Komunikaty PR

Deweloperzy nie zwalniają tempa

2014-01-13  |  15:59
Biuro prasowe
Kontakt
Iwona Wiśniewska
Prestige PR

Włodarzewska 81C lok 81
02-393 Warszawa
i.wisniewska|prestigepr.pl| |i.wisniewska|prestigepr.pl
22 820 75 00
www.prestigepr.pl
Do pobrania doc ( 0 MB )

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development poinformował portal, że obecnie firma pracuje nad wprowadzeniem do sprzedaży 13 inwestycji, z czego 7 w Warszawie, w samym 2014 roku. - To, ile projektów zostanie ostatecznie uruchomionych zależeć będzie jednak od warunków rynkowych- zaznacza.

Dyrektor Ronsona zapewnia, że duża liczba planowanych projektów pozwali zaoferować klientom pełny przekrój standardów i lokalizacji, tj. od mieszkań z segmentu popularnego na Woli, po mieszkania z wyższej półki na Mokotowie. - W nowych inwestycjach znajdzie się na pewno przewaga najpopularniejszych lokali dwu i trzypokojowych, jednak spodziewana wyższa zdolność kredytowa konsumentów może przekładać się na powrót do łask większych mieszkań. Już teraz widać, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzy i czteropokojowe. Dlatego w 2014 r. przygotowujemy większe metraże niż w projektach uruchamianych wcześniej - podkreśla Andrzej Gutowski.

Mirosław Kujawski, wiceprezes spółki LC Corp ocenia, że rok 2014 będzie dla firmy bardziej owocny niż poprzednie. - Tylko przez ostatnie 3 lata do sprzedaży wprowadziliśmy aż 10 nowych projektów mieszkaniowych. W tym roku, poza uruchomieniem kolejnych etapów już realizowanych projektów, rozpoczniemy sprzedaż kolejnych 7-8 inwestycji, z czego w samej Warszawie będzie ich 5-6. Nasza oferta będzie skierowana przede wszystkim do klientów z tzw. segmentu popularnego, gdzie widzimy największe zapotrzebowanie - przyznaje wiceprezes LC Corp.

- Przy projektowaniu mieszkań dołożyliśmy wszelkich starań, aby były jak najbardziej kompaktowe i funkcjonalne. Część oferty będzie również spełniała wymagania programu Mieszkanie dla Młodych. Obok mieszkań w segmencie popularnym, przygotowaliśmy również ofertę dla osób kładących szczególny nacisk na lokalizację blisko centrum, dla celów typowo mieszkaniowych, ale również inwestycyjnych ­- podkreśla Mirosław Kujawski.

Atlas Estates w przyszłym roku również planuje kolejne inwestycje mieszkaniowe, skoncentrowane przede wszystkim w lewobrzeżnej części Warszawy. - Do sprzedaży wprowadzimy ostatnią pulę mieszkań na osiedlu Capital Art Apartments na Woli. Zamierzamy też wystąpić z wnioskiem o nowe pozwolenie na użytkowanie trzeciej wieży apartamentowej przy ul. Grzybowskiej, obok hotelu Hilton i Platinum Towers - podaje Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu, Atlas Estates.

To nie jedyne plany spółki. - Dodatkowo, finalizujemy zakup 2 działek pod budowę osiedli średniej wielkości, które pomieszczą ok. 200-300 lokali każde. Zgodnie z naszą polityką inwestycyjną, będą to projekty zlokalizowane niedaleko centrum miasta, zapewniające ponadprzeciętną jakość wykończenia - mówi serwisowi Dompress.pl Michał Witkowski.

Firma Dolcan w 2014 roku planuje dalszą rozbudowę, o kolejne etapy już istniejących osiedli, oferującego mieszkania bezczynszowe: Osiedla Tęczowego we Włochach, a także flagowej inwestycji firmy Ogrody Ochota. - Rozpoczniemy także kilka zupełnie nowych projektów, nie tylko na terenie stolicy, ale także np. w Częstochowie. Będą to mieszkania o zróżnicowanym metrażu i układzie, odpowiadające aktualnym zapotrzebowaniom nabywców -  podkreśla Tomasz Panabażys, prezes zarządu w firmie Dolcan.  

Wawel Service wiosną planuje rozpoczęcie kolejnej energooszczędnej inwestycji na krakowskim Kurdwanowie, przy ulicy Halszki. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom mieszkania będą w niej mogły być eksploatowane przy mniejszym zużyciu energii, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.

- Rozpoczynamy również realizację kameralnej inwestycji w Czyżynach. Będzie to blok mieszkalny, w którym dzięki kolektorom słonecznym, znacząco obniżą się koszty za ciepłą wodę użytkową. Gdy w okresie jesienno – zimowym słońca będzie mniej – system będzie wspierany przez instalację c.o. zasilaną z wysokosprawnej kotłowni gazowej kondensacyjnej. To jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Krakowie - podkreśla Piotr Kijanka - dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service.

Firma ma już spore doświadczenie w budownictwie energooszczędnym, jej wielorodzinna inwestycja Borkowska jako pierwsza w Polsce została zakwalifikowana do programu dopłat w ramach programu NFOŚiGW. Na ostatnim etapie weryfikacji znajdują się również osiedla Dom dla Każdego w Michałowicach i Niepołomicach pod Krakowem. Jak dowiedział się Dompress.pl, Wawel Service ma już w planach kolejne energooszczędne inwestycje.   

Edward Laufer, prezes Vantage Development przyznaje, że w tym roku firma oferować będzie przede wszystkim mieszkania z II etapu Promenad Wrocławskich oraz II i III etapu Centaurisa, osiedla zlokalizowanego przy ul. Ślężnej we Wrocławiu. W tym roku spółka położy największy nacisk na realizację i rozbudowę tych dwóch kluczowych inwestycji.

Autor: Dompress.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy warto podawać ceny nowych mieszkań w ofertach na portalach internetowych? Biuro prasowe
2021-04-09 | 11:00

Czy warto podawać ceny nowych mieszkań w ofertach na portalach internetowych?

  W wypadku mieszkań na rynku pierwotnym w Polsce mamy pełną dowolność i brak jednoznacznego trendu, bowiem część deweloperów premium podaje ceny lokali, inni sprzedający
Nieruchomości Fotowoltaika: Mój Prąd 3.0 podtrzyma boom?
2021-04-09 | 07:00

Fotowoltaika: Mój Prąd 3.0 podtrzyma boom?

Wiele osób żałuje, że nie udało im się złożyć wniosku w ramach drugiej edycji programu Mój Prąd. Wspomniana inicjatywa przyczyniła się do tego, że przydomowa fotowoltaika
Nieruchomości Zamieszkać w luksusowym lofcie, jak Meg Ryan, Ashley Olsen, czy Scarlett Johanss
2021-04-09 | 01:00

Zamieszkać w luksusowym lofcie, jak Meg Ryan, Ashley Olsen, czy Scarlett Johanss

Ekskluzywne lofty przypominające te, w których mieszkają amerykańskie gwiazdy dostępne są także w Polsce. XIX wieczny budynek fabrycznej kuźni w Lesznie zmienił się w jedną z

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.