Komunikaty PR

Kreatywne ferie w Empiku Silesia

2019-02-12  |  17:50
Biuro prasowe

Tegoroczny program warsztatów jest niezwykle bogaty. Uczestnicy będą mogli wykonać stemple, zakładki, a na sam koniec za pomocą scrapbookingu kolorowe, karnawałowe zaproszenia. Warsztatom kreatywnym będą towarzyszyć również inne atrakcje, takie jak malowanie buziek i kolorowe, balonowe zwierzaki. Zajęcia w Empiku to idealna okazja do stworzenia niepowtarzalnych pamiątek i prezentów dla najbliższych, to także świetny sposób na rozwinięcie swojej pasji.

 

Stemple i szablony

godz. 11:00-12:30

Samodzielnie wykonane stemple i szablony pozwolą ze zwyczajnych przedmiotów wyczarować coś absolutnie niepowtarzalnego! Weź udział w warsztatach i zostań designerem, stwórz własny artystyczny podpis.

 

Kolorowe zakładki

godz. 12:30 -14:00

Czytanie to świetna sprawa. Ale jak zapamiętać, gdzie skończyło się czytać? Wystarczy sięgnąć po zakładkę! Zakładki do książek nie muszą być przypadkowymi świstakami papieru. Z powodzeniem mogą być ich ozdobą. Mogą być np. zrobione z kartonu i ozdobione kredkami i flamastrami, mogą być wykonane z filcu i guzików… Sposobów na wykonanie zakładek do książek jest mnóstwo. Podczas naszych warsztatów będzie można zrealizować je wszystkie własnoręcznie, a następnie zabrać wymarzoną zakładkę do domu lub podarować ją wybranej osobie.

 

Scrapbooking – karnawałowe zaproszenia

godz. 14:00-16:00

Scrapbooking to technika ozdabiania albumów, kartek, notesów, to szaleństwo wyobraźni bez żadnych ograniczeń - wklejanie zdjęć, koronek, guzików, kolorowych wycinanek i innych elementów zdobiących. Na warsztatach każdy z uczestników stworzy swoje własne i niepowtarzalne zaproszenie na zabawę karnawałową.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Kocie piękności po raz czwarty zawitają do Zielonych Arkad Biuro prasowe
2019-02-12 | 12:10

Kocie piękności po raz czwarty zawitają do Zielonych Arkad

Kryją w sobie wiele tajemnic i są świetnymi kompanami do zabawy. Mowa o kotach, które uchodzą za najmilsze zwierzęta domowe. Poznać ich tajemniczą naturę będą mogli wszyscy
Edukacja W Dzień Liczby Pi w Osieku będą bić matematyczny Rekord Polski
2019-02-12 | 07:00

W Dzień Liczby Pi w Osieku będą bić matematyczny Rekord Polski

Zapraszamy do udziału w Kociewskim Festynie Matematycznym, który dzięki oficjalnej próbie pobicia Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi, z
Edukacja Zakończyła się III edycja prestiżowego Leadership Academy for Poland
2019-02-07 | 11:03

Zakończyła się III edycja prestiżowego Leadership Academy for Poland

Zakończyła się III edycja Leadership Academy for Poland (LAP) – światowej klasy programu rozwoju przywództwa, realizowanego w Polsce we współpracy z wykładowcami

Kalendarium

CES 2019

Konsument

Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za podatników

15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób. W tym celu należy się zalogować w systemie i sprawdzić, czy dane w automatycznie wygenerowanym formularzu są poprawne. Jeśli nie, można je uaktualnić, uzupełniając deklarację m.in. o ulgi i odliczenia. Jeśli podatnik nie wprowadzi zmian, zeznanie roczne w zaproponowanej formie zostanie złożone do 30 kwietnia. W przyszłym roku podobna intuicyjna usługa zostanie uruchomiona również dla przedsiębiorców – zapowiada minister finansów Teresa Czerwińska.

Transport

Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej. Zagrożonych jest wiele miejsc pracy

Proponowane przez Unię Europejską nowe przepisy o zabezpieczeniu społecznym, w połączeniu z Pakietem mobilności czy zmianami w zakresie dostępu do zawodu i rynku mogą oznaczać katastrofę dla polskich firm przewozowych. Ich sytuację może pogorszyć także twardy brexit. W konsekwencji kilkadziesiąt tysięcy firm ograniczy swoją działalność lub upadnie, a to oznacza likwidację wielu miejsc pracy – ostrzega Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Przemysł

W ciągu pięciu lat światowa sprzedaż robotów dla przemysłu wzrośnie dziesięciokrotnie. W Polsce ich wykorzystanie wciąż niewielkie

Popyt na roboty współpracujące, zaprojektowane do pracy z ludźmi, zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu nadchodzących pięciu lat. W Polsce ten wzrost będzie jeszcze większy, bo pod względem wykorzystania robotów w przemyśle na razie odstajemy od sąsiadów – prognozuje Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. Dla polskich firm wykorzystanie robotów może być odpowiedzią na niedobory kadr i rosnące płace, a dodatkowo pozwoli zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Zakres możliwości robotów stale się poszerza, więc mogą być wykorzystywane w coraz większej liczbie gałęzi przemysłu.

Media i PR

Najgorsze w historii wyniki dla szukających pracy w branży PR. W 2018 roku pojawiło się dla nich jedynie 1,1 tys. ogłoszeń

Tylko nieco ponad 1,1 tys. ofert pracy dla PR-owców pojawiło się w 2018 roku. To najgorszy wynik od kiedy prowadzone są badania, czyli od 2008 roku – wynika z danych PRoto.pl. Z analizy ubiegłorocznych ogłoszeń wynika, że w agencjach PR zmienia się profil stanowisk, na które poszukiwano pracowników. Choć na najwięcej ofert pracy mogą liczyć konsultanci i asystenci, do których skierowane jest mniej więcej co trzecie ogłoszenie, coraz częściej poszukiwani są też specjaliści. Na pracę mogą liczyć osoby, które mają już kilkuletnie doświadczenie. Najwięcej ofert pracy w firmach dotyczyło branż IT i nowych technologii.