Komunikaty PR

Powołano Fundację Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej

2019-06-14  |  15:00
Biuro prasowe

W połowie kwietnia br. do życia powołana została pierwsza w Polsce Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej, założona przez największe branżowe podmioty – firmy Jorge, Super Power i Triplex. Misją Fundacji ma być przede wszystkim edukacja rynku w zakresie rodzajów, funkcjonalności oraz bezpiecznego korzystania z materiałów pirotechnicznych. 

 

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej powstała w wyniku sygnałów, jakie przedstawiciele zrzeszonych w niej firm otrzymywali od swoich klientów. Chodziło przede wszystkim o potrzebę podtrzymania dobrego wizerunku branży pirotechnicznej i uświadomienie zainteresowanych środowisk w kwestii bezpiecznego użytkowania widowiskowych wyrobów pirotechnicznych. 

 

Materiały pirotechniczne, potocznie znane fajerwerkami, chociaż w tej grupie jest też wiele innych rodzajów wyrobów, są głęboko zakorzenione w tradycji nie tylko Polaków, ale i wszystkich innych narodowości. Na całym świecie towarzyszą nie tylko obchodom Sylwestra i Nowego Roku, ale wielu ważnym wydarzeniom, takim jak imprezy okolicznościowe, koncerty a nawet wesela – mówi Magdalena Rytel, Prezes Fundacji. Tworząc Fundację Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej myśleliśmy nie tylko o upowszechnieniu wiedzy na temat materiałów pirotechnicznych, ale przede wszystkim o rozwijaniu świadomości społecznej względem ich bezpiecznego użytkowania – dodaje.  

 

Wyroby pirotechniczne można podzielić na kilka kategorii – są wśród nich m.in. petardy, zimne ognie, fontanny, rakiety, bomby pirotechniczne czy wyrzutnie zwane także bateriami. Niektóre z nich przeznaczone są do użytku amatorskiego, inne natomiast dedykowane są profesjonalistom. Dla tej grupy Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej będzie świadczyć między innymi usługi doradcze i wsparcie organizacyjne. Możliwe będzie to dzięki przystąpieniu do Rady Fundacji Grupy PSO, której członkowie mają duże doświadczenie w organizacji największych pokazów pirotechnicznych w Polsce. 

Jest wiele istotnych tematów, którymi chcemy się oficjalnie zajmować jako pierwsi w Polsce. Do najważniejszych należy między innymi wpływ materiałów pirotechnicznych na środowisko. Mało kto wie, że wśród dostępnych na rynku wyrobów możemy znaleźć również takie, które są przyjazne zwierzętom. O nich również chcemy opowiadać, z myślą o interesach grupy miłośników psów czy kotów  – dodaje Magdalena Rytel.

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej zamierza współpracować między innymi z importerami i dystrybutorami materiałów pirotechnicznych, a także z organizatorami imprez masowych oraz pokazów. Firmy tworzące Fundację dążyć będą do zjednoczenia całej branży i konsekwentnego realizowania jej celów statutowych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja 3 najważniejsze zasady, jak skutecznie uczyć online. Biuro prasowe
2020-04-06 | 12:55

3 najważniejsze zasady, jak skutecznie uczyć online.

3 najważniejsze zasady, jak skutecznie uczyć online. Prosty poradnik dla szkół i uczelni przygotowany przez Martę Kozak-Gołębiowską, dyrektor Działu Edukacji Cyfrowej Uczelni
Edukacja BRAK ZDJĘCIA
2020-04-01 | 01:00

CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa

W maju 2020 r. studenci CIMA będą mogli po raz pierwszy zdawać egzaminy zdalnie. Jest to reakcja na zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na świecie i uniemożliwienie przeprowadzenia egzaminów Objective Test oraz Case
Edukacja Przesunięcie terminu rejestracji do konkursu International VELUX Award 2020
2020-03-30 | 16:00

Przesunięcie terminu rejestracji do konkursu International VELUX Award 2020

Studenci architektury, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2020, a nie zdążyli się zarejestrować, mają jeszcze na to czas. Termin

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Transport

Zmniejszony ruch na drogach spowodował spadek liczby wypadków. Serwisy samochodowe mimo to pracują pełną parą

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmniejszenia ruchu drogowego i spadku liczby ofiar śmiertelnych. W lutym i marcu – po raz pierwszy od dwóch lat – na polskich drogach zginęło mniej osób. W obecnej sytuacji przemieszczanie się własnym samochodem jest bezpieczniejsze niż korzystanie z transportu publicznego, ale eksperci apelują o bezpieczną jazdę, ponieważ służba zdrowia koncentruje się na zakażonych SARS-CoV-2. Polacy dbają o bezpieczeństwo swoich aut, gdyż ruch w serwisach wciąż jest duży. W przeciwieństwie do salonów motoryzacyjnych, w których większość usług związanych ze sprzedażą samochodów i obsługą klienta działa online.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Koronawirus całkowicie zatrzymał świat sportu. Część klubów i federacji może czekać bankructwo, a niektórzy sportowcy będą rezygnować z kariery

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat sportu stanął. Już wiadomo, że na 2021 rok zostały przełożone igrzyska olimpijskie w Tokio i Euro 2020. Wstrzymane są rozgrywki, wyścigi i turnieje we wszystkich dyscyplinach. Oszacowanie strat jest praktycznie niemożliwe, bo nie wiadomo, jak długo potrwa pandemia. Dla części klubów zawieszenie rozgrywek na dłuższy czas może oznaczać  praktycznie likwidację, także sponsorzy będą renegocjować kontrakty. – Dopóki nie zobaczymy, jak rynek sportu przetrwa pierwszą falę tsunami ekonomicznego, nie jesteśmy w stanie określić, co będzie dalej – ocenia Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

[DEPESZA] Pracownicy z Ukrainy w obawie przed utratą środków do życia wracają do kraju. Brakuje oficjalnych komunikatów polskich władz skierowanych do tej grupy

Zgodnie z nową ustawą cudzoziemcy mogą pozostać w Polsce nawet po wygaśnięciu wiz lub zezwoleń na pobyt. Mimo to wielu Ukraińców, stanowiących największą grupę mieszkających w Polsce obcokrajowców, wyjechało lub nosi się z zamiarem wyjazdu po otwarciu granicy polsko-ukraińskiej. Polskie władze, choć przez lata zasłaniały się przed relokacją uchodźców milionem przyjętych pracowników zza wschodniej granicy, zapomniały zadbać o skierowanie do nich rzetelnej informacji o koronawirusie.