Komunikaty PR

Kodowanie kluczową umiejętnością przyszłości, uczą się go już najmłodsze dzieci

2018-12-06  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Już po raz czwarty firma Accenture angażuje się w globalną inicjatywę organizowaną przez Code.org Godzina Kodowania która ma na celu zainteresowanie dzieci nauką kodowania. Kompetencja ta może się bowiem okazać kluczowa zarówno dla ich przyszłości zawodowej, jak i przyszłości całej gospodarki.

Jak co roku, zajęcia w ramach Godziny Kodowania prowadzone są na początku grudnia, kiedy to obchodzony jest Tydzień Edukacji Informatycznej (w tym roku od 3 do 9 grudnia). Do akcji włączy się w tym roku ok. 2500 pracowników Accenture na całym świecie, którzy pomogą ok. 100 tysiącom uczniów rozwijać zainteresowanie naukami informatycznymi. W Polsce w akcji weźmie udział ponad 50 firmowych wolontariuszy, którzy odwiedzą ponad 30 przedszkoli, szkół podstawowych i średnich w 15 miejscowościach. Poprowadzą ok. 100 lekcji kodowania dla blisko 2500 dzieci.

Wraz z postępem rozwoju przełomowych technologii i ich rosnącym wpływem na społeczeństwo rośnie również istotna luka w zakresie kwalifikacji - na tyle, że miliony miejsc pracy wymagających umiejętności w zakresie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) są na całym świecie nieobsadzone – mówi Paul Daugherty, który zarządza obszarem technologii i innowacji w Accenture. – Ważne jest, abyśmy wyposażali dzisiejszych studentów, którzy za kilka lub kilkanaście lat wejdą na rynek pracy, nie tylko w te umiejętności, ale także w zrozumienie, w jaki sposób mogą wykorzystać kreatywność i innowacje, aby ulepszyć sposób, w jaki funcjonuje i żyje świat.

Według szacunków Światowego Forum Ekonomicznego, 65 proc. dzieci, które obecnie rozpoczynają edukację szkolną, będzie w przyszłości wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Wszystko wskazuje na to, że wiele z tych nowych zawodów będzie wymagało wiekszych umiejętności technicznych. Poprzez udział w akcji Godzina Kodowania chcemy zachęcić dzieci do rozwoju umiejętności informatycznych, gdyż wierzymy, że będzie to olbrzymia korzyść w przyszłości zarówno dla nich samych, jak i dla całej gospodarki. Uważamy, że kodowanie jest kluczową kompetencją przyszłości, która będzie wykorzystywana w coraz większej ilości dziedzin – mówi Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. 

Zajęcia z kodowania prowadzone przez pracowników Accenture oparte są zarówno na tutorialach dostępnych na stronie Code.org, jak i stworzonym w ubiegłym roku przez firmę samouczku Accenture Intelligent Space Exploration (hourofcodeai.accenture.com), dzięki któremu uczniowie odkrywają, w jaki sposób można zastosować sztuczną inteligencję (AI) do odkrywania nowej planety przez robota - rozpoznawania zwierząt i roślin, zrozumienia nowego języka i prowadzenia rozmowy z mieszkańcami. Już ok. 110 000 osób skorzystało z samouczka. Jest on dostępny w 15 językach, w tym również w języku polskim. Z materiałów mogą korzystać także rodzice, by wspólnie z dziećmi rozwiązywać zadania z zakresu kodowania w domu.

 

O Accenture

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 459 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6000 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lafarge wspiera szkolnictwo zawodowe Biuro prasowe
2018-12-11 | 14:30

Lafarge wspiera szkolnictwo zawodowe

Kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie to zadanie dla szkół. Jednak, aby było ono pełne i oferowało szereg zajęć praktycznych potrzebują one wsparcia firm z branży. Dlatego
Edukacja Nie uczmy się na własnych błędach. – Korzystajmy z wiedzy profesjonalistów.
2018-12-11 | 10:25

Nie uczmy się na własnych błędach. – Korzystajmy z wiedzy profesjonalistów.

W listopadzie 2018 roku nastąpiła oficjalna inauguracja Studium Menedżer Contact Center – projektu edukacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB i Wydziału Zarządzania UW. W
Edukacja Index hapipraktyk - dlaczego i na co najczęściej pożyczamy pieniądze
2018-12-03 | 14:00

Index hapipraktyk - dlaczego i na co najczęściej pożyczamy pieniądze

Jak wynika z raportu KPF*, Polacy z roku na rok coraz chętniej sięgają po kredyty pozabankowe. Wartość pożyczek za I półrocze 2017 roku przekroczyła 3,8 mld zł, rośnie też liczba

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Handel

Święta wpędzają w długi. Z powodu wydatków w Boże Narodzenie ponad 60 proc. Polaków ma problemy z opłaceniem bieżących zobowiązań

Ostatni miesiąc roku to wyjątkowo trudny czas dla finansów Polaków. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, przygotowania do sylwestra czy sezonowe wyprzedaże sprawiają, że części osób trudno jest dopiąć domowy budżet. Mają problemy ze spłatą kredytów, pożyczek czy bieżących rachunków. Co trzecia osoba na prostą wychodzi w styczniu, niektórzy dopiero w marcu – wynika z danych BIG InfoMonitor. Przekładanie płatności rachunków i zapożyczanie się nie rozwiążą problemu, a tylko pogłębią zadłużenie – podkreślają eksperci. To właśnie w lutym i marcu do rejestru trafia zazwyczaj najwięcej dłużników.

Telekomunikacja

Warszawa pierwszym europejskim miastem z mobilną siecią 5G. Już wkrótce technologia ta pomoże zrewolucjonizować produkcję, rozrywkę czy medycynę

Sieć 5G ma fundamentalne znaczenie dla polskiej gospodarki, porównywalne z wynalezieniem prądu czy półprzewodników – uważają eksperci T-Mobile. Technologia ta pozwoli rozwinąć przemysł 4.0., usprawnić produkcję i transport, medycynę, a nawet rolnictwo. W następnym kroku rozwinie się przemysł oparty o wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. T-Mobile uruchamia w Polsce pierwszą sieć 5G. W Warszawie powstało też centrum #5G_LAB, które pokaże wizję przyszłości możliwą dzięki nowej technologii.

Patronat Newserii

Polityka

Instytut Jagielloński: zakup fregat dla Marynarki Wojennej szkodzi jej interesom. Fregaty, które nie przetrwają nawet kilku minut w razie wojny, mogą kosztować nawet 12 mld zł

Ostatnie wydarzenia związane z rosyjską agresją na Morzu Azowskim pokazały, jak ważna jest ochrona Bałtyku – podkreślają eksperci. Tymczasem polska Marynarka Wojenna nie ma żadnych zdolności odstraszania. MON chce zakupić dla niej trzy fregaty przeciwlotnicze za około 12 mld zł, ale eksperci Instytutu Jagiellońskiego podkreślają, że taki zakup mija się z celem. Bliskość naszpikowanego rakietami Obwodu Kaliningradzkiego powoduje, że przeciwlotnicze fregaty mogą zostać zniszczone w pierwszych minutach konfliktu. Czas lotu najnowszych rosyjskich pocisków z Kaliningradu do Zatoki Gdańskiej to około  40 sekund. Co także istotne, zakup fregat oznaczać będzie koniec pozostałych programów modernizacyjnych ważnych dla zdolności bojowych Marynarki Wojennej.

Handel

Seniorzy coraz chętniej kupują w sieci. E-sklepy muszą się dostosowywać do tej grupy klientów

Osoby 55+ są coraz bardziej aktywne w sieci. Chętniej korzystają z mediów społecznościowych, a już prawie co trzeci senior robi zakupy przez internet. Eksperci podkreślają, że aby zachęcić ich do e-zakupów, sklepy powinny ułatwić nawigację na stronie, udostępnić przesyłki za pobraniem i różne formy kontaktu. Kluczowa jest również wiarygodność sprzedawcy, którą potwierdzają certyfikaty bezpieczeństwa czy opinie innych internautów.

Problemy społeczne

Mniejszy stres, większa wydajność pracowników i lepsza atmosfera. Pozytywny wpływ psów w biurach dostrzega coraz więcej firm

Obecność psa poprawia humor, pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka. Czworonogi pomagają lepiej radzić sobie ze stresem, dają też większą wiarę we własne siły i możliwości. Coraz więcej firm dostrzega korzystny wpływ zwierząt na środowisko pracy. Pies w biurze rozładowuje stres, poprawia wydajność pracowników i pomaga im zacieśniać relacje. Dlatego wiele korporacji przystosowuje przestrzeń do obecności czworonogów. Przykładem może być firma Mars Polska.