Komunikaty PR

Kodowanie kluczową umiejętnością przyszłości, uczą się go już najmłodsze dzieci

2018-12-06  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Już po raz czwarty firma Accenture angażuje się w globalną inicjatywę organizowaną przez Code.org Godzina Kodowania która ma na celu zainteresowanie dzieci nauką kodowania. Kompetencja ta może się bowiem okazać kluczowa zarówno dla ich przyszłości zawodowej, jak i przyszłości całej gospodarki.

Jak co roku, zajęcia w ramach Godziny Kodowania prowadzone są na początku grudnia, kiedy to obchodzony jest Tydzień Edukacji Informatycznej (w tym roku od 3 do 9 grudnia). Do akcji włączy się w tym roku ok. 2500 pracowników Accenture na całym świecie, którzy pomogą ok. 100 tysiącom uczniów rozwijać zainteresowanie naukami informatycznymi. W Polsce w akcji weźmie udział ponad 50 firmowych wolontariuszy, którzy odwiedzą ponad 30 przedszkoli, szkół podstawowych i średnich w 15 miejscowościach. Poprowadzą ok. 100 lekcji kodowania dla blisko 2500 dzieci.

Wraz z postępem rozwoju przełomowych technologii i ich rosnącym wpływem na społeczeństwo rośnie również istotna luka w zakresie kwalifikacji - na tyle, że miliony miejsc pracy wymagających umiejętności w zakresie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) są na całym świecie nieobsadzone – mówi Paul Daugherty, który zarządza obszarem technologii i innowacji w Accenture. – Ważne jest, abyśmy wyposażali dzisiejszych studentów, którzy za kilka lub kilkanaście lat wejdą na rynek pracy, nie tylko w te umiejętności, ale także w zrozumienie, w jaki sposób mogą wykorzystać kreatywność i innowacje, aby ulepszyć sposób, w jaki funcjonuje i żyje świat.

Według szacunków Światowego Forum Ekonomicznego, 65 proc. dzieci, które obecnie rozpoczynają edukację szkolną, będzie w przyszłości wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Wszystko wskazuje na to, że wiele z tych nowych zawodów będzie wymagało wiekszych umiejętności technicznych. Poprzez udział w akcji Godzina Kodowania chcemy zachęcić dzieci do rozwoju umiejętności informatycznych, gdyż wierzymy, że będzie to olbrzymia korzyść w przyszłości zarówno dla nich samych, jak i dla całej gospodarki. Uważamy, że kodowanie jest kluczową kompetencją przyszłości, która będzie wykorzystywana w coraz większej ilości dziedzin – mówi Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. 

Zajęcia z kodowania prowadzone przez pracowników Accenture oparte są zarówno na tutorialach dostępnych na stronie Code.org, jak i stworzonym w ubiegłym roku przez firmę samouczku Accenture Intelligent Space Exploration (hourofcodeai.accenture.com), dzięki któremu uczniowie odkrywają, w jaki sposób można zastosować sztuczną inteligencję (AI) do odkrywania nowej planety przez robota - rozpoznawania zwierząt i roślin, zrozumienia nowego języka i prowadzenia rozmowy z mieszkańcami. Już ok. 110 000 osób skorzystało z samouczka. Jest on dostępny w 15 językach, w tym również w języku polskim. Z materiałów mogą korzystać także rodzice, by wspólnie z dziećmi rozwiązywać zadania z zakresu kodowania w domu.

 

O Accenture

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 459 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6000 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Inwestycja w naukę zawodu. Nowy kierunek w Białymstoku Biuro prasowe
2019-01-10 | 19:20

Inwestycja w naukę zawodu. Nowy kierunek w Białymstoku

      Na rynku brakuje fachowców – alarmuje branża przetwórstwa tworzyw sztucznych. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie w Zespole Szkół
Edukacja 4 porady, jak skutecznie nauczyć się języka obcego
2018-12-31 | 10:35

4 porady, jak skutecznie nauczyć się języka obcego

Pora to zmienić! Dla wszystkich tych, którzy chcą wpisać to postanowienie na listę noworocznych postanowień po raz ostatni, mamy kilka rad. Każdy sukces można zaplanować –
Edukacja Wiedza to najlepszy prezent
2018-12-20 | 15:00

Wiedza to najlepszy prezent

Jeśli jednak chcemy przejść od życzeń do ich realizacji, będziemy potrzebować wiedzy i… kompetencji miękkich. Od zdolności negocjacyjnych, które pomogą w otrzymaniu

CES 2019

Polityka

Rekordowo długie zawieszenia działania amerykańskiej administracji rządu nie przełoży się na dolara. Obciąży za to PKB

Tzw. shutdowny nie są w amerykańskiej polityce i gospodarce niczym nowym. Obecny jest jednak o tyle wyjątkowy, że trwa rekordowo długo, gdyż piątek będzie 28. dniem funkcjonowania administracji na zwolnionych obrotach. Zdaniem głównego ekonomisty Banku Pekao SA Marcina Mrowca obecna sytuacja zostanie wkrótce zakończona, by gospodarka nie poniosła zbyt dużych strat. Ameryka i świat i tak wchodzą w okres wolniejszego wzrostu.

Media i PR

Media społecznościowe borykają się z kłopotami wizerunkowymi i testują nowości. Główny kierunek to rozwój wideo

Końcówka 2018 roku pokazała w pigułce, w którą stronę rozwijają się media społecznościowe. Widać było też, z jakimi problemami borykają się od dłuższego czasu – mówi Maciej Przybylski, redaktor PRoto.pl. Jak podkreśla, social media – zwłaszcza Facebook – w ostatnim roku mocno inwestowały w rozwój wideo i testowały nowe rozwiązania. Za to marki, które zamierzają podjąć współpracę z influencerami, powinny w tym roku uważać na oszustów, sztucznie kreujących popularność.

Farmacja

Chorzy na szpiczaka mnogiego potrzebują nowych opcji terapeutycznych. Wciąż czekają na odpowiedź Ministerstwa Zdrowia

Onkolodzy i pacjenci apelują do resortu zdrowia o rozszerzenie możliwości terapeutycznych w leczeniu szpiczaka plazmocytowego. Wystosowana w listopadzie petycja w sprawie refundacji kolejnego leku pozostaje na razie bez odpowiedzi ministerstwa. Szpiczak może się stać chorobą przewlekłą, ale do tego potrzebne są nowe terapie – podkreślają przedstawiciele Fundacji Carita – Żyć ze szpiczakiem.

Problemy społeczne

Choroby serca wciąż najgroźniejszym zabójcą Polaków. Kardiolodzy dysponują coraz skuteczniejszą bronią

Rok 2018 był bardzo udany dla polskiej kardiologii. Rozpoczęliśmy na poziomie systemowym skoordynowane działania, których celem jest poprawa jakości leczenia pacjentów kardiologicznych i zmniejszenie śmiertelności spowodowanej chorobami układu sercowo-naczyniowego – mówi prof. Piotr Ponikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wśród wyzwań współczesnej kardiologii nadal priorytetem pozostaje profilaktyka i wdrażanie innowacyjnych procedur i technologii.