Komunikaty PR

Jakie światowe uczelnie wybrali tegoroczni maturzyści?

2024-09-22  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Yale, Columbia, Oxford i Cambridge, to tylko kilka z uniwersytetów na których od tego roku uczyć się będą studenci z Polski. Znakomite wyniki matur międzynarodowych A Level przyczyniły się do tego, że światowe uczelnie walczą o licealistów z warszawskiego liceum, które specjalizuje się w przygotowaniu młodych ludzi do edukacji zagranicą. W jakich dziedzinach maturzyści byli najlepsi i gdzie będą kontynuować naukę?

Rewelacyjne wyniki matur

Maturzyści 2024 z Akademeia High School osiągnęli fantastyczne wyniki egzaminów A Level i dostali się na znakomite kierunki studiów. Ponad jedna trzecia egzaminów została oceniona na A*, a 64% otrzymało oceny A-A* z 313 egzaminów. Spośród 76 absolwentów połowa uzyskała co najmniej 3 oceny A-A*.

- Jest to absolutnie fenomenalny wynik i nie dziwi fakt, że uczelnie z całego świata tak chętnie przyjmują uczniów z naszego liceum – mówi dr Karolina Watras, Dyrektor Akademeia High School.

Jedna z absolwentek ukończyła szkołę z samymi ocenami A* w sześciu kwalifikacjach i najwyższymi ocenami w historii szkoły z historii sztuki i psychologii. Kolejnym wspaniałym osiągnięciem jest pięć ocen A* drugiej absolwentki. Obie uczennice będą kontynuować swoje znakomite kariery akademickie na Uniwersytecie Cambridge.

- Nasi stypendyści osiągnęli także rewelacyjne wyniki, bo pragnę przypomnieć, że wybitni uczniowie marzący o międzynarodowej edukacji, mogą się do nas także zgłaszać na stypendium. Jedna ze stypendystek zakończyła egzaminy z fantastycznymi rezultatami, które pozwolą jej dołączyć do swoich koleżanek na Cambridge, gdzie również otrzymała bardzo prestiżowe stypendium. Ogromne gratulacje! – dodaje Dyrektor Akademeia High School.

Dziedziny z najlepszymi wynikami

Inne godne uwagi osiągnięcia to maksymalny wynik UMS 400 z ekonomii A Level, 395/400 punktów UMS z historii A Level, 88% A-A* z biologii i 100% ocen A-A* w dodatkowych projektów naukowych.

- Te wyniki są szczególnie ważne, ponieważ odzwierciedlają bardzo dobre rezultaty całej grupy oraz wyjątkowe osiągnięcia indywidualne. Ponadto uczniowie osiągnęli te znakomite oceny nie tylko w nauce, ale także podjęli się wielu zajęć pozalekcyjnych i wnieśli wielki wkład w społeczność szkolną. To właśnie ten wielowymiarowy rozwój, który pielęgnujemy w Akademeia High School, doprowadził do tego, że nasi absolwenci uzyskali miejsca na najlepszych kierunkach studiów i uczelniach na całym świecie. Takie uniwersytety zwracają uwagę nie tylko na oceny ale właśnie także na zaangażowanie pozalekcyjne – dodaje dr Watras.

Topowe uniwersytety na świecie ze studentami z Polski

Uczniowie liceum mogą poszczycić się dalszą edukacją na wymarzonych przez nich uczelniach, a wśród nich są: Uniwersytet St. Andrews, Uniwersytet Cambridge, Uniwersytet Durham, University College London, Imperial College London, Uniwersytet w Edynburgu i Uniwersytet Oxfordzki w Wielkiej Brytanii. Studenci będą również realizować jedne z najbardziej prestiżowych programów w Stanach Zjednoczonych, m.in. na Uniwersytecie Yale, Amherst College czy Uniwersytecie Columbia. W Europie będą to także Uniwersytet Bocconiego, IE University w Hiszpanii i Uniwersytet Techniczny w Delfcie w Holandii. A to oczywiście tylko kilka z topowych miejsc.

Kierunki studiów jakie wybierano najczęściej to inżynieria, neurologia, psychologia, ekonomia i stosunki międzynarodowe.

 

Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona we wrześniu 2016 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.

Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL). Lista ofert z ostatnich 5 lat: https://www.akademeia.edu.pl/academic-excellence/university-destinations.

Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku! Biuro prasowe
2024-09-25 | 14:25

Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!

Zbliżający się Dzień Chłopaka (30.09) to idealny moment na podarowanie przemyślanego prezentu bliskiej nam osobie. Wybierając upominek dla chłopca, warto pomyśleć o tym, aby nie
Dziecko Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata? – opowieści o pozytywnym ojcostwie
2024-09-24 | 15:05

Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata?" – opowieści o pozytywnym ojcostwie

Marka Familijne została sponsorem drugiego sezonu podcastu Onetu pt. „Co powie Tata?”, który porusza temat relacji ojców z dziećmi. W nowej serii, liczącej 10
Dziecko Rewolucja w edukacji - konferencja Zareggiuj Się by BLISKO
2024-09-23 | 16:20

Rewolucja w edukacji - konferencja Zareggiuj Się by BLISKO

Edukacja wciąż tkwi w schematach z XIX wieku, podczas gdy współczesny świat, napędzany przez rewolucję AI, stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania. Już od żłobków i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.