Komunikaty PR

Popularność kredytów konsumpcyjnych rośnie

2018-02-19  |  15:30
Do pobrania Kredyty ( 0.04 MB )

 

Coraz więcej ludzi decyduje się na zawarcie umowy kredytowej z bankiem. W ubiegłym roku spadł popyt na kredyty mieszkaniowe, a ich miejsce zastąpiły kredyty konsumpcyjne. Z danych Komisji Nadzoru Finansowego można się dowiedzieć, że na sam koniec listopada 2017 roku, wartość wszystkich kredytów wzrosła o 3%, a suma samych kredytów konsumpcyjnych dla osób prywatnych jest wyższa o 8,2% i w tamtym czasie wynosiła prawie 162 mld zł.

Rynek kredytów konsumenckich z roku na rok staje się coraz to atrakcyjniejszy dla konsumentów. Dziesięć lat temu średnie RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosiło około 22% i pozostawało na tym samym poziomie, aż do 2012 roku. Kredyty stały się o wiele przystępniejsze, a nasi rodacy coraz bardziej ochoczo z nich korzystają i traktują, jako zastrzyk dodatkowej gotówki.  – „Dla wielu Polaków, kredyty konsumpcyjne przestały być przymusem, który pomaga dopełnić domowy budżet i przetrwać do następnej wypłaty. Obywatele naszego kraju zaczęli zwracać większą uwagę na tego rodzaju zadłużenia. Jednym z czynników, który sprawił, że kredyt konsumpcyjny jest traktowany jako forma spłaty naszej aktualnej zachcianki, jest to, że stopa oprocentowania jest aktualne niska i stabilna – od dłuższego czasu nie wzrosła. Drugim powodem, dzięki któremu Polacy zamiłowali się w kredytach konsumpcyjnych, jest fakt, że w przeciwieństwie do innych rodzajów zadłużeń, nie są wypytywani o to, na co pieniądze zostaną przeznaczone. W tym przypadku podpisanie umowy z bankiem jest dużo przyjemniejsze, a nasza prywatność zostaje nienaruszona, co dla wielu z nas jest bardzo istotną rzeczą” – informuje Jolanta Brudek, ekspert Domu Finansowego QS.

Mimo tego, że rok rocznie największe zapotrzebowanie na ten rodzaj pożyczki zaczyna się mniej więcej w okolicy listopada, to w 2017 roku wzrost popularności kredytu konsumpcyjnego można było obserwować przez cały rok. –  „W tym roku, mogliśmy pożyczać niskooprocentowane pieniądze, czego skutkiem jest wzrost wartości depozytów o 4,6% w skali roku. Oprócz tego czynnika, na wzrost popularności kredytów konsumpcyjnych złożyła się też ich dostępność. Aktualnie, ten rodzaj kredytów możemy zaciągnąć nie tylko w bankach i w agencjach pośrednictwa kredytowego, ale także w sklepach z meblami, sprzętem RTV, AGD itp. Kredyt jest niezwykle wygodny w nabyciu i pozwala nam na szybki zakup upragnionej rzeczy, nawet gdy nie mamy przy sobie gotówki ” – komentuje Jolanta Brudek, ekspert Domu Finansowego QS.

W ostatnich latach wszystkie kredyty zyskiwały swoją popularność i przestały mieć negatywny wydźwięk. – „Kredyt konsumpcyjny jest najwygodniejszym i coraz częściej pozyskiwanym przez Polaków obciążeniem. Rosnąca ilość zawieranych umów na takie zadłużenia może być silnie związana również z tym, że biało-czerwoni przyzwyczaili się już do niskiego oprocentowania i tanich kredytów, dzięki czemu maja mniejsze zahamowania przed zapożyczeniem” – dodaje Jolanta Brudek 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku Biuro prasowe
2020-11-25 | 11:00

Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku

Klienci Getin Banku będą mogli kupić kredyt gotówkowy za pośrednictwem zarówno Bankowości Internetowej, jak i aplikacji mobilnej Getin Mobile w pełnym procesie online, bez
Bankowość Banki grają w zielone, także w kryzysie
2020-11-23 | 11:00

Banki grają w zielone, także w kryzysie

- Od trendu zrównoważonych inwestycji nie ma już odwrotu – uważają eksperci. Zmiana pod postacią m.in. skutecznego forsowania raportowania ESG dzieje się także w Polsce.
Bankowość Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku
2020-11-23 | 10:50

Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku

Powoli wchodzimy w okres przedświątecznej gorączki zakupowej. Z tej okazji Getin Noble Bank przygotował dla swoich Klientów nową promocję dla kart debetowych Mastercard, w ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.