Komunikaty PR

CSHARK rozbija bank IT

2018-05-08  |  16:15
Biuro prasowe

Polskie IT to światowa potęga. Nasi specjaliści są grupą cenioną przez największych globalnych graczy, a najlepszym na to dowodem jest sukces CSHARK. Wrocławska firma specjalizująca się w niestandardowych, dedykowanych rozwiązaniach programistycznych z powodzeniem realizuje działania dla sektora bankowego. Tu nie ma miejsca na błędy czy niedoróbki, liczy się niezawodność i najwyższy poziom usług.

Rewolucja informatyczna to w bankowości proces szczególny i wyjątkowo złożony. Dla specjalistów IT stanowi prawdziwe wyzwanie. W 2014 podjęła je grupa 23 wrocławskich programistów, nawiązując współpracę z irlandzką firmą Fenergo – wiodącym dostawcą rozwiązań dla największych światowych banków, takich jak m.in. HSBC, BNY Mellon, Bank of China czy Santander. Efekt? Po czterech latach zespół CSHARK liczy 170 osób pracujących w biurach we Wrocławiu, Katowicach i Bielsku-Białej.

Globalny zasięg, globalna jakość

Od początku firma tworzy rozwiązania dla przedsiębiorstw zajmujących się usługami finansowymi, rynkami kapitałowymi, a także dla banków korporacyjnych. – Kreujemy i rozwijamy zaawansowane rozwiązania pozwalające instytucjom finansowym m.in. na szybkie dostosowywanie się do regulacji prawnych, optymalizowanie wewnętrznych procesów, wykrywanie działań związanych z praniem brudnych pieniędzy, weryfikację swoich klientów czy legalności operacji finansowych – mówi Marcin Krok, współzałożyciel i członek zarządu CSHARK. Zwraca przy tym uwagę, że dotyczące banków regulacje cechuje nie tylko duża restrykcyjność, ale również wysoka dynamika zmian. – Dodatkowo, przepisy mogą różnić się w zależności od lokalizacji. Ten sam bank w różnych częściach świata może podlegać nieco innym wymogom. Co innego narzuca prawo Unii Europejskiej, a co innego na przykład przepisy obowiązujące w Ameryce Południowej. Branża finansowa to wymagający odbiorca, więc dostarczane przez nas rozwiązania muszą cechować się niezawodnością i najwyższą jakością, oznaczającą często indywidualność rozwiązań. Musimy zapewnić nie tylko stabilność systemów, ale również ich efektywność i elastyczność wobec licznych, zmian.

IT made in Poland

Rozwiązania tworzone przez CSHARK to najwyższa światowa półka. Firma kładzie bardzo duży nacisk na nowoczesne narzędzia i technologie, na jakość działań oraz na właściwie dobranych specjalistów. Ci ostatni to kluczowy atut na globalnym rynku. Powodów jest kilka. – Nasi developerzy mają szerokie kompetencje, cechuje ich wysoka jakość oraz dobra organizacja pracy – wymienia Marcin Krok. – A gdy dodamy do tego świadomość biznesową, wygodne komunikacyjnie położenie w centrum Europy, podobieństwo kulturowe, a także stabilność kraju i stosowanie regulacji prawnych Unii Europejskiej, okazujemy się jednymi z najbardziej konkurencyjnych specjalistów IT na świecie.

CSHARK z dumą podkreśla, że buduje zespół w oparciu o „najlepszych z najlepszych”, a że zapotrzebowanie na świadczone przez CSHARK usługi cały czas rośnie, firma systematycznie zwiększa zatrudnienie. Co więcej, prężnie się rozwijając stawia sobie nowe cele biznesowe także poza sektorem finansowym. Jednocześnie angażuje się w innowacyjne, polskie projekty, wspierając je swoją wiedzą i doświadczeniem. Do takich przykładów należy współpraca z Husarionem – polskim startupem, tworzącym profesjonalne platformy pozwalające na samodzielne skonstruowanie własnego robota, a także sterowanie i zarządzanie nim. Ta młoda firma znalazła się na prestiżowej liście New Europe 100, skupiającej największych innowatorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – W CSHARK sami przeszliśmy z Fenergo drogę od startupu z pomysłem do globalnego gracza. Dlatego z wielką przyjemnością wspieramy firmy takie jak Husarion. To nie tylko źródło satysfakcji, ale również inspiracji, bo jesteśmy tam, gdzie powstają projekty IT przyszłości – podsumowuje Marcin Krok.

 

www.cshark.pl

 

CSHARK jest wrocławską firmą specjalizującą się w niestandardowych, dedykowanych rozwiązaniach programistycznych, doradztwie IT i outsourcingu. Firma kieruje swoje usługi na rynki zagraniczne, gdzie od wielu lat tworzy i rozwija oprogramowanie dla sektora finansowego poprzez współpracę z irlandzką firmą Fenergo.

W Polsce CSHARK zatrudnia łącznie 170 osób w biurach we Wrocławiu, Katowicach i Bielsku-Białej. Bazując na wiedzy, doświadczeniu i unikalnych kompetencjach, firma zapewnia najwyższej jakości oprogramowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów.

*Fenergo jest wiodącym dostawcą rozwiązań do zarządzania cyklem życia klienta w bankach i instytucjach finansowych. Ofertowane rozwiązania pomagają instytucjom efektywnie i kompleksowo zarządzać procesami związanymi z wprowadzaniem oraz zarządzaniem danymi. Zapewniają zgodność z międzynarodowymi regulacjami i ułatwiają gromadzenie oraz udostępnianie danych klientów i kontrahentów, a także zarządzanie tymi danymi w całej instytucji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku Biuro prasowe
2020-11-25 | 11:00

Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku

Klienci Getin Banku będą mogli kupić kredyt gotówkowy za pośrednictwem zarówno Bankowości Internetowej, jak i aplikacji mobilnej Getin Mobile w pełnym procesie online, bez
Bankowość Banki grają w zielone, także w kryzysie
2020-11-23 | 11:00

Banki grają w zielone, także w kryzysie

- Od trendu zrównoważonych inwestycji nie ma już odwrotu – uważają eksperci. Zmiana pod postacią m.in. skutecznego forsowania raportowania ESG dzieje się także w Polsce.
Bankowość Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku
2020-11-23 | 10:50

Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku

Powoli wchodzimy w okres przedświątecznej gorączki zakupowej. Z tej okazji Getin Noble Bank przygotował dla swoich Klientów nową promocję dla kart debetowych Mastercard, w ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.