Komunikaty PR

Nawet nie będąc klientem banku, można dostać kredyt w 15 minut

2013-11-20  |  12:35
Kontakt
Jan Pakuła
Clear Communication Group

Al. Niepodległości 159/21
02-555 Warszawa
jp|clearcom.pl| |jp|clearcom.pl
512641997
www.clearcom.pl/

Nawet nie będąc klientem banku, można dostać kredyt w 15 minut


Czy kiedy pilnie potrzebujemy pieniędzy, możemy liczyć wyłącznie na „nasz” bank? Zazwyczaj tak jest najprościej, bo zna on już naszą sytuację finansową i bez większych przeszkód może ocenić czy posiadamy odpowiednią zdolność kredytową. Niekoniecznie jednak rozwiązanie to może okazać się najtańsze. Nie zawsze bowiem najlepsza oferta kredytowa jest w banku, w którym mamy konto. Jak zatem nie przepłacić, a jednocześnie uniknąć dodatkowych formalności związanych z udokumentowanie zdolności kredytowej w „nowym” banku?  

Z badania TNS Polska wynika, że w II kwartale 2013 roku 13 proc. Polaków, czyli ok. 4,25 mln osób, było w trakcie spłacania różnego rodzaju kredytów. Aż 2,6 mln z nich spłacało kredyty gotówkowe. Najczęstsze przyczyny ich zaciągania to pokrycie bieżących wydatków i chęć zmiany wyposażenia mieszkania lub domu. Natomiast wybierając kredytodawcę kierują się przede wszystkim szybkością uzyskania kredytu (czynnik wskazany przez 21 proc. badanych), zaufaniem do banku, a także wysokością proponowanych rat (za Audyt Bankowości Detalicznej TNS Polska, badanie przeprowadzone na zlecenie mBanku).
Oczekiwania klientów oraz olbrzymia konkurencja na rynku sprawiają, że banki starają się jak najbardziej uprościć procedury przyznawania kredytów. Obecnie, coraz częściej do uzyskania kredytu gotówkowego w banku wystarczy kilka minut (w mBanku wartość pożyczki udzielanej w kilka minut może wynieść nawet 100 tysięcy złotych), nie trzeba też pojawiać się w jego oddziale. Wystarczy do tego komputer, a nawet sam telefon. 

Szybkość i prostota
Podstawą do udzielenia szybkiej pożyczki on-line jest wiedza na temat salda na rachunku bankowym klienta oraz poziomu jego wynagrodzenia, które na niego otrzymuje. Dawniej, kiedy chcieliśmy dostać kredyt w innym banku, niezbędne było dostarczenie do placówki, lub choćby przesłanie w formacie PDF, niezbędnych dokumentów. To zajmowało czas – począwszy od procesu gromadzenia dokumentów, po wizytę (często więcej niż jedną) w placówce banku. Dzisiaj jest to o wiele prostsze, szczególnie w stawiającym na innowacyjność mBanku. Dzięki specjalnej aplikacji, dane z konta klienta, niezbędne do udzielenia szybkiego kredytu on-line, mogą być bezpiecznie przekazane do mBanku w bardzo krótkim czasie. Taka metoda weryfikacji dochodu sprawia, że nawet nie posiadając konta, kredyt można otrzymać już po 15 minutach. Podstawowe korzyści z niej wynikające to wygoda i szybkość. W specjalnym badaniu mBanku wskazało na nie odpowiednio: 75 proc. i 45 proc. respondentów. 

Bezpieczeństwo
Jak to działa? Zainstalowana na komputerze klienta aplikacja (udostępniona po złożeniu wniosku kredytowego) pozwala na elektroniczne przesłanie wybranych danych dotyczących historii operacji. Wystarczy, że klient zaloguje się do swojego banku z poziomu aplikacji, a reszta procesu przebiegnie automatycznie. 

Bezpieczeństwo przesyłanych danych jest gwarantowane przez mBank – właściciela i współtwórcę aplikacji. W tym kontekście bardzo ważne jest, że login i hasło klienta nie są w żaden sposób zapamiętywane. Aplikacja nie wykonuje żadnych operacji w imieniu klienta i nie modyfikuje ustawień konta. W swoim działaniu przypomina nieco przeglądarki internetowe, przy użyciu których tak często logujemy się do wielu serwisów (również bankowych) z pełnym zaufaniem. Co więcej, komunikacja między aplikacją, a bankiem przebiega za pośrednictwem szyfrowanego kanału, a regularnie przeprowadzane audyty potwierdzają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Agata Białas, ekspert Wydziału Produktów Kredytów mBanku

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Alior Bank wspiera Górny Śląsk. Grupa PZU wspiera walkę z koronawirusem Biuro prasowe
2020-05-15 | 17:05

Alior Bank wspiera Górny Śląsk. Grupa PZU wspiera walkę z koronawirusem

Pracownicy Grupy PZU, w tym Alior Banku, zebrali 200 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem. Drugie tyle dołożą spółki wchodzące w skład Grupy. Pieniądze, w sumie 400 tys. zł,
Bankowość Klienci HSBC w Polsce będą mogli skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych
2020-05-05 | 10:12

Klienci HSBC w Polsce będą mogli skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych

HSBC rozszerza zakres wsparcia dla klientów w Polsce. We współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), zapewni swoim klientom dostęp do płynności finansowej, niezbędnej w
Bankowość Klienci banków muszą zdawać sobie sprawę z podejmowanego ryzyka
2020-05-04 | 14:10

Klienci banków muszą zdawać sobie sprawę z podejmowanego ryzyka

Bartosz Tomczyk - Przewodniczący Rady Nadzorczej w firmie Provema Ostatni poważny światowy kryzys gospodarczy miał miejsce w 2008 roku. Szczególnie dotknięta została

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.