Komunikaty PR

Bezpieczne i nowoczesne świetlice szkolne od Hasbro i PZU

2019-11-19  |  14:10
Biuro prasowe

Ruszyła druga edycja akcji społecznej „Się gra, się ma” pod hasłem „Bezpieczny Playroom”.
Wspólne przedsięwzięcie Hasbro i PZU jest skierowane do wszystkich szkół podstawowych i placówek wychowawczych w Polsce i ma na celu wsparcie finansowe w modernizacji świetlic. Zwycięskie placówki otrzymają po 20 000 zł na remont świetlicy.

Szkoły podstawowe i placówki wychowawcze mogą zgłaszać swój udział w akcji do 28 listopada 2019 r. Aby przystąpić do konkursu, należy wypełnić formularz dostępny na www.siegrasiema.com. Warto zachęcać do głosowania, bo trzy placówki z największą liczbą głosów dostaną po 20 000 zł na remont świetlicy. Kolejne trzydzieści szkół otrzyma gry i zestawy dekoracyjne. Nagrodzone zostaną również osoby głosujące z największą liczbą punktów.

- W ubiegłym roku do „Się gra się ma… Odlotowy Playroom” zgłosiło się 288 placówek. Zainteresowanie konkursem było duże, mieliśmy aż 2 miliony odsłon strony konkursowej – mówi Andrzej Sobolczyk, Senior Brand Manager CEE, Hasbro Gaming. Udało nam się ufundować remont jednej świetlicy w szkole w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały z tego wiele radości, przygotowały nam piękną inaugurację. Inne szkoły obdarowaliśmy naszymi grami i dekoracjami na ściany. Wszystkie placówki dostały od nas scenariusze zajęć świetlicowych z grami planszowymi. W tym roku damy jeszcze więcej! – dodaje Andrzej Sobolczyk.

Ideą akcji jest połączenie powracającej mody na planszówki z działaniem prospołecznym.
Hasbro, producent gier planszowych, i PZU, ubezpieczyciel edukujący całe rodziny w zakresie bezpieczeństwa, nawiązali współpracę, aby przemieniać szkolne świetlice w nowoczesne i kolorowe sale zabaw. Odnowione przestrzenie mają sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci

Od wielu lat wspieramy rodziców i nauczycieli w edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy platformę edukacyjną z Niestraszkami – grupą barwnych postaci, które radzą, jak się zachować w różnych sytuacjach mówi Damian Ziąber, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w PZU. – Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tej inicjatywy i zwiększyć moc akcji. Zachęcam do udziału w konkursie i życzę wszystkim szkołom powodzenia – podkreśla Damian Ziąber.

Akcja jest promowana w telewizji (kanały dla dzieci), mediach społecznościowych oraz Internecie. Dodatkowo informacje o akcji ukażą się w prasie i w salonach Empik, który jest partnerem biznesowym kampanii.

Za pomysł i przeprowadzenie obu edycji akcji odpowiedzialna jest agencja marketingowa Advalue, która specjalizuje się w łączeniu biznesu z wartościowymi inicjatywami. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny organizujemy tak ważną akcję, w której połączyliśmy naszą misję z prospołecznymi działaniami naszych Klientów – mówi przedstawicielka agencji, Katarzyna Hryćko-Górnicka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Pani rektor czy rektorka - dlaczego uczelniami nie kierują kobiety? Biuro prasowe
2020-01-16 | 14:00

Pani rektor czy rektorka - dlaczego uczelniami nie kierują kobiety?

Rektorzy to w Polsce prawie wyłącznie mężczyźni. Z badań dr Anny Pokorskiej opublikowanych przez PAP wynika, że w ciągu ostatnich 30 lat zaledwie jedna na 25 kadencji (14 na 350 kadencji)
Edukacja Ponad 12 000 osób pobrało już aplikację MyOla
2020-01-07 | 01:00

Ponad 12 000 osób pobrało już aplikację MyOla

Nowy Rok - nowe cele. Jak wytrwać w postanowieniach i zyskać nowe możliwości? Zbliżający się Nowy Rok to najlepszy czas, by stawiać przed sobą nowe wyzwania. To także idealny moment
Edukacja Wyjazd z nianią? Czemu nie!
2019-12-19 | 16:20

Wyjazd z nianią? Czemu nie!

Wraz z nadejściem grudnia zaczyna się maraton świątecznych przerw, dni wolnych, urlopów i ferii. W tym czasie wielu Polaków korzysta z możliwości zimowego wyjazdu,

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Mateusz Szczurek: Spowolnienie gospodarcze jest już faktem. Powtórki z wielkiego kryzysu sprzed dekady jednak nie będzie

W trzecim kwartale 2019 roku gospodarka Unii Europejskiej wzrosła o 0,3 proc. kwartał do kwartału, natomiast kraje strefy euro odnotowały wzrost o 0,2 proc. Dane Eurostatu wskazują, że kwartał wcześniej oba obszary powiększyły swój PKB również o 0,2 proc. Choć to wyraźnie mniej niż w 2016 czy 2017 roku, Europa ciągle odnotowuje wzrost. Zdaniem byłego ministra finansów Mateusza Szczurka sytuacja w niemieckim przemyśle samochodowym się ustabilizowała, a polska gospodarka ma się na tyle dobrze, że nie należy oczekiwać dramatycznych wydarzeń.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Polska na piątym miejscu w UE pod względem rozwoju fotowoltaiki. Ten rok może być rekordowy dla branży

Ubiegły rok przyniósł prawdziwy boom w fotowoltaice, a moc w instalacjach PV przekroczyła próg 1 GW. Pod względem przyrostu nowych mocy znajdujemy się już na piątym miejscu w Europie. Rozwój sektora mocno przyspieszył m.in. dzięki rządowym programom, takim jak Energia Plus, Czyste Powietrze czy Mój Prąd. W ramach ostatniego dofinansowano ponad 27 tys. instalacji PV. Dodatkowym bodźcem dla rynku może być obowiązująca od listopada ujednolicona stawka VAT na instalacje fotowoltaiczne montowane również w innych miejscach niż dachy budynków mieszkalnych.

Finanse

Bitcoin pnie się w górę. W tym roku inwestorów czekają duże zmiany

Wycena bitcoina oscyluje w tej chwili wokół 8,6 tys. dol., co oznacza, że „złoto internetu” zyskało na wartości przeszło 1000 dol. w ciągu niecałego miesiąca. Część analityków prognozuje, że w tym roku w wyniku planowanego na maj tzw. halvingu, czyli zmniejszenia nagrody za wykopanie pojedynczego bloku BTC, cena poszybuje do rekordowego poziomu 100 tys. dol. Ma się do tego przyczynić także ograniczona podaż i rosnąca adopcja kryptowaluty. Co istotne, mimo bardzo dużej zmienności popularność bitcoina wśród inwestorów nie słabnie.

Bankowość

Większe wsparcie finansowe dla zielonych projektów. Banki i sektor finansowy będą coraz aktywniej walczyć ze zmianami klimatu

Zmiany klimatyczne wyłoniły nową kategorię ryzyka finansowego i stanowią dziś jedno z głównych zagrożeń dla światowej gospodarki. Według szacunków IPCC do końca stulecia mogą kosztować ją nawet 69 bln dol. Aby je spowolnić i wypełnić swoje zobowiązania klimatyczne do 2030 roku, Unia Europejska musi wypełnić lukę inwestycyjną sięgającą 260 mld euro rocznie. W sfinansowaniu inwestycji zapobiegających globalnym zmianom klimatu dużą rolę ma do odegrania sektor bankowy, który już odczuwa rosnącą presję na tzw. zielone finansowanie. Odzwierciedla to m.in. gwałtownie rosnąca popularność zielonych obligacji i listów zastawnych.