Komunikaty PR

Błędów nie warto zamiatać pod dywan

2013-08-01  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt
Janusz Mroczkowski
Opublikowani Creative Communication Advisors

Modrzewiowa 9/3
15-238 Białystok
janusz|opublikowani.pl| |janusz|opublikowani.pl
501035853
www.opublikowani.pl
Do pobrania press ( 0 MB )

Generowane automatycznie serie nawet kilkudziesięciu SMS-ów, informujących o zaległej płatności, wysłane w zaledwie kilkuminutowych odstępach do wszystkich klientów jednego z dostawców energii w Rzeszowie, czy niedawna awaria systemu komputerowego zarządzającego bramkami na stacjach stołecznego metra – to tylko pierwsze z brzegu przykłady awarii aplikacji, o których donosiły w ostatnim czasie media.

Awarie – wiadomo – jak wypadek, mogą zdarzyć się zawsze. Ale nie muszą. Wystarczy odpowiednio zadbać o gruntowne przetestowanie danego systemu nim trafi pod strzechy.

- Każde oprogramowanie lub aplikacja zanim zostaną udostępnione klientom są - przynajmniej teoretycznie – przedtem testowane, ale jak wynika z powyższych przykładów nie zawsze jest to czynione należycie – mówi Lilianna Poradzińska, ekspert ds. testowania z firmy Testility.

Jej zdaniem, zdecydowanej większości przykrych niespodzianek dałoby się uniknąć, gdyby ich autorzy przyłożyli się odpowiednio do sprawdzenia wszystkich komponentów projektowanego systemu.

Zauważa jednocześnie, że problemy techniczne, na jakie dostawca oprogramowania naraża klientów to tylko jedna strona medalu.

- Uciążliwości spowodowane powtarzającymi się błędami istotnie wpływają przecież na  wizerunek firmy, a w efekcie również na jej sytuację rynkową. Błędy aplikacji to wystarczający powód, aby marka straciła swoją wiarygodność i reputację, dlatego nie warto wystawiać na próbę cierpliwości potencjalnych klientów – dodaje testerka.

Tym bardziej, że w dobie mediów społecznościowych złe informacje przekazywane są właściwie w mgnieniu oka. Poirytowani powtarzającymi się kłopotami technicznymi, nie dość, że rezygnujemy z używania wadliwego produktu, to jednocześnie próbujemy ostrzec przed tym innych.

A takie opinie wyjątkowo źle wpływają na wizerunek marki. Według badań nawet 70% respondentów ufa rekomendacjom innych konsumentów. Jest więc naprawdę mało prawdopodobne, że osoby, które przeczytają takie opinie, kupią tę aplikację. A co sobie pomyślą o ich właścicielu?

- Wiele firm wciąż nie rozumie, że wypuszczając w świat wadliwe produkty, traci zaufanie mnóstwa klientów i wystawia sobie fatalną laurkę. „Bugów” nie zamieciemy pod dywan, one i tak wyjdą. A lepiej, żeby rozgniótł je profesjonalny tester oprogramowania, a nie tester-bloger lub forumowicz, który szybciej zmiecie pod dywan naszą firmę – uważa Lilianna Poradzińska z Testility.

Co ciekawe, już niebawem twórcy aplikacji zyskają wartościowe narzędzie, skutecznie wspierające proces rzetelnego testowania projektowanych systemów. Działająca w Parku Naukowo – Technologicznym Polska – Wschód w Suwałkach, firma Testylity, przy wsparciu środków unijnych przygotowuje platformę służącą do przeprowadzania profesjonalnych i kompetentnych testów aplikacji. Aktualnie dobiegają końca ostatnie prace związane z testowaniem systemu i w ciągu kilku najbliższych tygodni platforma będzie już gotowa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Bankowość jako platforma – scenariusze rozwoju Biuro prasowe
2021-03-03 | 09:15

Bankowość jako platforma – scenariusze rozwoju

Bankowość – dawniej kojarzona przede wszystkim z gromadzeniem oszczędności, czy realizacją przelewów, dzisiaj jest zagadnieniem o wiele bardziej rozbudowanym. Według raportu
IT i technologie Gigabitowy router VPN TL-ER7206 w ofercie TP-Link
2021-03-02 | 11:00

Gigabitowy router VPN TL-ER7206 w ofercie TP-Link

TL-ER7206 wyposażono w jeden gigabitowy port SFP WAN, jeden gigabitowy port RJ45 WAN, dwa gigabitowe porty LAN oraz dwa porty gigabitowe, które mogą pełnić zarówno rolę portu
IT i technologie SLV przejmuje Spotline
2021-03-02 | 10:40

SLV przejmuje Spotline

SLV, wiodący niemiecki dostawca produktów i rozwiązań oświetleniowych, przejął polską firmę Spotline od jej poprzednich udziałowców. Polska jest dla SLV kluczowym rynkiem w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

OFE do całkowitej likwidacji. Każda decyzja w sprawie zgromadzonych tam oszczędności będzie oznaczać utratę części środków

1 czerwca ma zacząć obowiązywać nowa ustawa, która ostatecznie zlikwiduje otwarte fundusze emerytalne. Nastąpi to 28 stycznia 2022 roku, a zgromadzone na nich pieniądze zostaną przetransferowane domyślnie na Indywidualne Konta Emerytalne lub na wniosek posiadacza rachunku w OFE do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wybór przyszłego emeryta w każdym z tych przypadków będzie oznaczał utratę części środków. Przeniesienie środków do IKE wiąże się z pobraniem 15-proc. opłaty przekształceniowej, z kolei do ZUS – z podatkiem od emerytur i niemożnością dziedziczenia środków. – Te zmiany nastąpią bez konsultacji społecznych – mówi ekonomistka WSB w Poznaniu, dr Edyta Wojtyla.

 

Handel

Allegro chce przejąć część wartego 340 mld zł rynku zakupów firmowych. Na nowej platformie zniżki hurtowe i odroczone płatności cieszą się największym zainteresowaniem

W czasie pandemii duża część wydatków zakupowych Polaków przeniosła się do e-handlu. Do internetowych zakupów przekonały się również firmy. Według szacunków przytaczanych przez Allegro wartość zakupów firmowych w kanale online przekroczyła 340 mld zł w 2020 roku. Znacząca część tego rynku jest do zagospodarowania przez ofertę giganta polskiego e-commerce, w czym ma pomóc uruchomiona na początku lutego nowa platforma Allegro Biznes. Korzyści dla kupujących to m.in. odroczona płatność do 60 dni i rabaty przy dużych zamówieniach oraz cenniki hurtowe. W ofercie są nie tylko produkty odpowiadające na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców, np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania czy sprzęt IT. Oferta jest również dostosowana do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

Handel

Powstaje projekt wspólnej europejskiej chmury. Ma przyspieszyć wdrażanie takich rozwiązań w polskich firmach

Ze względu na pandemię koronawirusa masowa migracja polskich przedsiębiorstw do chmury jest już nieunikniona. Firmy wciąż mają jednak obawy dotyczące tego procesu. Przykładowo 44 proc. z nich wymaga, aby ich centra danych podlegały unijnej legislacji. Odpowiedzią ma być GAIA-X, czyli koncepcja europejskiej infrastruktury chmurowej, w ramach której usługi będą świadczone przez lokalnych dostawców z Europy. Projekt może być motorem napędowym do szybszego wdrażania rozwiązań chmurowych w polskich firmach, chociaż jak pokazują najnowsze dane GUS, obecnie już prawie 40 proc. średnich oraz 60 proc. dużych firm w Polsce korzysta z płatnych rozwiązań cloud computingu.

Handel

Kraje globalnego Południa potrzebują lepszego dostępu do szczepionek na COVID-19. Pandemia jest tam nie tylko problemem zdrowotnym, ale także przyczyną głodu

– Najbardziej dokuczliwym skutkiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w krajach globalnego Południa jest nie tyle sam COVID-19, co klęska głodu. W wielu krajach pandemia spowodowała zamknięcie lokalnych gospodarek, masowe bezrobocie, przerwanie łańcuchów dostaw i wzrost cen – wymienia Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej. Dlatego biedne kraje Afryki, Azji czy Ameryki Południowej pilnie potrzebują szczepień przeciwko COVID-19. W ramach programu COVAX do końca tego roku do najbiedniejszych państw ma trafić co najmniej 1,3 mld dawek. To jednak kropla w morzu potrzeb. Pierwsze szczepionki trafiły w ubiegłym tygodniu do Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej.