Komunikaty PR

Immersja językowa, czyli jak przygotować się do matury w miesiąc

2019-04-18  |  01:00
Do pobrania IP ( 0.02 MB )

Media społecznościowe, portale internetowe czy seriale to największe „zjadacze” czasu współczesnych nastolatków. Jak można wykorzystać ich potencjał, przygotowując się do matury z języka obcego? Ostatnią szansą na przygotowanie się do egzaminu ustnego może być metoda immersji, czyli zanurzenia się w języku, która pozwoli przełamać barierę w mówieniu.

Otaczaj się językiem

Aby nabrać pewności siebie w posługiwaniu się językiem obcym, nie trzeba modyfikować na siłę całego planu dnia, dostosowując go pod harmonogram korepetycji. Pierwszym krokiem do sukcesu jest zmiana języka, w którym wykonuje się poszczególne aktywności. Słuchasz audiobooków w autobusie czy tramwaju? Zacznij słuchać ich też w zagranicznych wersjach. Wieczorem oglądasz odcinek ulubionego serialu? Oglądaj go bez lektora. Jeśli trudno zrozumieć ci wszystko ze słuchu włącz napisy, najlepiej nie po polsku. Zamień również język w swoim telefonie. Jednym słowem, postaraj się, żeby język otaczał cię w każdej chwili.

W końcu, poszukaj książek lub artykułów napisanych w języku, którego się uczysz. Szybko przyswoisz wiele nowych słówek i przyzwyczaisz się do konstrukcji gramatycznych spotykanych w tym języku. Jeśli nie wiesz po co sięgnąć, dobrym pomysłem jest ponowne przeczytanie znanych historii, jednak w oryginale.

Wyjeżdżając za granicę obcujemy z językiem obcym na co dzień, osłuchujemy się z nim, żyjemy nim. Jego nauka przychodzi wtedy swobodnie. Po dłuższym czasie pojawia się naturalny odruch myślenia i reagowania, przykładowo po angielsku. Codzienny kontakt z językiem obcym możemy zapewnić sobie jednak sami w warunkach domowych. Tylko tak intensywny, codzienny kontakt z językiem pozwoli uzyskać pożądane efekty mówi Sylwia Stachowicz, metodyczka Tutlo, platformy nauki języka angielskiego.

Codziennie rozmawiaj, najlepiej z native speakerem

Dodatkową czynnością, która znacznie przyspieszy twoją naukę języka jest rozmowa. Postaraj się codziennie choć raz porozmawiać z kimś w obcym języku – np. z osobą, z którą mieszkasz lub ze znajomymi. Najlepsze efekty da jednak rozmowa z native speakerem.

Może się wydawać, że skoro native nie porozumiewa się w języku polskim, aby podjąć z nim naukę, trzeba posiadać zaawansowaną znajomość języka obcego. Jednak nie jest to prawdą – wystarczy komunikować się na poziomie podstawowym – dodaje Sylwia Stachowicz.

Regularne konwersacje z native speakerem pozwolą uczniowi przełamać barierę językową i „zmuszą” do praktycznego wykorzystania zdobytych umiejętności. Dzięki temu uczeń nabierze pewności w posługiwaniu się obcym językiem, a jego wypowiedzi nabiorą płynności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Rozpocznie się sezon na nianie. Kto najchętniej pracuje w tym zawodzie? Biuro prasowe
2019-08-13 | 13:00

Rozpocznie się sezon na nianie. Kto najchętniej pracuje w tym zawodzie?

Z raportu Niania.pl wynika, że praca w charakterze niań jest bardzo popularna wśród studentek. Ponad połowa spośród wszystkich opiekunek, które założyły konto w
Edukacja Spotkanie z Ambasadorkami akcji Sama definiuję swój Sukces
2019-08-07 | 17:50

Spotkanie z Ambasadorkami akcji "Sama definiuję swój Sukces"

Zapraszamy na kolejną dawkę wiedzy i inspiracji w ramach spotkań z Ambasadorkami akcji społecznej "Sama definiuję swój Sukces"   18 września (środa) 2019 roku o
Edukacja Jak przeprowadzić renowację posadzek?
2019-07-26 | 16:00

Jak przeprowadzić renowację posadzek?

Dwumiesięczna przerwa wakacyjna to dla jednych czas odpoczynku, a dla innych wytężonej pracy. Gdy szkoły są puste, zarządcy przeprowadzają remonty budynków. Ich obowiązkiem jest

Kalendarium

Bankowość

Od 2020 roku większa pomoc dla kredytobiorców. W praktyce może jednak pogłębić problemy finansowe

– Nowelizacja ustawy frankowej to tylko powierzchowna zmiana – ocenia ekonomista Sławomir Horbaczewski. Nowe przepisy, które wejdą w życie z początkiem 2020 roku, wydłużają okres i wartość pomocy udzielanej kredytobiorcom, którzy borykają się z trudnościami w ich spłacie. W praktyce mogą jednak pogłębić ich problemy, kiedy – po okresie przejściowym – otrzymaną pomoc finansową trzeba będzie zwrócić. Ekonomista ocenia, że problem kredytów walutowych z czasem rozwiąże się sam, bo ich spłacalność jest bardzo dobra, a kredytobiorcy sami dochodzą do porozumienia z bankami w przypadku problemów.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Handel

Wyhamowały inwestycje w gospodarstwach rolnych. Z powodu suszy i słabego wykorzystania środków unijnych spada sprzedaż maszyn rolniczych

Sprzedaż ciągników i przyczep rolniczych spada. I półrocze 2019 roku jest pod tym względem najsłabsze od lat. W sumie zarejestrowano nieco ponad 3,9 tys. nowych ciągników i blisko 2,4 tys. nowych przyczep. Rolnicy są mniej skłonni do inwestycji, a każdy zakup jest bardziej przemyślany. – To wynik problemów z suszą, chorobami zwierząt i sytuacji z dotacjami rolniczymi – tłumaczy Michał Spaczyński z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

IFA 2019 Berlin

Ochrona środowiska

Lasy umierają z powodu suszy. Drzewa atakują korniki i rośnie ryzyko pożarowe

Obecny rok nie wypada źle pod względem liczby pożarów w lasach. Problemem są jednak susza i ekstremalnie wysokie temperatury, słabo znoszone przez starsze drzewostany – oceniają leśnicy. Apelują przy tym, żeby podczas przebywania w lasach zachować ostrożność, a wszystkie zagrożenia zgłaszać pod numer alarmowy 112. Za 90 proc. pożarów lasów odpowiada właśnie ludzka nieostrożność albo umyślne podpalenia. Odbudowa ekosystemu po pożarze trwa nawet kilkadziesiąt lat.

Złote Spinacze 2019

Samorządy

Rządowa chmura obliczeniowa poprawi bezpieczeństwo IT w samorządach. Zachęci też mniejsze firmy do takich rozwiązań

W Wielkiej Brytanii G-Cloud, czyli rządowa chmura obliczeniowa, obsługuje ponad 1,2 tys. różnego rodzaju podmiotów i cały czas jej portfolio usług i produktów poszerza się. – W tym samym kierunku będzie zmierzać polskie rozwiązanie – mówi Marcin Zmaczyński, ekspert Aruba Cloud. Jak podkreśla, uruchomiona w styczniu przez resort cyfryzacji rządowa chmura obliczeniowa będzie dla przedsiębiorstw jasnym sygnałem, że to bezpieczne i opłacalne rozwiązanie. Zdecydowanie poprawi też bezpieczeństwo w mniejszych jednostkach samorządowych, gdzie lokalne serwerownie są często przestarzałe.