Komunikaty PR

O przyszłości handlu instrumentami finansowymi na GPW

2019-04-01  |  14:00

Podczas otwartego spotkania Blockchain Club Alior Banku, które odbędzie się w środę 3 kwietnia br. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, eksperci podejmą wyzwanie i spróbują określić jaka jest przyszłość obrotu instrumentami finansowymi w świetle dynamicznie rozwijającej się technologii blockchain. Prelegenci podzielą się także swoimi doświadczeniami i zdefiniują zalety tokenizacji aktywów.

Arkadiusz Regiec, CEO oraz Witold Sosnowski, CTO w firmie TokenBridge przedstawią uczestnikom wizję przyszłości handlu instrumentami finansowymi, opowiadając o zaletach tzw. tokenizacji aktywów i dzieląc się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Zagadnienie, które poruszą eksperci, stanowi obecnie jeden z głównych trendów implementacji technologii blockchain w finansach. Dowodem na to jest zainteresowanie tematem m.in. największych światowych podmiotów organizujących obrót papierami wartościowymi, takich jak NYSE, jak również świadomość istotności postępu technologicznego i aktywne działania w kierunku reorganizacji obrotu aktywami podmiotów na rynkach lokalnych takich jak GPW w Warszawie.

Arkadiusz Regiec jest prezesem zarządu oraz współzałożycielem spółki Beesfund – największej platformy equity crowdfundingu w Europie Środkowo-Wschodniej, zrzeszającej ponad 20 000 zarejestrowanych inwestorów. Jest także współzałożycielem i prezesem zarządu TokenBridge – firmy pracującej nad tokenizacją instrumentów finansowych (akcji, obligacji, ETF i surowców). Pełni także funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu. Jest wyznawcą siły społeczności oraz fascynatem nowych trendów na rynku finansowym. Jego dotychczasowe działania doprowadziły do pozyskania finansowania dla ponad 30 startupów, pozyskując dla nich łącznie 21 mln złotych.

Witold Sosnowski jest współzałożycielem wspomnianych fintechów - Beesfund oraz TokenBridge, w których, pełniąc funkcję CTO odpowiada za rozwój technologiczny. Jest pasjonatem nowych technologii i inwestowania, który przekłada swoje zainteresowania na prowadzone projekty.

Spotkanie Blockchain Club Alior Banku odbędzie się w środę 3 kwietnia, o godz. 18:00 w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych technologią blockchain i jej wpływem na handel instrumentami finansowymi.

Dla osób, które chcą dołączyć do spotkania online odbędzie się transmisja na kanale Blockchain Club na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=jUsOrsyQVHQ

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Getin Noble Bank wspiera swoich pracowników, którzy pracują zdalnie Biuro prasowe
2020-04-02 | 15:30

Getin Noble Bank wspiera swoich pracowników, którzy pracują zdalnie

Bankowy kącik zabaw zapewniający dzieciom pracowników Getin Noble Banku codzienną dawkę rozrywki, zbiór wskazówek dla menadżerów i pracowników dotyczący
Bankowość Banki analizują coraz większe zbiory danych
2020-03-31 | 13:30

Banki analizują coraz większe zbiory danych

Felieton przygotował Bartosz Tomczyk - Przewodniczący Rady Nadzorczej w firmie Provema. Banki wiedzą o nas coraz więcej. Z jednej strony nam się to nie podoba, ale
Bankowość Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii
2020-03-25 | 11:25

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w związku wyjątkową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, Bank Pocztowy wprowadza możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Transport

Zmniejszony ruch na drogach spowodował spadek liczby wypadków. Serwisy samochodowe mimo to pracują pełną parą

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmniejszenia ruchu drogowego i spadku liczby ofiar śmiertelnych. W lutym i marcu – po raz pierwszy od dwóch lat – na polskich drogach zginęło mniej osób. W obecnej sytuacji przemieszczanie się własnym samochodem jest bezpieczniejsze niż korzystanie z transportu publicznego, ale eksperci apelują o bezpieczną jazdę, ponieważ służba zdrowia koncentruje się na zakażonych SARS-CoV-2. Polacy dbają o bezpieczeństwo swoich aut, gdyż ruch w serwisach wciąż jest duży. W przeciwieństwie do salonów motoryzacyjnych, w których większość usług związanych ze sprzedażą samochodów i obsługą klienta działa online.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Koronawirus całkowicie zatrzymał świat sportu. Część klubów i federacji może czekać bankructwo, a niektórzy sportowcy będą rezygnować z kariery

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat sportu stanął. Już wiadomo, że na 2021 rok zostały przełożone igrzyska olimpijskie w Tokio i Euro 2020. Wstrzymane są rozgrywki, wyścigi i turnieje we wszystkich dyscyplinach. Oszacowanie strat jest praktycznie niemożliwe, bo nie wiadomo, jak długo potrwa pandemia. Dla części klubów zawieszenie rozgrywek na dłuższy czas może oznaczać  praktycznie likwidację, także sponsorzy będą renegocjować kontrakty. – Dopóki nie zobaczymy, jak rynek sportu przetrwa pierwszą falę tsunami ekonomicznego, nie jesteśmy w stanie określić, co będzie dalej – ocenia Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

[DEPESZA] Pracownicy z Ukrainy w obawie przed utratą środków do życia wracają do kraju. Brakuje oficjalnych komunikatów polskich władz skierowanych do tej grupy

Zgodnie z nową ustawą cudzoziemcy mogą pozostać w Polsce nawet po wygaśnięciu wiz lub zezwoleń na pobyt. Mimo to wielu Ukraińców, stanowiących największą grupę mieszkających w Polsce obcokrajowców, wyjechało lub nosi się z zamiarem wyjazdu po otwarciu granicy polsko-ukraińskiej. Polskie władze, choć przez lata zasłaniały się przed relokacją uchodźców milionem przyjętych pracowników zza wschodniej granicy, zapomniały zadbać o skierowanie do nich rzetelnej informacji o koronawirusie.