Komunikaty PR

ECCO Walkathon - chodźmy pomóc wcześniakom ze Szpitala Dzieciątka Jezus!

2013-08-01  |  10:51
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl

Co roku w warszawskim Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus rodzi się kilkaset wcześniaków, często wymagających natychmiastowej reanimacji. Właśnie tym najmniejszym i najbardziej bezbronnym, mogą pomóc wszyscy, którzy wesprą tenże projekt w tegorocznym ECCO Walkathonie.

 

Ponad 20% z prawie 1700 dzieci rodzących się rocznie w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus, przychodzi na świat przed czasem. Dla tych maluszków liczy się każda chwila, więc lekarze walcząc z czasem, ratują ich życie i zdrowie i potrzebują do tego specjalistycznego sprzętu. Tymczasem Szpital nie ma nowoczesnego respiratora, a część posiadanych inkubatorów nie nadaje się już do użytku. Firma ECCO wraz z Fundacją Radia ZET chcą to zmienić! Wszystkich, którym nie jest obojętny los chorych dzieci, zapraszamy na ECCO Walkathon 2013, największy charytatywny spacer świata, który odbędzie się 14 września na warszawskiej Agrykoli. Za każdy kilometr przebyty podczas spaceru, ECCO przekaże 4 zł m.in. na wyposażenie Oddziału Neonatologii warszawskiego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w stanowisko do intensywnej terapii noworodków. Ideę pomocy przedwcześnie urodzonym dzieciom  wspierają również: Monika Olejnik, Rafał Brzozowski, Rafał Bryndal i Wojciech Jagielski. Nowoczesne stanowisko do intensywnej terapii noworodków będzie wyposażone m.in. w inkubator, który zapewni wcześniakom warunki zbliżone do panujących w łonie matki: automatyczne dopasowanie temperatury, wilgotności i stężenia tlenu oraz respirator nowej generacji, który dostosuje terapię oddechową do możliwości i potrzeb dziecka. Wartość sprzętu wynosi ponad 200 000 zł, dlatego liczymy na każdy Twój krok.

 

Monika Olejnik

Narodziny dziecka to prawdziwy cud. Ale czasem dziecko przychodzi na świat zbyt wcześnie. I wtedy, pierwsze pięć minut przesądza o dalszym jego losie. Często nie potrafi nawet samo oddychać i bez  respiratora i inkubatora nie ma szans na przeżycie. Wiem o tym, bo sama jestem mamą wcześniaka. Zdrowia nie da się wycenić i dla mnie spacer w ECCO Walkathonie to bezcenna szansa pomocy dzieciom z Oddziału Neonatologii Szpitala Dzieciątka Jezus, dla których Fundacja Radia ZET kupi nowoczesne stanowisko do intensywnej terapii. Pójdę by i one kiedyś mogły dotrzymać nam kroku.

 

Rafał Brzozowski

Zawsze staram się być blisko muzyki i ludzi, także tych najbardziej potrzebujących. Takich jak dzieci, które przyszły na świat za wcześnie, z wadami sercai innymi wadami wrodzonymi. Dlatego razem z Fundacją Radia ZET pójdę w największym charytatywnym spacerze świata i wesprę projekt zakupu sprzętu do ratowania życia wcześniaków. Ulepszać świat można na wiele sposobów - ECCO Walkathon jest jednym z nich.

 

Rafał Bryndal

Udział w  ECCO Walkathonie to dla mnie zawsze wielka przyjemność. Mam bowiem poczucie, że spacerując nie tylko pomagam sam sobie, ale również pomagam innym. W tym  roku razem z Fundacją Radia ZET chcemy pomóc wcześniakom z warszawskiego Szpitala Dzieciątka Jezus. Każdego dnia przychodzą tam na świat dzieci, które walczą o życie zaraz po narodzinach. Nowoczesne stanowisko do intensywnej terapii, jakie Fundacja kupi dzięki środkom z ECCO Walkathonu pomoże im wygrać tę walkę.

 

Wojtek Jagielski

Kiedy słyszę ECCO Walkathon – bez ociągania się wstaję i idę. Nie potrzebuję przecież specjalistycznego wyposażenia. Potrzebują go za to przedwcześnie urodzone dzieci, mali pacjenci warszawskiego Szpitala Dzieciątka Jezus, dla których Fundacja Radia ZET chce kupić stanowisko do intensywnej terapii. Ten sprzęt medyczny uratuje wcześniakom życie – dlatego nie waham się ani chwili – idę pomóc.

 

 

 

 

 

 

 

* * *

ECCO Walkathon – to największy charytatywny spacer świata, w Polsce to również największy event familijny organizowany przez firmę ECCO - duńskiego producenta obuwia dla dorosłych i dzieci. Najbliższy ECCO Walkathon odbędzie się 14 września (sobota), na warszawskiej Agrykoli. Mechanizm akcji jest prosty: wspólnie spacerujemy po wytyczonych trasach, a za każdy przebyty przez nas kilometr ECCO przekaże 4 zł na rzecz wybranego przez nas projektu  organizacji charytatywnej.  Bilety normalne i dziecięce są do nabycia w wybranych  sklepach ECCO na terenie całej Polski w cenie 27 zł. Bilet w dniu wydarzenia jest wymieniany na pakiet startowy. W skład pakietu wchodzą: nowy, wyjątkowy i funkcjonalny plecak ECCO, woda, jabłko, przewodnik po trasach oraz identyfikator, na którym dokonujemy wyboru fundacji, na rzecz której chcemy, aby ECCO przekazało „wychodzone” przez nas pieniądze. W pakiecie dziecięcym (do 12 roku życia) wyjątkowe niespodzianki. W tym roku: nowa koszulka ECCO Walkathon oraz mini zestawy klocków LEGO w zależności od wieku małego spacerowicza. Oprócz wspomnianego projektu,  będziemy zbierać fundusze na pomoc chorym na mukowiscydozę, a z „wychodzonych” dziecięcych kilometrów wesprzemy budowę zimowego domku dla pingwinów przylądkowych z południowej Afryki.

 

Bądź z nami rownież na : www.facebook.com/eccowalkathon i www.ecco.com

 

KONTAKT:

Maciej Wyrwas, ECCO tel. . +48 22 701 24 50, MWY|ecco.com| |MWY|ecco.com

Kinga Hetmańczyk,ECCO tel. +48 22 701 24 50, GSM: +48 668 367 800, kifr|ecco.com| |kifr|ecco.com

Agata Falęcka, ConTrust, tel. +48 22 402 48 68, GSM: +48 662 272 485, a.falecka|contrust.pl| |a.falecka|contrust.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Medicover Stomatologia z liderem leczenia ortodontycznego – ORTHO ESTHETICA Biuro prasowe
2021-03-01 | 15:00

Medicover Stomatologia z liderem leczenia ortodontycznego – ORTHO ESTHETICA

Nowatorskie metody leczenia z zakresu ortodoncji (system Invisalign), stomatologii zachowawczej, protetyki, implantologii, nowoczesny sprzęt do diagnostyki oraz kompleksowe podejście do pacjenta
Zdrowie Debata: Polski system opieki zdrowotnej - wyzwania i szanse
2021-02-25 | 15:00

Debata: Polski system opieki zdrowotnej - wyzwania i szanse

Grupa BFF Banking Group – jeden z wiodących banków działających na rynku europejskim, oferujących usługi finansowe dla przedsiębiorstw współpracujących z podmiotami
Zdrowie Rapid Antigen Panbio COVID-19 firmy Abbott z oznaczeniem CE
2021-02-25 | 10:50

Rapid Antigen Panbio COVID-19 firmy Abbott z oznaczeniem CE

Nadanie oznaczenia CE dla testu Rapid Antigen Test Panbio firmy Abbott na potrzeby przesiewowych badań osób bezobjawowych i samodzielnego pobierania próbek z nosa za

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

OFE do całkowitej likwidacji. Każda decyzja w sprawie zgromadzonych tam oszczędności będzie oznaczać utratę części środków

1 czerwca ma zacząć obowiązywać nowa ustawa, która ostatecznie zlikwiduje otwarte fundusze emerytalne. Nastąpi to 28 stycznia 2022 roku, a zgromadzone na nich pieniądze zostaną przetransferowane domyślnie na Indywidualne Konta Emerytalne lub na wniosek posiadacza rachunku w OFE do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wybór przyszłego emeryta w każdym z tych przypadków będzie oznaczał utratę części środków. Przeniesienie środków do IKE wiąże się z pobraniem 15-proc. opłaty przekształceniowej, z kolei do ZUS – z podatkiem od emerytur i niemożnością dziedziczenia środków. – Te zmiany nastąpią bez konsultacji społecznych – mówi ekonomistka WSB w Poznaniu, dr Edyta Wojtyla.

 

Handel

Allegro chce przejąć część wartego 340 mld zł rynku zakupów firmowych. Na nowej platformie zniżki hurtowe i odroczone płatności cieszą się największym zainteresowaniem

W czasie pandemii duża część wydatków zakupowych Polaków przeniosła się do e-handlu. Do internetowych zakupów przekonały się również firmy. Według szacunków przytaczanych przez Allegro wartość zakupów firmowych w kanale online przekroczyła 340 mld zł w 2020 roku. Znacząca część tego rynku jest do zagospodarowania przez ofertę giganta polskiego e-commerce, w czym ma pomóc uruchomiona na początku lutego nowa platforma Allegro Biznes. Korzyści dla kupujących to m.in. odroczona płatność do 60 dni i rabaty przy dużych zamówieniach oraz cenniki hurtowe. W ofercie są nie tylko produkty odpowiadające na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców, np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania czy sprzęt IT. Oferta jest również dostosowana do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

Handel

Powstaje projekt wspólnej europejskiej chmury. Ma przyspieszyć wdrażanie takich rozwiązań w polskich firmach

Ze względu na pandemię koronawirusa masowa migracja polskich przedsiębiorstw do chmury jest już nieunikniona. Firmy wciąż mają jednak obawy dotyczące tego procesu. Przykładowo 44 proc. z nich wymaga, aby ich centra danych podlegały unijnej legislacji. Odpowiedzią ma być GAIA-X, czyli koncepcja europejskiej infrastruktury chmurowej, w ramach której usługi będą świadczone przez lokalnych dostawców z Europy. Projekt może być motorem napędowym do szybszego wdrażania rozwiązań chmurowych w polskich firmach, chociaż jak pokazują najnowsze dane GUS, obecnie już prawie 40 proc. średnich oraz 60 proc. dużych firm w Polsce korzysta z płatnych rozwiązań cloud computingu.

Handel

Kraje globalnego Południa potrzebują lepszego dostępu do szczepionek na COVID-19. Pandemia jest tam nie tylko problemem zdrowotnym, ale także przyczyną głodu

– Najbardziej dokuczliwym skutkiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w krajach globalnego Południa jest nie tyle sam COVID-19, co klęska głodu. W wielu krajach pandemia spowodowała zamknięcie lokalnych gospodarek, masowe bezrobocie, przerwanie łańcuchów dostaw i wzrost cen – wymienia Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej. Dlatego biedne kraje Afryki, Azji czy Ameryki Południowej pilnie potrzebują szczepień przeciwko COVID-19. W ramach programu COVAX do końca tego roku do najbiedniejszych państw ma trafić co najmniej 1,3 mld dawek. To jednak kropla w morzu potrzeb. Pierwsze szczepionki trafiły w ubiegłym tygodniu do Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej.