Komunikaty PR

To był dobry rok dla Kantoru Walutowego Alior Banku

2019-01-31  |  10:30

Z roku na rok korzystanie z usług wymiany walut online staje się coraz popularniejsze. Klienci przekonują się bowiem, że proces ten jest nie tylko znacznie wygodniejszy niż tradycyjna wymiana walut w stacjonarnym kantorze, ale też w pełni bezpieczny. To sprawiło, że rok 2018 był dla Kantoru Walutowego Alior Banku szczególnie udany: liczba klientów przekroczyła 300 tys., a wygenerowany obrót walutami wzrósł o 15% r/r.

Kantor Walutowy Alior Banku powstał w 2012 r. i jest obecnie liderem na rynku internetowych platform wymiany walut. Umożliwia zawieranie transakcji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, również przez aplikację mobilną, oferując przy tym konkurencyjne kursy aż trzynastu walut obcych. Bank oferuje bezpłatne rachunki walutowe oraz darmowe przelewy wymienionych środków, a do rachunków w euro, dolarach i funtach – dodatkowo możliwość zamówienia bezpłatnej karty walutowej. Ponadto, od czerwca zeszłego roku klienci Kantoru Walutowego mogą dodawać swoje karty do systemu płatności mobilnych ApplePay, który dołączył do dostępnego już wcześniej Google Pay.

W połowie zeszłego roku liczba klientów Kantoru Walutowego Alior Banku przekroczyła 300 tys. Bank może pochwalić się także wzrostem liczby klientów biznesowych. W 2018 r. wygenerowano o 15% większy obrót walutami niż w 2017 r., wykonując jednocześnie o prawie 10% więcej transakcji. Klienci przekonali się również do tzw. transakcji z blokadą, zlecając ich o 25% więcej. Tego typu operacje bankowe pozwalają na wymianę walut w sytuacji, gdy kwota transakcji przekracza saldo środków na rachunku. Wtedy na koncie klienta zakładana jest blokada w wysokości 5% kwoty transakcji na dwa dni robocze, w czasie których należy zapewnić środki na rachunku na realizację transakcji.

- Najbardziej cieszy nas rosnący obrót walutowy, który jest potwierdzeniem, że klienci doceniają pewność i bezpieczeństwo naszego kantoru, które zapewnia funkcjonowanie pod szyldem banku. Dzięki temu działamy pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, a środki objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Co ważne, wymiana między rachunkami klienta wewnątrz banku przebiega natychmiastowo – podkreśla Tomasz Dośpiał Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom klientów, Alior Bank stale ulepsza mechanizmy funkcjonowania Kantoru Walutowego oraz udostępnia nowe promocje. Od teraz umowę o rachunek walutowy można zawrzeć również bez konieczności wizyty w oddziale, poprzez kuriera, który dostarcza wszelkie niezbędne dokumenty pod wskazany we wniosku adres. Dodatkowo Alior Bank kusi swoich klientów do polecania usług kantoru ich znajomym, płacąc 50 zł za każdą skuteczną rekomendację. Alior Bank organizuje też regularnie konkursy i promocje dla klientów kantoru – w zeszłym roku można było np. wygrać wodoodporny głośnik JBL Flip 4 w ramach promocji wakacyjnej za największą liczbę transakcji, otrzymać zwrot 50 zł za wykonywane transakcje kartą walutową czy zdobyć bon do sklepu Decathlon o wartości 200 zł za płatności kartą walutową w Internecie oraz sklepach stacjonarnych.

Zwieńczeniem udanego dla Kantoru Walutowego roku 2018 jest zwycięstwo w rankingu „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczeństwo – Najlepsze praktyki: Fintech”. Usługa oferowana przez Alior Bank okazała się też najlepszym bankowym kantorem walutowym w rankingu serwisu najlepszekonto.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Alior Bank wspiera Górny Śląsk. Grupa PZU wspiera walkę z koronawirusem Biuro prasowe
2020-05-15 | 17:05

Alior Bank wspiera Górny Śląsk. Grupa PZU wspiera walkę z koronawirusem

Pracownicy Grupy PZU, w tym Alior Banku, zebrali 200 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem. Drugie tyle dołożą spółki wchodzące w skład Grupy. Pieniądze, w sumie 400 tys. zł,
Bankowość Klienci HSBC w Polsce będą mogli skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych
2020-05-05 | 10:12

Klienci HSBC w Polsce będą mogli skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych

HSBC rozszerza zakres wsparcia dla klientów w Polsce. We współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), zapewni swoim klientom dostęp do płynności finansowej, niezbędnej w
Bankowość Klienci banków muszą zdawać sobie sprawę z podejmowanego ryzyka
2020-05-04 | 14:10

Klienci banków muszą zdawać sobie sprawę z podejmowanego ryzyka

Bartosz Tomczyk - Przewodniczący Rady Nadzorczej w firmie Provema Ostatni poważny światowy kryzys gospodarczy miał miejsce w 2008 roku. Szczególnie dotknięta została

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.