Komunikaty PR

SANPLAST i "Nowe Spojrzenie Na Łazienkę"

2019-11-13  |  10:52
Biuro prasowe

Celem konkursu było wsparcie młodych i zdolnych projektantów, których zadaniem było opracowanie nowatorskich rozwiązań, służących w codziennym życiu. Konkurs w kwietniu br. ogłosiła firma SANPLAST wiodący producent wyposażenia łazienkowego. Udział w konkursie był dla studentów nie tylko możliwością zdobycia doświadczenia projektowego, ale także nagród pieniężnych. Najwyżej punktowane przez komisję były rozwiązania łączące w sobie innowacyjność, praktyczność, estetykę, ciekawy design i funkcjonalność ale przede wszystkim te, spełniające wymagania zarówno najmłodszych jak i najstarszych członków rodziny.

„Do konkursu złożonych zostało 29 prac. Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zmysłem artystycznym i pomysłowością. Prace oceniane były także pod kątem możliwości wdrożenia ich do seryjnej produkcji. Po burzliwych naradach udało się wybrać zwycięzców.” - podkreśla Robert Dziak – Prezes SANPLAST SA.

Najlepszym projektom przyznano wyróżnienia oraz nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce zajął Pan Maciej Michalak z projektem Kontti otrzymując 5000 zł. Zwycięska praca to funkcjonalna wanna z możliwością pełnego zanurzenia oraz umycia tylko nóg. „Efekt ten udało się uzyskać- jak zdradził sam autor- m.in. dzięki konsultacjom z fizjoterapeutą. Pokazuje to, że młodzi adepci do swoich projektów wykorzystywali także wiedzę z innych dziedzin.” – dodaje Robert Dziak. Druga nagroda i 3000 zł powędrowało do Pani Joanny Zielińskiej za projekt ∅3. Został on doceniony przede wszystkim za pomysł nastawiony na zaspokojenie potrzeb starszego pokolenia. Pełna harmonia całości wyposażenia łazienkowego połączona z elementami wsporczymi zaprojektowanymi tak, aby stanowiły także element dekoracyjny. Trzecie miejsce oraz 1000 zł zdobyła Pani Karolina Marszałek z pracą GEOmetry czyli minimalistyczną kabiną prysznicową, która zapewnia przesuwanie i obracanie tafli szkła, co może zapewnić dodatkowe miejsce w łazience wtedy kiedy kabina nie jest używana. Wyróżnienia swoich prac powędrowały do Pań: Moniki Prucnal za pracę Gentle waves oraz Marleny Pestka za Folding shower.

"Bardzo się cieszę, że udało się nawiązać współpracę pomiędzy uczelnią, a firmą SANPLAST SA. Motywujące jest to, że takie firmy zauważają jak wielki potencjał tkwi w młodych projektantach. Konkursy jak ten są świetnym przykładem na to, że projekty przygotowywane przez studentów, mogą z powodzeniem zaistnieć na rynku. Pokazuje to studentom, że ich projekt może stać się rzeczywistością, co daje im motywację do dalszego rozwoju i działania. " - komentuje Ariel Śliwiński – opiekun konkursu z ramienia UTP.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Niewielu studentów poznaje Bloomberga Biuro prasowe
2020-05-25 | 13:00

Niewielu studentów poznaje Bloomberga

Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach
Edukacja Prof. Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego
2020-05-21 | 13:00

Prof. Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego

Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego 18 maja br. Rada Powiernicza Akademii Leona Koźmińskiego, której przewodniczy założyciel uczelni i jej pierwszy rektor, prof.
Edukacja Akademia Finansów i Biznesu Vistula zdobyła prestiżową akredytację PMI GAC.
2020-05-21 | 12:30

Akademia Finansów i Biznesu Vistula zdobyła prestiżową akredytację PMI GAC.

Kierunek Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na najwyższym, światowym poziomie. Został właśnie wyróżniony przez PMI Global Accreditation Center for Project

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Pandemia sprzyja większej brawurze na drogach. Bezpieczeństwo mają poprawić wyższe kary i ograniczniki prędkości w samochodach

Z powodu koronawirusa na niektórych drogach krajowych liczba aut spadła nawet o 80 proc. W czasie pandemii Polacy jeżdżą mniej, za to bardziej niebezpiecznie – tylko od 24 kwietnia do 6 maja w wypadkach zginęło 76 osób, czyli średnio sześć–siedem dziennie. Najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, bo puste ulice zachęcają do większej brawury. O bezpieczną jazdę apelują producenci samochodów. Volvo wprowadza automatyczne ograniczenie prędkości we wszystkich swoich autach do 180 km/h. Kierowca będzie też mógł zaprogramować dodatkowe ograniczenia prędkości maksymalnej.

Handel

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie wirtualnych kas fiskalnych w branży gastronomicznej, hotelarskiej i transportowej. Eksperci spodziewają się powiększenia szarej strefy

Możliwość stosowania wirtualnych kas fiskalnych, zgodnie z projektem rozporządzenia Ministerstwa Finansów, miała mieć tylko branża transportowa, ale w maju rozszerzono katalog podmiotów również o branżę gastronomiczną, hotelarską i handlu węglem. – Nie powinniśmy zaczynać od takich wrażliwych podatkowo sektorów – podkreślają eksperci. Ich zdaniem wprowadzenie wirtualnych kas rodzi pole do nadużyć i unikania rejestracji transakcji, co może prowadzić do wzrostu szarej strefy i zmniejszenia wpływów z VAT do budżetu. Ze względu na łatwość ingerencji w oprogramowanie rośnie też ryzyko wycieku danych i szpiegostwa gospodarczego.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Fundusze unijne

90 mln zł trafi na działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Rusza nabór środków w konkursie ze środków unijnych

Od 25 maja do 31 lipca potrwa nabór wniosków w ramach konkursu na działania w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. 90 mln zł zostanie przeznaczone na uruchomienie co najmniej sześciu kolejnych Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Budowa takich ośrodków, do których mogą zgłaszać się młodzież i rodzice z dziećmi z problemami psychicznymi, to element szeroko zakrojonej reformy psychiatrii skierowanej do tej grupy pacjentów. Pandemia wstrzymała jednak prace nad budową kolejnych etapów opieki psychiatrycznej.

Handel

Pandemia przewartościuje układ sił w globalnej gospodarce i zmieni relacje handlowe między krajami. Spadnie znaczenie Chin jako globalnej fabryki świata

Światowy PKB spadnie w 2020 roku o 3 proc. – przewidywał w połowie kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Mocniej ucierpią kraje rozwinięte, a spośród rynków rozwijających się te europejskie i południowoamerykańskie stracą bardziej niż azjatyckie. Nakładająca się na to wojna handlowa oraz poszukiwanie nowych relacji biznesowych spowodują, że świat może nie wrócić już do kształtu sprzed pandemii koronawirusa. Zdaniem Radosława Pyffela z Akademii Leona Koźmińskiego Polska będzie musiała odnaleźć się w tym nowym świecie nie tylko w aspekcie gospodarczym, ale też społecznym i psychologicznym.