Komunikaty PR

Kodowanie kluczową umiejętnością przyszłości, uczą się go już najmłodsze dzieci

2018-12-06  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Już po raz czwarty firma Accenture angażuje się w globalną inicjatywę organizowaną przez Code.org Godzina Kodowania która ma na celu zainteresowanie dzieci nauką kodowania. Kompetencja ta może się bowiem okazać kluczowa zarówno dla ich przyszłości zawodowej, jak i przyszłości całej gospodarki.

Jak co roku, zajęcia w ramach Godziny Kodowania prowadzone są na początku grudnia, kiedy to obchodzony jest Tydzień Edukacji Informatycznej (w tym roku od 3 do 9 grudnia). Do akcji włączy się w tym roku ok. 2500 pracowników Accenture na całym świecie, którzy pomogą ok. 100 tysiącom uczniów rozwijać zainteresowanie naukami informatycznymi. W Polsce w akcji weźmie udział ponad 50 firmowych wolontariuszy, którzy odwiedzą ponad 30 przedszkoli, szkół podstawowych i średnich w 15 miejscowościach. Poprowadzą ok. 100 lekcji kodowania dla blisko 2500 dzieci.

Wraz z postępem rozwoju przełomowych technologii i ich rosnącym wpływem na społeczeństwo rośnie również istotna luka w zakresie kwalifikacji - na tyle, że miliony miejsc pracy wymagających umiejętności w zakresie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) są na całym świecie nieobsadzone – mówi Paul Daugherty, który zarządza obszarem technologii i innowacji w Accenture. – Ważne jest, abyśmy wyposażali dzisiejszych studentów, którzy za kilka lub kilkanaście lat wejdą na rynek pracy, nie tylko w te umiejętności, ale także w zrozumienie, w jaki sposób mogą wykorzystać kreatywność i innowacje, aby ulepszyć sposób, w jaki funcjonuje i żyje świat.

Według szacunków Światowego Forum Ekonomicznego, 65 proc. dzieci, które obecnie rozpoczynają edukację szkolną, będzie w przyszłości wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Wszystko wskazuje na to, że wiele z tych nowych zawodów będzie wymagało wiekszych umiejętności technicznych. Poprzez udział w akcji Godzina Kodowania chcemy zachęcić dzieci do rozwoju umiejętności informatycznych, gdyż wierzymy, że będzie to olbrzymia korzyść w przyszłości zarówno dla nich samych, jak i dla całej gospodarki. Uważamy, że kodowanie jest kluczową kompetencją przyszłości, która będzie wykorzystywana w coraz większej ilości dziedzin – mówi Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. 

Zajęcia z kodowania prowadzone przez pracowników Accenture oparte są zarówno na tutorialach dostępnych na stronie Code.org, jak i stworzonym w ubiegłym roku przez firmę samouczku Accenture Intelligent Space Exploration (hourofcodeai.accenture.com), dzięki któremu uczniowie odkrywają, w jaki sposób można zastosować sztuczną inteligencję (AI) do odkrywania nowej planety przez robota - rozpoznawania zwierząt i roślin, zrozumienia nowego języka i prowadzenia rozmowy z mieszkańcami. Już ok. 110 000 osób skorzystało z samouczka. Jest on dostępny w 15 językach, w tym również w języku polskim. Z materiałów mogą korzystać także rodzice, by wspólnie z dziećmi rozwiązywać zadania z zakresu kodowania w domu.

 

O Accenture

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 459 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6000 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 2000 uczniów wzięło udział w programie Młody Lean Lider Biuro prasowe
2019-03-21 | 11:35

Już prawie 2000 uczniów wzięło udział w programie Młody Lean Lider

Dołącz do naszego programu! Młody Lean Lider to bezpłatny program edukacyjny realizowany w całej Polsce. Przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 13 do 19 lat – szkół
Edukacja BRAK ZDJĘCIA
2019-03-20 | 15:00

Miej wpływ na cyfrową gospodarkę!

Rusza 9. edycja konkursu „Go Green in the City 2019” Schneider Electric szuka odważnych pomysłów oraz innowacyjnych rozwiązań, które umożliwią tworzenie bardziej inteligentnych, efektywnych energetycznie miast,
Edukacja Kariera studentów w dobrych rękach
2019-03-18 | 01:00

Kariera studentów w dobrych rękach

 Dotychczasowe działania Biura Karier na uczelni zostaną wsparte projektami realizowanymi przez YEP Academy oraz agencję employer branding Higher zapewniając studentom dostęp do wielu

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Praca

Polska pielęgniarka z nagrodą od królowej Szwecji. Chce rozwijać opiekę nad seniorami

Spada liczba osób, które decydują się na zdobycie uprawnień pielęgniarskich. Promowanie tego zawodu wśród młodych ludzi to jeden z celów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, od trzech lat przyznawanej także w Polsce. Tegoroczną laureatką konkursu została Paulina Pergoł – jury doceniło jej pomysł listów pisanych przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek mieszkających w Domu Lekarza Seniora.

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Finanse

Polskie start-upy wciąż w tyle za zachodnioeuropejskimi. Różni je doświadczenie założycieli i dostęp do kapitału

Wciąż różnią się polskie start-upy od zachodnioeuropejskich czy izraelskich pod względem doświadczenia zespołu i dostępu do kapitału – ocenia Grzegorz Borowski, dyrektor zarządzający Infoshare. W Polsce jest też mniej rozwiązań dotyczących infrastruktury informatycznej, trudniejszych do wprowadzania na rynek, bo wymagają one więcej kapitału w fazie badań i rozwoju. Specjalizacją polskich start-upów jest za to e-zdrowie, fintech, big data, internet rzeczy czy rozwiązania oparte na platformach sprzedażowych. Najlepsze młode spółki powalczą w maju o główną nagrodę na Infoshare 2019, największej i najbardziej prestiżowej imprezie start-upowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.