Komunikaty PR

Porównuj i kupuj ubezpieczenia na stronie Meritum Banku!

2013-06-27  |  14:25

Meritum Bank uruchamia na swojej stronie internetowej Market Ubezpieczeń, w którym można szybko i wygodnie porównać oraz kupić szeroką gamę ubezpieczeń oferowanych przez 10 towarzystw ubezpieczeniowych. Nowa oferta jest dostępna zarówno dla klientów Banku jak i osób, które nie korzystają z jego usług.

Zakup polisy w Markecie Ubezpieczeń Meritum jest bardzo prosty, wygodny i szybki. Klient zainteresowany danym rodzajem ubezpieczenia (np. komunikacyjnym) wypełnia w Internecie krótki formularz, w którym określa jego parametry. Następnie wybiera najodpowiedniejszą dla siebie ofertę spośród kilku propozycji poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Po wybraniu konkretnej opcji, uzupełnia swoje dane osobowe i dokonuje płatności.

Średni czas wypełniania formularza to zaledwie 1 minuta. Natychmiast po dokonaniu płatności klient otrzymuje polisę, która jest wysyłana na podany w formularzu adres mailowy.

Chcemy ułatwić klientom korzystanie także z innych produktów finansowych, zapewniając kompleksowość obsługi. Market Ubezpieczeń pozwala nie tylko szybko kupić potrzebne ubezpieczenie, ale także porównać oferty wielu ubezpieczycieli – mówi Adam Antczak, dyrektor Biura Ubezpieczeń Meritum Banku. – To duże ułatwienie dla klientów, a także okazja na kontakt z naszym Bankiem dla osób, które do tej pory nie korzystały z usług Meritum – dodaje.

Market Ubezpieczeń jest dostępny z poziomu strony internetowej www.meritumbank.pl, w zakładce „Ubezpieczenia”. Umożliwia on zapoznanie się z ofertami i zakup ubezpieczeń turystycznych, komunikacyjnych, car assistance, nieruchomości, zdrowotnych, a także zapewniających ochronę prawną, które oferowane są przez następujące firmy:

  • COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group
  • CONCORDIA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
  • Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA S.A.
  • GENERALI Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  • INTER Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  • INTERRISK Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group
  • SIGNAL Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  • UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.
  • Starter Sp. z o.o. - wyłączny partner ADAC w Polsce

Dużym atutem Marketu Ubezpieczeń Meritum jest jego dostępność – polisy można kupować przez całą dobę i wszystkie dni w roku. Klienci, którzy korzystają z tego rozwiązania mają stały dostęp on-line do informacji o zakupionych polisach, ogólnych warunkach ubezpieczenia oraz harmonogramu płatności.

Osoby, które mają dodatkowe pytania mogą korzystać z profesjonalnego contact center, którego konsultanci odpowiadają na pytania przez telefon lub maila.

Market Ubezpieczeń Meritum został przygotowany wspólnie z Blue Finance sp. z o.o. z Grupy Blue Media, która jest jednocześnie multiagencją ubezpieczeniową wpisaną do rejestru pośredników ubezpieczeniowych.

- Polisy sprzedawane on-line z możliwością wybrania parametrów i porównania cen to jedna z ważniejszych innowacji na rynku ubezpieczeniowym w ostatnich latach. Taka usługa świetnie wpisuje się w strategię Meritum Banku i uzupełnia ofertę jego nowoczesnych usług. Klienci z pewnością docenią to rozwiązanie, bo stoi za nim zaawansowany technologicznie system, który ułatwia zakup ubezpieczenia także osobom bez specjalistycznej wiedzy – tłumaczy Krystian Wesołowski, Dyrektor Działu Ubezpieczeń w Blue Finance.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku Biuro prasowe
2020-11-25 | 11:00

Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku

Klienci Getin Banku będą mogli kupić kredyt gotówkowy za pośrednictwem zarówno Bankowości Internetowej, jak i aplikacji mobilnej Getin Mobile w pełnym procesie online, bez
Bankowość Banki grają w zielone, także w kryzysie
2020-11-23 | 11:00

Banki grają w zielone, także w kryzysie

- Od trendu zrównoważonych inwestycji nie ma już odwrotu – uważają eksperci. Zmiana pod postacią m.in. skutecznego forsowania raportowania ESG dzieje się także w Polsce.
Bankowość Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku
2020-11-23 | 10:50

Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku

Powoli wchodzimy w okres przedświątecznej gorączki zakupowej. Z tej okazji Getin Noble Bank przygotował dla swoich Klientów nową promocję dla kart debetowych Mastercard, w ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.