Komunikaty PR

Druga edycja Targów Porta już za nami

2014-04-08  |  13:38
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Specjalnie zaaranżowana przestrzeń wystawiennicza Targów Porta 2014 została podzielona na dziewięć sąsiadujących ze sobą stref tematycznych. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających Targi cieszyła się interaktywna strefa Hi-Tech, w której zaprezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie systemów drzwiowych firmy Porta KMI Poland wykorzystywane w hotelach, biurach, szpitalach, restauracjach oraz inteligentnych domach.  Wśród eksponowanych projektów znalazły się drzwi wejściowe wyposażone w elektryczne sterowanie, których otwieraniem i zamykaniem można zarządzać na kilka sposobów: za pomocą przycisku nożnego, czujnika zbliżeniowego umieszczonego pod panelami ściennymi, karty chipowej, a nawet skanerem biometrycznym (skanerem linii papilarnych). To ostatnie rozwiązanie, które jest przeznaczone dla inteligentnych domów, zapewnia mieszkańcom nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Dostęp do pomieszczenia jest bowiem chroniony odciskiem linii papilarnych wyłącznie wcześniej zdefiniowanych użytkowników. Wśród przedstawionych podczas Targów modeli drzwi znalazły się także kolekcje dedykowane przestrzeni hotelowej i szpitalnej, np. dwuskrzydłowe drzwi, które w sytuacji zagrożenia pożarem samoczynnie zamykają się. Zaproszeni goście chętnie odwiedzali fabryki w Ełku i Suwałkach, gdzie eksperci firmy Porta KMI Poland prezentowali procesy produkcji.

Uważnie obserwujemy trendy i tworzymy rozwiązania, które możliwie najpełniej odpowiadają na nowe oczekiwania rynkowe. Zaangażowanie naszych Partnerów biznesowych jest dla nas kluczowe przy planowaniu dalszych działań  gdyż to właśnie oni są najbliżej Klientów - mówi Artur Pęksyk, Szef Marketingu Porta KMI Poland -Targi Porta stanowią doskonałą okazję do zacieśniania naszej współpracy, do rozmowy o naszych wspólnych sukcesach i nowych wyzwaniach. Wysoka frekwencja podczas tegorocznej edycji spotkania to cenny dowód zaufania ze strony naszych kontrahentów.

Uzupełnieniem Targów Porta 2014 były warsztaty prowadzone przez firmy współpracujące z Portą w zakresie obróbki i wyposażenia drzwi. Warsztaty umożliwiły poszerzenie wiedzy na temat innowacyjnych systemów technik drzwiowych oraz architektonicznych potrzeb i wymogów nowoczesnego budownictwa. Swoim doświadczeniem podzielili się także eksperci na co dzień zajmujący się szybkim prototypowaniem oraz drukiem 3D, którzy zaprezentowali możliwości tej innowacyjnej technologii.


Targi Porta to spotkania organizowane przez Porta KMI Poland, wiodącego polskiego producenta wysokiej jakości drzwi, przeznaczone dla Autoryzowanych Dealerów i Autoryzowanych Punktów Sprzedaży. Pierwsza edycja Targów odbyła się w 2013 roku w głównej siedzibie firmy w Bolszewie k. Gdańska, gromadząc  ponad 1300 gości. W tegorocznej edycji, która odbyła się na terenie fabryk w Ełku i Suwałkach uczestniczyło blisko 2 tysiące osób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Polacy po 45. roku życia bardziej podatni na wyłudzenie danych osobowych Biuro prasowe
2021-04-30 | 09:30

Polacy po 45. roku życia bardziej podatni na wyłudzenie danych osobowych

Ponad 43 proc. Polaków obawia się, że w czasie pandemii padnie ofiarą oszustów wyłudzających dane osobowe. Prawie 30 proc. spotkało się już z taką próbą.
Konsument Raport PMR: Kto kupuje odżywki dla sportowców?
2021-04-29 | 08:00

Raport PMR: Kto kupuje odżywki dla sportowców?

W poprzednich latach rynek odżywek dla osób uprawiających sport w Polsce rósł dość dynamicznie. Jego rozwój wspierany był przez rozbudowę infrastruktury sportowej oraz
Konsument Pyszne.pl wspiera restauracje w wyborze ekologicznych rozwiązań
2021-04-22 | 19:20

Pyszne.pl wspiera restauracje w wyborze ekologicznych rozwiązań

Dostawa przyjazna dla środowiska, nadające się do recyklingu opakowania na jedzenie i dania roślinne w menu to najczęściej spotykane proekologiczne rozwiązania wprowadzane przez

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.