Komunikaty PR

First Data prezentuje „Antytrendbook” – raport poświęcony przyszłości bankowości

2018-06-08  |  05:00
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Maciejewski
Business Edge

Bohomolca 15
01-613 Warszawa
a.maciejewski|businessedge.pl| |a.maciejewski|businessedge.pl
881 334 352
www.businessedge.pl

Publikacja powstała przy udziale blisko 100 przedstawicieli sektora bankowego, ekspertów First Data i firmy 4CF Strategic Foresight. W trakcie ostatniej edycji pod hasłem „Przyszłość zaczyna się tam, gdzie kończą się trendy” uczestnicy dyskutowali o kierunkach rozwoju rynku bankowego. Punktem wyjścia do opracowania „Antytrendbooka” było 5 dyskutowanych trendów:

  1. Erozja cyberbezpieczeństwa
  2. Zwiększenie personalizacji i indywidualizowanie doświadczenia klienta
  3. Wzrost konkurencyjności instytucji niebankowych typu fin-tech
  4. Wzrost nieufności względem banków
  5. Wzrost mobilności przez digitalizację i dematerializację

 

Link do raportu: http://bit.ly/2s15v5B

Przyszłość według First Data

– Laboratorium Przyszłości stało się otwartą platformą komunikacyjną do wymiany poglądów i idei o rozwoju polskiej bankowości z czołowymi ekspertami z branży, którzy na co dzień konkurują ze sobą i chronią dostępu do swoich zasobów intelektualnych. Zauważyliśmy bowiem, że samo podążanie za trendami nie wystarcza – mówi Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska. – Jeżeli chcemy mieć wpływ na przyszłość organizacji, usługi czy produktu, musimy znać najnowsze trendy i umieć je kwestionować, szukając argumentów za i przeciw, czyli hipertrendów i antytrendów. Drogowskazem do takich działań jest „Antytrendbook” Laboratorium Przyszłości First Data.

Za metodologię i opracowanie merytoryczne publikacji odpowiada firma 4CF Strategic Foresight, która specjalizuje się w foresighcie strategicznym i badaniu przyszłości różnorodnych branż.

– „Antytrendbook” to nie tylko podsumowanie warsztatów Laboratorium Przyszłości. To również przydatne narzędzie analizy strategicznej, z którego skorzystają czytelnicy oraz ich organizacje poszukujące odpowiedzi na pytania, jak może kształtować się ich przyszłość i przyszłość ich otoczenia – dodaje Norbert Kołos, partner zarządzający 4CF Strategic Foresight.

Tegoroczny raport poza wysoką wartością merytoryczną ma także nietypową konstrukcję. Podstawę „Antytrendbooka” stanowią scenariusze przyszłości, jakie mogą wpłynąć na każdą firmę z branży finansowej. Formuła tworzenia mniej lub bardziej możliwych rozwiązań pozwala znaleźć takie, które albo zahamują trend rozwoju, albo wzmocnią i przyspieszą zmiany.

Raport z Laboratorium Przyszłości „Antytrendbook” można pobrać pod adresem: http://bit.ly/2s15v5B

Zapraszamy do lektury!


O First Data

First Data Polska, właściciel marki Polcard, to firma, która współtworzy rynek płatności, będąc jednym z największych dostawców technologii płatniczych, obecnym na polskim rynku od ponad 25 lat. Oferuje innowacyjne i bezpieczne rozwiązania do kompleksowej obsługi płatności w świecie omnichannel – terminale płatnicze, rozwiązania samoobsługowe wykorzystywane w biletomatach czy paliwomatach, płatności online oraz rozwiązania m-commerce.

Z usług First Data Polska korzystają banki i instytucje finansowe w zakresie outsourcingu kart płatniczych i obsługi bankomatów, doradztwa i wdrażania płatności mobilnych, takich jak: HCE, Google Pay i Apple Pay. First Data Polska zarządza ponad 7 mln kart płatniczych i siecią 1500 bankomatów.

Będąc po dwóch stronach transakcji, First Data tworzy przyszłościowe rozwiązania płatnicze, wykorzystuje do tego know-how światowego lidera elektronicznych płatności, obecnego w ponad 100 krajach, przetwarzającego ponad 3000 transakcji na sekundę o wartości 2,4 biliona USD rocznie.

Więcej informacji: www.firstdata.pl | www.polcard.pl | https://www.linkedin.com/company/first-data-polska-s.a./

O 4CF Strategic Foresight

4CF to polska firma specjalizująca się w zaawansowanym foresighcie strategicznym. Ma jasną misję, którą konsekwentnie realizuje od 2007 r. – bada przyszłość, aby pomóc klientom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych. Innymi słowy, wspomaga przedsiębiorstwa i instytucje na całym świecie w skutecznej realizacji celów przez kształtowanie przyszłości i wykorzystywanie pojawiających się szans. Firma przygotowuje analizy strategiczne i programy rozwoju, monitoruje wczesne sygnały zmian rynkowych w ramach cyklicznych raportów oraz wdraża kompleksowe projekty związane z analizą trendów, opracowaniem lub aktualizacją strategii i planów badawczo-rozwojowych. Wspiera unikalnymi w skali świata kompetencjami zarządy dużych przedsiębiorstw, jak również działy rozwoju i marketingu. Autorska metodyka 4CF, wykorzystująca m.in. sztuczną inteligencję, przetwarzanie języka naturalnego oraz najnowsze zdobycze badań w dziedzinie innowacyjności, ekonomii i psychologii, sprawdziła się w projektach wielu branż, m.in. FMCG, finansowej, zbrojeniowej, hi-tech oraz medycznej.

Więcej informacji: 4cf.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku Biuro prasowe
2020-11-25 | 11:00

Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku

Klienci Getin Banku będą mogli kupić kredyt gotówkowy za pośrednictwem zarówno Bankowości Internetowej, jak i aplikacji mobilnej Getin Mobile w pełnym procesie online, bez
Bankowość Banki grają w zielone, także w kryzysie
2020-11-23 | 11:00

Banki grają w zielone, także w kryzysie

- Od trendu zrównoważonych inwestycji nie ma już odwrotu – uważają eksperci. Zmiana pod postacią m.in. skutecznego forsowania raportowania ESG dzieje się także w Polsce.
Bankowość Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku
2020-11-23 | 10:50

Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku

Powoli wchodzimy w okres przedświątecznej gorączki zakupowej. Z tej okazji Getin Noble Bank przygotował dla swoich Klientów nową promocję dla kart debetowych Mastercard, w ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.