Komunikaty PR

CES 2014: ASUS prezentuje PadFone mini

2014-01-09  |  23:04
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Ekskluzywna technologia ASUS DynamicDisplay, która automatycznie dostosowuje wielkość uruchomionych aplikacji do różnych formatów ekranu, kamera główna w rozdzielczości 8MP, a także charakterystyczne wykończenie obudowy – wszystkie te elementy czynią z PadFone mini wyjątkowy smartfon, który z łatwością zmieni się w lekki tablet. PadFone mini obsługuje dwie karty SIM, umożliwiając użytkownikom posiadanie dwóch numerów telefonicznych lub osobnych linii do rozmów i transferu danych. Urządzenie korzysta także z ZenUI, nowego interfejsu użytkownika dostępnego wyłącznie w produktach marki ASUS.

 

PadFone mini to pierwsze urządzenie łączące wygodę 4-calowego smartfonu z mocą i wszechstronnością 7-calowego tabletu. Dzięki PadFone mini nie trzeba już nosić przy sobie dwóch oddzielnych urządzeń. PadFone mini jest po prostu o wiele lżejszy niż wiele innych kombinacji smartfonu i tabletu – telefon i stacja dokująca ważą w sumie zaledwie 376 g. Smartfon jest niezwykle smukły - jego delikatnie zakrzywiona obudowa zwęża się do zaledwie 6,3mm w najcieńszym punkcie. Ostre krawędzie i metaliczne wykończenie sprawiają, że urządzenie prezentuje się wspaniale.

 

Zarówno 4-calowy ekran (800 x 480), jak i 7-calowy wyświetlacz (1280 x 800), korzystają z technologii IPS+ (in-plane switching), oferując wyrazisty i ostry obraz z doskonałymi kątami widzenia. Dbająca o płynne przejście między trybami pracy smartfonu i tabletu, technologia DynamicDisplay odpowiada za natychmiastowe przeskalowanie uruchomionych aplikacji do właściwych rozmiarów, zależnie od uruchomionego ekranu.

 

We wnętrzu PadFone mini znajduje się procesor Intel Atom Z2560 z zegarem 1.6GHz, który zapewnia moc niezbędną do obsługi aplikacji dla smartfonu i tabletu bez jakichkolwiek przestojów, dzięki czemu PadFone mini zawsze błyskawicznie reaguje na nasze polecenia. Pomimo eleganckiego i subtelnego wyglądu, smukłej formy, niewielkiej wagi i mocy obliczeniowej, inżynierowie ASUS zdołali wyposażyć PadFone mini w baterię o pojemności 3270mAh (12.8Wh), która zapewnia długi czas rozmów i pracy tabletu. Po zadokowaniu w tablecie, bateria w smartfonie jest ładowana.

 

Główna kamera w PadFone mini oferuje 8MP z czujnikiem oświetlenia BSI Sony® oraz pięcioelementową soczewkę z przysłoną f/2.0 w ekskluzywnej technologii ASUS PixelMaster, która pozwala wykonywać cyfrowe zdjęcia o jakości dorównującej aparatom cyfrowym. Technologia PixelMaster obsługuje tryb pracy przy słabym oświetleniu (Low-Light Mode), mierząc dostępny poziom oświetlenia i inteligentnie dopasowując rozmiar piksela w taki sposób, aby rozjaśnić obraz nawet o 400 procent, dzięki czemu PadFone mini pozwala robić świetnej jakości zdjęcia i filmy w słabym świetle bez wbudowanej lampy błyskowej. Inną zaletą systemu PixelMaster jest szereg łatwych w obsłudze opcji, podnoszących jakość fotografii, m.in. funkcje HDR (High Dynamic Range), PanoSphere, Smart Remove i All Smiles. PixelMaster oferuje też tryb Turbo Shot, umożliwiający wykonanie serii zdjęć w ciągu zaledwie jednej sekundy. PadFone mini pozwala również na nagrywanie filmów w wysokiej jakości (1080p).

 

Inżynierowie ASUS dążyli do zapewnienia użytkownikom PadFone mini maksymalnej łatwości użytkowania, wydajności i wszechstronności pracy – tak narodził się interfejs ZenUI. To całkiem nowy system dostępny wyłącznie w urządzeniach ASUS. Uproszczone ikony i listy menu, pięć pięknych szablonów kolorystycznych dopasowanych do obudowy urządzenia oraz nowa funkcja What’s Next to tylko kilka z nowości dostępnych na tym smartfonie. ASUS wyposażył PadFone mini w ulepszone aplikacje dla Androida, np. aplikację do obsługi poczty elektronicznej, która umożliwia teraz wątkowanie wiadomości, ułatwiając śledzenie korespondencji. Tryb Smart Reader w przeglądarce automatycznie dostosowuje odcień i jasność tła, aby nie przemęczać oczu, a ASUS Collage pozwala tworzyć fotograficzne opowieści, które można łatwo udostępniać online.

 

Procesory Intel Atom

Procesory Intel Atom w urządzeniach ZenFone oraz PadFone to komponenty najwyższej klasy, pokonujące w benchmarkach produkty konkurencji i oferujące lepszą wydajność w codziennym użytkowaniu niż układy cztero- i ośmiordzeniowe z górnej półki. Nowa generacja procesorów Atom wykorzystuje technologię Hyper-Threading, która oferuje obsługę czterech wątków, przy jednoczesnym oszczędnym zużywaniu baterii. Zintegrowana grafika w procesorze Atom to najwyższa wydajność – nawet pięciokrotnie wyższa od alternatywnych rozwiązań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Fundusze na cyfryzację polskich urzędów: wiemy kto otrzyma najwięcej Biuro prasowe
2021-04-16 | 08:00

Fundusze na cyfryzację polskich urzędów: wiemy kto otrzyma najwięcej

Według Umowy Partnerskiej na okres 2021-2027 Polska otrzyma do zagospodarowania około 76 mld euro na programy ogólnokrajowe i regionalne, w tym 72,2 mld euro w
IT i technologie Chaos wywołany przez COVID-19 ułatwił hakerom ataki na chmurowe systemy pocztowe
2021-04-16 | 01:00

Chaos wywołany przez COVID-19 ułatwił hakerom ataki na chmurowe systemy pocztowe

Firma Trend Micro Incorporated, będąca liderem w dziedzinie zabezpieczeń chmury, poinformowała o zablokowaniu 16,7 miliona zagrożeń wysokiego ryzyka rozpowszechnianych za
IT i technologie Multimedialny tablet Huawei MatePad z Wi-Fi 6 teraz w atrakcyjnej ofercie
2021-04-15 | 17:00

Multimedialny tablet Huawei MatePad z Wi-Fi 6 teraz w atrakcyjnej ofercie

Tablet Huawei MatePad w nowej wersji obsługującej Wi-Fi 6 jest od dzisiaj dostępny w atrakcyjnej ofercie – do 25 kwietnia urządzenie będzie można kupić w rekomendowanej cenie

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.