Komunikaty PR

Cztery dobre praktyki Alior Banku wyróżnione w raporcie FOB

2019-03-28  |  14:00

Inicjatywy Alior Banku znalazły się w corocznym Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”. Jest to jedyna taka publikacja, która zbiorczo prezentuje dobre praktyki polskich firm w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. FOB wymienił aktywności Alior Banku w kontekście zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej. W raporcie zostały opisane takie działania banku jak Inicjatywa Świąteczna, „Paka dla zwierzaka”, „Zaczytana Akademia” i „Podziel się książką”.

Publikacja FOB, której premiera miała miejsce dzisiaj, pokazuje najlepsze przykłady działań społecznie odpowiedzialnych, jakie podejmują rodzime firmy z różnych branż. To już XVII edycja raportu, w której znajdują się działania CSR zestawione według normy ISO 26000 w siedmiu obszarach, m.in. takich jak zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy czy ochrony środowiska.  W podsumowaniu zaprezentowano ponad 1500 inicjatyw realizowanych w 2018 roku oraz długoletnich dobrych praktyk. Wśród zaprezentowanych w publikacji działań znalazły się również cztery aktywności Alior Banku. W kategorii działania charytatywne i filantropijne „Inicjatywa Świąteczna” i „Paka dla zwierzaka”, zaś w kategorii wsparcie organizacji pozarządowych „Zaczytana Akademia” i „Podziel się książką”.

– Dużą wagę przykładamy do tego, w jaki sposób oddziałujemy na otoczenie. Wolontariat pracowniczy w Alior Banku jest bardzo świeżą inicjatywą, jednak widzimy, że z miesiąca na miesiąc zaangażowanie naszych pracowników rośnie, a społeczna odpowiedzialność biznesu odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w organizacji. Nasi pracownicy mają świadomość, że działając wspólnie możemy zrobić wiele dobrego m.in. dla sierot, osób samotnych i starszych, chorych czy dla zwierząt. CSR pozwala nam tworzyć pozytywne miejsce pracy, pełne otwartych i gotowych do działania i pomagania ludzi. Bardzo się cieszymy, że nasze inicjatywy dostrzegli eksperci z Forum Odpowiedzialnego Biznesu – podkreśla Wojciech Grabiec, który koordynuje w Alior Banku działalność wolontariatu pracowniczego „Zaangażowani w pomaganie”.

Alior Bank chętnie angażuje się w promocję czytelnictwa w Polsce. W tym zakresie współpracuje z Fundacją Zaczytani.org, z którą w zeszłym roku przeprowadził akcję „Zaczytana Akademia”. Jej beneficjentami były dzieci doświadczone chorobą i przebywające w szpitalach. Wolontariusze banku uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym ich do roli bajkoedukatorów, a następnie podjęli działania polegające na prowadzeniu zajęć w szpitalach. Warsztaty odbyły się w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Wzięło w nich udział 25 osób z banku. Do realizacji wspomnianych bajkoterapii przez wolontariuszy Fundacji Zaczytani.org i wolontariuszy Alior Banku niezbędne są książki, dlatego bank włączył się w inicjatywę „Podziel się książką”. Zbiórka prowadzona była wśród pracowników i jej efektem było zebranie blisko 1400 książek.

W raporcie FOB opisana została Inicjatywa Świąteczna, polegająca na spotkaniach z osobami z niepełnosprawnościami, seniorami, dziećmi oraz uchodźcami, by wspólnie śpiewać kolędy. W wydarzeniach wzięło udział około 110 osób, odbyło się siedem spotkań w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Bank poprosił także dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, samotnych seniorów oraz potrzebujące osoby indywidualne i rodziny o listy, w których wyrażą swoje potrzeby i marzenia. Pracownicy banku samodzielnie oraz dzięki charytatywnemu kiermaszowi odpowiedzieli na 202 listy, realizując wskazane potrzeby. Dodatkowo zebrali sześć kartonów ciepłych ubrań, obuwia, pościeli oraz artykułów plastycznych dla osób borykających się z problemem bezdomności z Trójmiasta.

W publikacji wymieniono także inicjatywę pod hasłem „Paka dla zwierzaka”, gdzie Alior Bank zorganizował w Warszawie, Krakowie i Gdańsku warsztaty krawieckie, podczas których wolontariusze firmy wykonali 110 legowisk i 5 drapaków dla bezpańskich zwierząt. W warsztatach wzięło łącznie udział 41 osób. Dodatkowo w ramach zbiórki na rzecz schronisk zebrano m.in. 600 kg karmy i przysmaków, 200 koców i ręczników, kilkadziesiąt zabawek oraz kilkanaście smyczy i obroży.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Getin Noble Bank wspiera swoich pracowników, którzy pracują zdalnie Biuro prasowe
2020-04-02 | 15:30

Getin Noble Bank wspiera swoich pracowników, którzy pracują zdalnie

Bankowy kącik zabaw zapewniający dzieciom pracowników Getin Noble Banku codzienną dawkę rozrywki, zbiór wskazówek dla menadżerów i pracowników dotyczący
Bankowość Banki analizują coraz większe zbiory danych
2020-03-31 | 13:30

Banki analizują coraz większe zbiory danych

Felieton przygotował Bartosz Tomczyk - Przewodniczący Rady Nadzorczej w firmie Provema. Banki wiedzą o nas coraz więcej. Z jednej strony nam się to nie podoba, ale
Bankowość Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii
2020-03-25 | 11:25

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w związku wyjątkową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, Bank Pocztowy wprowadza możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Transport

Zmniejszony ruch na drogach spowodował spadek liczby wypadków. Serwisy samochodowe mimo to pracują pełną parą

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmniejszenia ruchu drogowego i spadku liczby ofiar śmiertelnych. W lutym i marcu – po raz pierwszy od dwóch lat – na polskich drogach zginęło mniej osób. W obecnej sytuacji przemieszczanie się własnym samochodem jest bezpieczniejsze niż korzystanie z transportu publicznego, ale eksperci apelują o bezpieczną jazdę, ponieważ służba zdrowia koncentruje się na zakażonych SARS-CoV-2. Polacy dbają o bezpieczeństwo swoich aut, gdyż ruch w serwisach wciąż jest duży. W przeciwieństwie do salonów motoryzacyjnych, w których większość usług związanych ze sprzedażą samochodów i obsługą klienta działa online.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Koronawirus całkowicie zatrzymał świat sportu. Część klubów i federacji może czekać bankructwo, a niektórzy sportowcy będą rezygnować z kariery

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat sportu stanął. Już wiadomo, że na 2021 rok zostały przełożone igrzyska olimpijskie w Tokio i Euro 2020. Wstrzymane są rozgrywki, wyścigi i turnieje we wszystkich dyscyplinach. Oszacowanie strat jest praktycznie niemożliwe, bo nie wiadomo, jak długo potrwa pandemia. Dla części klubów zawieszenie rozgrywek na dłuższy czas może oznaczać  praktycznie likwidację, także sponsorzy będą renegocjować kontrakty. – Dopóki nie zobaczymy, jak rynek sportu przetrwa pierwszą falę tsunami ekonomicznego, nie jesteśmy w stanie określić, co będzie dalej – ocenia Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

[DEPESZA] Pracownicy z Ukrainy w obawie przed utratą środków do życia wracają do kraju. Brakuje oficjalnych komunikatów polskich władz skierowanych do tej grupy

Zgodnie z nową ustawą cudzoziemcy mogą pozostać w Polsce nawet po wygaśnięciu wiz lub zezwoleń na pobyt. Mimo to wielu Ukraińców, stanowiących największą grupę mieszkających w Polsce obcokrajowców, wyjechało lub nosi się z zamiarem wyjazdu po otwarciu granicy polsko-ukraińskiej. Polskie władze, choć przez lata zasłaniały się przed relokacją uchodźców milionem przyjętych pracowników zza wschodniej granicy, zapomniały zadbać o skierowanie do nich rzetelnej informacji o koronawirusie.