Komunikaty PR

Rozpocznie się sezon na nianie. Na co zwrócić uwagę szukając opiekunki?

2019-08-19  |  08:30
Biuro prasowe
Do pobrania wywiad ( 0.01 MB )

Koniec sierpnia i wrzesień to czas, który można określić mianem sezonu na nianie. Wówczas większość rodziców rozpoczyna poszukiwania opiekunki dla swoich pociech. O tym, czym powinni się kierować i na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, opowiada Monika Perkowska, ekspert Niania.pl, psycholog i terapeuta dzieci i młodzieży.

Czym kierować się podczas przeglądania kont niań, wyboru opiekunek, które chcemy zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną?

Przeglądając konta niań zwróćmy uwagę na istotne dla nas szczegóły, np. dostępność opiekunki, jej wykształcenie, wiek. Raczej nie sugerujmy się zdjęciem, ponieważ tylko bezpośredni kontakt pozwala nam na poznanie właściwej osoby. Wcześniej porozmawiajmy z partnerem/partnerką o naszych oczekiwaniach, sprecyzujmy je, aby łatwiej było nam znaleźć odpowiednią ofertę.

Czy dziecko powinno być obecne podczas rozmowy?

Rozmowa kwalifikacyjna z przyszłą nianią dotyczy tylko osób dorosłych i w czasie ustalania warunków pracy obecni powinni być sami dorośli. Dopiero kolejnym etapem współpracy z opiekunką jest zapoznanie się z dzieckiem w obecności rodziców.

Na jakie zachowania potencjalnej niani powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na kompetencje przyszłej niani i przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. W czasie rozmowy powinniśmy przekazać swoje oczekiwania i wysłuchać propozycji niani. Próbujmy też dokładnie określić zakres pracy i odpowiedzialności opiekunki. Zwróćmy uwagę, czy łatwo jest nam porozumieć się z nianią. 

Jak wielką swobodę, jeśli chodzi o wychowanie naszego dziecka, powinniśmy dać niani?

Opiekunka powinna przede wszystkim przestrzegać zaleceń rodziców i ustaleń wypracowanych podczas wspólnej rozmowy. Oczywiście nie chodzi o ograniczanie jej pomysłów, które na pewno będzie miała w czasie zabaw z naszym dzieckiem. Pamiętajmy, że prawidłowa współpraca rodziców i niani ma na celu dobro dziecka i dlatego tak ważne jest, abyśmy darzyli się wzajemnym zaufaniem.

Jaka powinna być dobra opiekunka?

Dobra opiekunka to przede wszystkim osoba cechująca się odpowiedzialnością oraz znajomością potrzeb rozwojowych dziecka w różnym wieku, wrażliwa na dobro dziecko, szanująca podmiotowość najmłodszych i gotowa do profesjonalnej pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja 3 najważniejsze zasady, jak skutecznie uczyć online. Biuro prasowe
2020-04-06 | 12:55

3 najważniejsze zasady, jak skutecznie uczyć online.

3 najważniejsze zasady, jak skutecznie uczyć online. Prosty poradnik dla szkół i uczelni przygotowany przez Martę Kozak-Gołębiowską, dyrektor Działu Edukacji Cyfrowej Uczelni
Edukacja BRAK ZDJĘCIA
2020-04-01 | 01:00

CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa

W maju 2020 r. studenci CIMA będą mogli po raz pierwszy zdawać egzaminy zdalnie. Jest to reakcja na zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na świecie i uniemożliwienie przeprowadzenia egzaminów Objective Test oraz Case
Edukacja Przesunięcie terminu rejestracji do konkursu International VELUX Award 2020
2020-03-30 | 16:00

Przesunięcie terminu rejestracji do konkursu International VELUX Award 2020

Studenci architektury, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2020, a nie zdążyli się zarejestrować, mają jeszcze na to czas. Termin

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Transport

Zmniejszony ruch na drogach spowodował spadek liczby wypadków. Serwisy samochodowe mimo to pracują pełną parą

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmniejszenia ruchu drogowego i spadku liczby ofiar śmiertelnych. W lutym i marcu – po raz pierwszy od dwóch lat – na polskich drogach zginęło mniej osób. W obecnej sytuacji przemieszczanie się własnym samochodem jest bezpieczniejsze niż korzystanie z transportu publicznego, ale eksperci apelują o bezpieczną jazdę, ponieważ służba zdrowia koncentruje się na zakażonych SARS-CoV-2. Polacy dbają o bezpieczeństwo swoich aut, gdyż ruch w serwisach wciąż jest duży. W przeciwieństwie do salonów motoryzacyjnych, w których większość usług związanych ze sprzedażą samochodów i obsługą klienta działa online.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Koronawirus całkowicie zatrzymał świat sportu. Część klubów i federacji może czekać bankructwo, a niektórzy sportowcy będą rezygnować z kariery

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat sportu stanął. Już wiadomo, że na 2021 rok zostały przełożone igrzyska olimpijskie w Tokio i Euro 2020. Wstrzymane są rozgrywki, wyścigi i turnieje we wszystkich dyscyplinach. Oszacowanie strat jest praktycznie niemożliwe, bo nie wiadomo, jak długo potrwa pandemia. Dla części klubów zawieszenie rozgrywek na dłuższy czas może oznaczać  praktycznie likwidację, także sponsorzy będą renegocjować kontrakty. – Dopóki nie zobaczymy, jak rynek sportu przetrwa pierwszą falę tsunami ekonomicznego, nie jesteśmy w stanie określić, co będzie dalej – ocenia Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

[DEPESZA] Pracownicy z Ukrainy w obawie przed utratą środków do życia wracają do kraju. Brakuje oficjalnych komunikatów polskich władz skierowanych do tej grupy

Zgodnie z nową ustawą cudzoziemcy mogą pozostać w Polsce nawet po wygaśnięciu wiz lub zezwoleń na pobyt. Mimo to wielu Ukraińców, stanowiących największą grupę mieszkających w Polsce obcokrajowców, wyjechało lub nosi się z zamiarem wyjazdu po otwarciu granicy polsko-ukraińskiej. Polskie władze, choć przez lata zasłaniały się przed relokacją uchodźców milionem przyjętych pracowników zza wschodniej granicy, zapomniały zadbać o skierowanie do nich rzetelnej informacji o koronawirusie.