Komunikaty PR

Corporate wellness w biurowej restauracji

2014-04-10  |  16:18
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl

Rośnie świadomość firm, że dobra kondycja psychiczna i fizyczna pracownika przekłada się na efektywność i jakość jego pracy. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw wdraża programy typu corporate wellness, które mają na celu poprawę jakości życia i pracy zatrudnionych. Mowa tu zarówno o edukacji prozdrowotnej, badaniach profilaktycznych, szczepieniach, ergonomii stanowiska pracy, jak i o zdrowym odżywaniu. A jak pokazują badania właśnie to z zachowaniem prawidłowej diety zapracowani Polacy mają ogromny problem. Z gotowym rozwiązaniem przychodzi program Mindful wdrożony w sieci restauracji Sodexo.

 

Stan zdrowia pracowników ma ogromne znaczenie dla powodzenia biznesu i sukcesu firmy. W dużej mierze to od pracodawcy zależy, czy stworzy swoim pracownikom odpowiednie środowisko pracy, sprzyjające wykorzystywaniu przez nich całego swojego potencjału. Dlatego firmy coraz częściej wykorzystują takie programy jak corporate wellnes czy akcje prozdrowotne, pozytywnie wpływając nie tylko na atmosferę, ale przede wszystkim kształtując odpowiedzialnych i świadomych członków zespołu.

 

Myślę więc jem!

 

Jednak zapracowany Polak nadal zbyt często zapomina o regularnych posiłkach. Jak pokazują wyniki badania „Co Polacy jedzą w pracy?” przeprowadzonego przez pracownię badawczą IPSOS na zlecenie Sodexo On-site Services, aż 32% aktywnych zawodowo Polaków zjada w pracy tylko jeden posiłek. To zdecydowanie za mało jak na 8 godzin aktywności fizycznej czy umysłowej. Sytuację pogarsza fakt, że najczęściej jest to drugie śniadanie, po które sięga 73% ankietowych, decydując się na kanapkę (50% badanych), kaloryczne przekąski lub słodkie wypieki. Oczywiście można to tłumaczyć stresem, pośpiechem czy nadmiarem obowiązków, ale w większości przypadków mamy do czynienia z niską świadomością zdrowotną i brakiem wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

 

Dlaczego corporate wellness ?

 

Zdrowi pracownicy lepiej wykonują swoje obowiązki i robią to z większym zaangażowaniem, a także rzadziej wypalają się zawodowo czy korzystają ze zwolnień lekarskich. Niestety niewłaściwa, monotonna i wysokokaloryczna dieta czy rezygnacja z posiłków obniżają wydolność organizmu, co w konsekwencji wpływa na pogorszenie efektów pracy. Zatem w dobrze pojętym interesie pracodawcy jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, które są jednym z filarów corporate wellness. Warsztaty kulinarne, spotkania z dietetykiem, cykliczne e-mailingi zachwalające zalety włączania do diety zdrowych produktów to tylko kilka przykładów dobrych praktych w tym obszarze. Wszystko po to, by pokazać jak ważne jest myślenie o jedzeniu, bo jak mawiał niemiecki filozof Ludwig Feuerbach «Człowiek jest tym, co je».

 

Mindful - biurowa dieta na wynos

 

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zarówno pracodawców jak i pracowników, ogólnopolska sieć restauracji Sodexo, przygotowała program żywieniowy Mindful, który uczy jak sprawić, by prawidłowe odżywanie stało się codziennym nawykiem. W ramach, zamówionej w restauracji diety, pracownik otrzymuje zestaw pięciu dietetycznych posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację, które każdego dnia, w drodze do pracy, może odebrać z restauracji.

 

Ta niskokaloryczna dieta – 1.500 kalorii – opracowana przez doświadczonych dietetyków, wykorzystuje najnowsze zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia. Potrawy są przyrządzane codziennie, na miejscu, na bazie świeżych składników, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Kucharze, zamiast gotowych mieszanek przypraw i dodatków, wykorzystują wyłącznie składniki i przyprawy bez zawartości glutaminianu sodu, czyli chemicznego wzmacniacza smaku i zapachu. Dieta jest bogata w chude mięsa, nabiał i rośliny strączkowe. Zawiera kasze, produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce, które są źródłem cennego błonnika, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

Wyjątkowość tego rozwiązania, oferowane przez wybrane restauracje Sodexo na terenie całego kraju, polega na tym, że zestaw posiłków, zapakowanych w funkcjonalne pojemniki, można każdego dnia odebrać z biurowej restauracji, która oferuje także możliwość zjedzenia obiadu, będącego częścią diety, w restauracji.

 

Recepta na efektywność pracowników

 

Wydajność pracy w dużej mierze zależy od zdrowia pracownika. Zdrowie z kolei  od sposobu odżywiania. Dlatego kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych jest dla pracodawcy najlepszą inwestycją. Rozwiązania takie jak Mindful stanowią doskonałe uzupełnienie programów corporate wellnes, które poza dbałością o zdrowie, przyczyniają się do zmiany stylu życia pracowników, np. do rzucenia palenia, zmiany diety czy zwiększenia aktywności fizycznej. Jest to również element employer brandingu: zadowoleni pracownicy będą dobrze mówić o firmie, kreując wizerunek odpowiedzialnego pracodawcy. Sprzyjają także tworzeniu przyjaznej atmosfery w firmie i budują poczucie, że pracodawca dba o swoich pracowników.

 

O badaniu

Badanie „Co Polacy jedzą w pracy?” przeprowadzono na przełomie maja i czerwca 2013 roku, metodą CAWI z wykorzystaniem panelu internetowego, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie aktywnych zawodowo Polaków (liczebność próby N=643). Badanie wykonała pracownia badawcza IPSOS na zlecenie Sodexo On-site Services.

 

Szczegółowe informacje na temat restauracji Sodexo Polska On-site Services dostępne są na stronie www.sodexo.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Ruszyły zapisy na szczepienia w pracy. Skorzystają także cudzoziemcy Biuro prasowe
2021-05-05 | 11:00

Ruszyły zapisy na szczepienia w pracy. Skorzystają także cudzoziemcy

Ruszyły zapisy na szczepienia w pracy. Skorzystają także cudzoziemcy 4 maja rozpoczęły się zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy. Jest to możliwe tylko w tych miejscach, gdzie
Firma Bizin.pl i Kaczmarski Inkasso odzyskują należności dla przedsiębiorców
2021-05-05 | 08:00

Bizin.pl i Kaczmarski Inkasso odzyskują należności dla przedsiębiorców

Firmy z sektora MŚP mogą czekać średnio miesiąc na zapłatę od swoich kontrahentów, zanim zaczną tracić płynność finansową. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już
Firma BRAK ZDJĘCIA
2021-05-05 | 01:00

Firmom brakuje kapitału, żeby odbić się po pandemii

Na początku tego roku banki udzieliły mikrofirmom o 637 mln zł kredytów mniej niż w tym samym okresie przed rokiem. Posucha trwa już od wielu miesięcy - w 2020 r. mikroprzedsiębiorcom udzielono najmniej kredytów od

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.