnie angażuje się w innowacyjne, polskie projekty, wspierając je swoją wiedzą i doświadczeniem. Do takich przykładów należy współpraca z Husarionem – polskim startupem, tworzącym profesjonalne platformy pozwalające na samodzielne skonstruowanie własnego robota, a także sterowanie i zarządzanie nim. Ta młoda firma znalazła się na prestiżowej liście New Europe 100, skupiającej największych innowatorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – W CSHARK sami przeszliśmy z Fenergo drogę od startupu z pomysłem do globalnego gracza. Dlatego z wielką przyjemnością wspieramy firmy takie jak Husarion. To nie tylko źródło satysfakcji, ale również inspiracji, bo jesteśmy tam, gdzie powstają projekty IT przyszłości – podsumowuje Marcin Krok.
www.cshark.pl
CSHARK jest wrocławską firmą specjalizującą się w niestandardowych, dedykowanych rozwiązaniach programistycznych, doradztwie IT i outsourcingu. Firma kieruje swoje usługi na rynki zagraniczne, gdzie od wielu lat tworzy i rozwija oprogramowanie dla sektora finansowego poprzez współpracę z irlandzką firmą Fenergo.
W Polsce CSHARK zatrudnia łącznie 170 osób w biurach we Wrocławiu, Katowicach i Bielsku-Białej. Bazując na wiedzy, doświadczeniu i unikalnych kompetencjach, firma zapewnia najwyższej jakości oprogramowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów.
*Fenergo jest wiodącym dostawcą rozwiązań do zarządzania cyklem życia klienta w bankach i instytucjach finansowych. Ofertowane rozwiązania pomagają instytucjom efektywnie i kompleksowo zarządzać procesami związanymi z wprowadzaniem oraz zarządzaniem danymi. Zapewniają zgodność z międzynarodowymi regulacjami i ułatwiają gromadzenie oraz udostępnianie danych klientów i kontrahentów, a także zarządzanie tymi danymi w całej instytucji.

Getin Noble Bank umożliwi składanie wniosków programu Tarcza finansowa PFR 2.0

Polacy przejdą na stałe oprocentowanie kredytów?

Getin Bank wprowadza płatności Google Pay dla kart VISA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Dostawy szczepionek do państw UE ruszą pełną parą w II kwartale. Wtedy może pojawić się problem z wydolnością systemu szczepień
Komisja Europejska zakontraktowała do tej pory w sumie 2,3 mld dawek szczepionek na COVID-19 od sześciu firm farmaceutycznych. Jeżeli rozmowy z dwoma kolejnymi zakończą się podpisaniem umów, ta liczba jeszcze wzrośnie. – UE już w tej chwili ma dużo więcej dawek, niż sama potrzebuje – mówi dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce, dr Marek Prawda. Dostawy mają ruszyć w pełni w II kwartale br., ale niektóre kraje się niecierpliwią i prowadzą z producentami indywidualne rozmowy dotyczące zakupu dodatkowych szczepionek. Jak podkreśla ekspert, te negocjacje nie mogą w żaden sposób ograniczać wywiązywania się z dostaw w ramach unijnego programu.
Problemy społeczne
Na Podhalu kryzys z branży turystycznej rozlewa się na inne branże. Część przedsiębiorców zamierza działać mimo obostrzeń

2020 rok był bardzo trudny dla przedsiębiorców turystycznych na Podhalu. Tatry mogło odwiedzić o 40 proc. turystów mniej niż przed rokiem, a największą bolączką jest zamknięcie turystyki w sezonie zimowym. Rządowe tarcze nie obejmą wszystkich poszkodowanych, co powoduje, że kryzys zaczyna się już rozlewać na inne branże. – Doszliśmy do takiego momentu, gdzie jest tylko frustracja, bunt i nieposłuszeństwo. Może się okazać, że faktycznie część biznesów otworzy się mimo obostrzeń – mówi Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
Finanse
Fundusze liczą na okazje do inwestowania w branżach dotkniętych kryzysem. Ich aktywność rośnie, ale prawie połowa spodziewa się mniejszych budżetów na inwestycje

90 proc. funduszy aktywnych w Polsce, pomimo pandemii i kryzysu, dobrze ocenia swoją obecną sytuację. 66 proc. określą ją jako stabilną, a 24 proc. spodziewa się poprawy – wynika z badania „Barometr branży Private Equity i Venture Capital”. W 2021 rok wchodzą z ostrożnym optymizmem. – Inwestorzy oceniają, że ten rok będzie szansą na zakup spółek po dobrych cenach, które zostały skorygowane podczas pandemii, albo na sprzedaż firm, które nie zostały dotknięte kryzysem – informuje Piotr Dalak z JP Weber, współautor raportu.
Problemy społeczne
Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym. Na zbiórkach i aukcjach internetowych uzbierano już ponad 10 mln zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.