Komunikaty PR

Danfoss umacnia swoją pozycję na rynku morskim oraz na rynku pojazdów drogowych

2019-01-30  |  07:00
Biuro prasowe

W ubiegłym tygodniu Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies, Inc., dzięki której wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tejże spółki.

UQM to wiodący ekspert i lider technologiczny w sektorze silników i inwertorów o mocy do 250 kW. Dzięki wspomnianej transakcji Danfoss zyskuje dostęp do istotnej technologii uzupełniającej ofertę produktową firmy. Nabycie udziałów UQM zagwarantuje posiadanie pełnej gamy produktów, dzięki którym firma będzie mogła dostarczać klientom na całym świecie optymalne rozwiązania i w pełni spełniać ich oczekiwania – niezależnie od rodzaju technologii, której aktualnie potrzebują. Zapewni to wzrost na obecnie eksplorowanych rynkach oraz pozwoli na rozwój w sektorze takich pojazdów jak autobusy czy samochody ciężarowe.

„Mam ogromną przyjemność ogłosić przeprowadzenie transakcji ze spółką UQM. Dzięki niej Danfoss umocni swoją pozycję na rynku. Obserwujemy szybko rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania elektryczne w sektorze autobusów i samochodów ciężarowych, pojazdów poza drogowych oraz na rynku morskim spowodowane zaostrzeniem regulacji w kwestii emisji w tychże obszarach, jak również wzrostem poziomu efektywności i produktywności, jaki można uzyskać dzięki tego rodzaju rozwiązaniom. Silna pozycja marki w Ameryce Północnej będzie idealnie uzupełniać nasze już teraz wysoce efektywne działania sprzedażowe i produkcyjne na całym świecie i jeszcze bardziej umocni naszą obecność na rynku pojazdów drogowych i poza drogowych oraz na rynku morskim. Z niecierpliwością oczekuję na moment, kiedy będę mógł powitać zespół UQM w szeregach firmy Danfoss i rozpocząć z nim współpracę”, powiedział Kim Fausing, Prezydent i CEO Danfoss.

UQM może pochwalić się ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku rozwiązań elektrycznych i hybrydowych, a także pojazdów hybrydowych typu plug-in oraz sprężarek z napędem na ogniwa paliwowe. Spółka, której siedziba mieście się w Longmont, Kolorado w USA, stanie się częścią segmentu Danfoss Power Solutions.

„Jesteśmy zdania, że UQM idealnie wpisze się w strukturę firmy Danfoss, jako że nasze produkty, model biznesowy, strategia i cele ściśle się ze sobą wiążą. Stanie się częścią większego przedsiębiorstwa o ogólnoświatowym zasięgu znacznie zwiększy nasze szanse na konkurowanie z innymi międzynarodowymi firmami, otworzy nam drzwi do nowych rynków oraz dostarczy niezwykle ważnych zasobów, które pomogą UQM dalej rozwijać wysoce zaawansowane produkty w obszarze napędów elektrycznych, z których jesteśmy dziś znani”, powiedział Joe Mitchell, Prezydent i CEO UQM Technologies. „Wierzymy, że transakcja ta zapewni UQM lepszą pozycję w szczególności na rynkach takich jak Chiny czy Indie, gdzie Danfoss jest już obecny, co z kolei znajdzie swoje odzwierciedlenie w atrakcyjnych zwrotach z inwestycji wśród naszych udziałowców. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i z niecierpliwością czekamy na przyszłą współpracę z Danfoss, dzięki której będziemy mogli jeszcze lepiej służyć naszym klientom, inwestować w technologie i łatwiej dostosowywać się do bezustannie zmieniających się warunków panujących na naszych głównych rynkach.”

Finalizacja transakcji zaplanowana jest na drugi kwartał 2019 roku i uzależniona jest od akceptacji udziałowców spółki UQM oraz Komitetu ds. Inwestycji w Stanach Zjednoczonych (CFIUS).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Roboty MiR200 optymalizują intralogistykę w Visteon Electronics Slovakia Biuro prasowe
2019-03-20 | 14:30

Roboty MiR200 optymalizują intralogistykę w Visteon Electronics Slovakia

Warszawa, 20 marca 2019 – Mobile Industrial Robots (MiR) – pionier w branży autonomicznych robotów mobilnych – poinformował, że Visteon Electronics Slovakia, dostawca
Przemysł Coboty Universal Robots na targach Automaticon
2019-03-19 | 13:00

Coboty Universal Robots na targach Automaticon

Warszawa, 19 marca 2019 r. – Universal Robots – pionier i lider na rynku robotów współpracujących (cobotów) – zaprasza na stoiska partnerów –
Przemysł Drukarka etykiet od firmy Primera.
2019-03-18 | 15:40

Drukarka etykiet od firmy Primera.

  Etykieta jest wizytówką produktu. Etykieta to pierwszy kontakt produktu z docelowym Klientem i główny czynnik wyboru konsumenckiego. Według  badań,

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Prawo

Wypełnienie PIT zajmuje Polakom średnio 42 minuty. Od tego roku fiskus uprościł rozliczenia i zwrot podatku ma być szybszy

Choć większość podatników deklaruje, że nie mają z tym większych trudności, to połowa zleca przygotowanie rozliczenia innej osobie. Od tego roku do rozliczenia z fiskusem wystarczy chwila. Dzięki usłudze „Twój e-PIT” nie trzeba już samodzielnie wypełniać deklaracji, iść z nią do urzędu skarbowego czy wysyłać pocztą, bo wypełniony formularz przygotowuje administracja skarbowa. PIT można sprawdzić na portalu podatnika do końca kwietnia. 

Zdrowie

Z kina do medycyny. Nowoczesne techniki wizualizacji rewolucjonizują chirurgię i diagnostykę

Nowoczesne wizualizacje umożliwiają tworzenie niezwykle precyzyjnego obrazu wnętrza ludzkiego ciała. Ułatwia to stawianie diagnozy oraz zwiększa precyzję wykonywania zabiegów chirurgicznych. Stanowi też istotną pomoc w nauce anatomii dla studentów medycyny. Technologia ta wykorzystuje metody stosowane przez twórców animacji filmowych.

Prawo

Obywatele UE coraz częściej zmieniają kraj zamieszkania z powodu pracy. Nowy europejski urząd będzie chronić prawa takich pracowników

W ostatnim dziesięcioleciu liczba obywateli Unii Europejskiej mieszkających lub pracujących w innym państwie członkowskim wzrosła prawie dwukrotnie – do 17 mln w 2017 roku. Odpowiedzią na rosnącą mobilność Europejczyków ma być Europejski Urząd ds. Pracy – nowa agencja unijna, która będzie stać na straży przestrzegania przepisów regulujących mobilność pracowników i chronić ich przed nadużyciami. Nowy eurourząd będzie również źródłem informacji dla obywateli i przedsiębiorców oraz pomoże w rozstrzyganiu sporów transgranicznych, np. w przypadku restrukturyzacji firm, które działają w kilku państwach członkowskich UE.

Problemy społeczne

Ponad połowa osób z autyzmem boi się wychodzić z domu. Problemem jest brak akceptacji i nieprzystosowanie przestrzeni publicznych

Mimo że w ostatnich latach wzrosła świadomość na temat autyzmu, to osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny oceniają, że w społeczeństwie nadal brakuje zrozumienia. 69 proc. z nich spotkało się z dyskryminacją w miejscach publicznych. 77 proc. odczuwa stres związany z opuszczeniem domu, a dla 52 proc. jest on na tyle duży, że w ogóle unikają wychodzenia. Co dziesiąty rodzic dziecka z ASD spotkał się z bezpośrednią, słowną agresją albo groźbami – wynika z badań Fundacji JiM. Aby zwiększyć społeczną świadomość dotyczącą autyzmu, fundacja zapoczątkowała kampanię Polska na niebiesko pod hasłem „Autyzm. Wystarczy zrozumieć”.