Komunikaty PR

SANPLAST i "Nowe Spojrzenie Na Łazienkę"

2019-11-13  |  10:52
Biuro prasowe

Celem konkursu było wsparcie młodych i zdolnych projektantów, których zadaniem było opracowanie nowatorskich rozwiązań, służących w codziennym życiu. Konkurs w kwietniu br. ogłosiła firma SANPLAST wiodący producent wyposażenia łazienkowego. Udział w konkursie był dla studentów nie tylko możliwością zdobycia doświadczenia projektowego, ale także nagród pieniężnych. Najwyżej punktowane przez komisję były rozwiązania łączące w sobie innowacyjność, praktyczność, estetykę, ciekawy design i funkcjonalność ale przede wszystkim te, spełniające wymagania zarówno najmłodszych jak i najstarszych członków rodziny.

„Do konkursu złożonych zostało 29 prac. Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zmysłem artystycznym i pomysłowością. Prace oceniane były także pod kątem możliwości wdrożenia ich do seryjnej produkcji. Po burzliwych naradach udało się wybrać zwycięzców.” - podkreśla Robert Dziak – Prezes SANPLAST SA.

Najlepszym projektom przyznano wyróżnienia oraz nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce zajął Pan Maciej Michalak z projektem Kontti otrzymując 5000 zł. Zwycięska praca to funkcjonalna wanna z możliwością pełnego zanurzenia oraz umycia tylko nóg. „Efekt ten udało się uzyskać- jak zdradził sam autor- m.in. dzięki konsultacjom z fizjoterapeutą. Pokazuje to, że młodzi adepci do swoich projektów wykorzystywali także wiedzę z innych dziedzin.” – dodaje Robert Dziak. Druga nagroda i 3000 zł powędrowało do Pani Joanny Zielińskiej za projekt ∅3. Został on doceniony przede wszystkim za pomysł nastawiony na zaspokojenie potrzeb starszego pokolenia. Pełna harmonia całości wyposażenia łazienkowego połączona z elementami wsporczymi zaprojektowanymi tak, aby stanowiły także element dekoracyjny. Trzecie miejsce oraz 1000 zł zdobyła Pani Karolina Marszałek z pracą GEOmetry czyli minimalistyczną kabiną prysznicową, która zapewnia przesuwanie i obracanie tafli szkła, co może zapewnić dodatkowe miejsce w łazience wtedy kiedy kabina nie jest używana. Wyróżnienia swoich prac powędrowały do Pań: Moniki Prucnal za pracę Gentle waves oraz Marleny Pestka za Folding shower.

"Bardzo się cieszę, że udało się nawiązać współpracę pomiędzy uczelnią, a firmą SANPLAST SA. Motywujące jest to, że takie firmy zauważają jak wielki potencjał tkwi w młodych projektantach. Konkursy jak ten są świetnym przykładem na to, że projekty przygotowywane przez studentów, mogą z powodzeniem zaistnieć na rynku. Pokazuje to studentom, że ich projekt może stać się rzeczywistością, co daje im motywację do dalszego rozwoju i działania. " - komentuje Ariel Śliwiński – opiekun konkursu z ramienia UTP.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Pani rektor czy rektorka - dlaczego uczelniami nie kierują kobiety? Biuro prasowe
2020-01-16 | 14:00

Pani rektor czy rektorka - dlaczego uczelniami nie kierują kobiety?

Rektorzy to w Polsce prawie wyłącznie mężczyźni. Z badań dr Anny Pokorskiej opublikowanych przez PAP wynika, że w ciągu ostatnich 30 lat zaledwie jedna na 25 kadencji (14 na 350 kadencji)
Edukacja Ponad 12 000 osób pobrało już aplikację MyOla
2020-01-07 | 01:00

Ponad 12 000 osób pobrało już aplikację MyOla

Nowy Rok - nowe cele. Jak wytrwać w postanowieniach i zyskać nowe możliwości? Zbliżający się Nowy Rok to najlepszy czas, by stawiać przed sobą nowe wyzwania. To także idealny moment
Edukacja Wyjazd z nianią? Czemu nie!
2019-12-19 | 16:20

Wyjazd z nianią? Czemu nie!

Wraz z nadejściem grudnia zaczyna się maraton świątecznych przerw, dni wolnych, urlopów i ferii. W tym czasie wielu Polaków korzysta z możliwości zimowego wyjazdu,

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Mateusz Szczurek: Spowolnienie gospodarcze jest już faktem. Powtórki z wielkiego kryzysu sprzed dekady jednak nie będzie

W trzecim kwartale 2019 roku gospodarka Unii Europejskiej wzrosła o 0,3 proc. kwartał do kwartału, natomiast kraje strefy euro odnotowały wzrost o 0,2 proc. Dane Eurostatu wskazują, że kwartał wcześniej oba obszary powiększyły swój PKB również o 0,2 proc. Choć to wyraźnie mniej niż w 2016 czy 2017 roku, Europa ciągle odnotowuje wzrost. Zdaniem byłego ministra finansów Mateusza Szczurka sytuacja w niemieckim przemyśle samochodowym się ustabilizowała, a polska gospodarka ma się na tyle dobrze, że nie należy oczekiwać dramatycznych wydarzeń.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Polska na piątym miejscu w UE pod względem rozwoju fotowoltaiki. Ten rok może być rekordowy dla branży

Ubiegły rok przyniósł prawdziwy boom w fotowoltaice, a moc w instalacjach PV przekroczyła próg 1 GW. Pod względem przyrostu nowych mocy znajdujemy się już na piątym miejscu w Europie. Rozwój sektora mocno przyspieszył m.in. dzięki rządowym programom, takim jak Energia Plus, Czyste Powietrze czy Mój Prąd. W ramach ostatniego dofinansowano ponad 27 tys. instalacji PV. Dodatkowym bodźcem dla rynku może być obowiązująca od listopada ujednolicona stawka VAT na instalacje fotowoltaiczne montowane również w innych miejscach niż dachy budynków mieszkalnych.

Finanse

Bitcoin pnie się w górę. W tym roku inwestorów czekają duże zmiany

Wycena bitcoina oscyluje w tej chwili wokół 8,6 tys. dol., co oznacza, że „złoto internetu” zyskało na wartości przeszło 1000 dol. w ciągu niecałego miesiąca. Część analityków prognozuje, że w tym roku w wyniku planowanego na maj tzw. halvingu, czyli zmniejszenia nagrody za wykopanie pojedynczego bloku BTC, cena poszybuje do rekordowego poziomu 100 tys. dol. Ma się do tego przyczynić także ograniczona podaż i rosnąca adopcja kryptowaluty. Co istotne, mimo bardzo dużej zmienności popularność bitcoina wśród inwestorów nie słabnie.

Bankowość

Większe wsparcie finansowe dla zielonych projektów. Banki i sektor finansowy będą coraz aktywniej walczyć ze zmianami klimatu

Zmiany klimatyczne wyłoniły nową kategorię ryzyka finansowego i stanowią dziś jedno z głównych zagrożeń dla światowej gospodarki. Według szacunków IPCC do końca stulecia mogą kosztować ją nawet 69 bln dol. Aby je spowolnić i wypełnić swoje zobowiązania klimatyczne do 2030 roku, Unia Europejska musi wypełnić lukę inwestycyjną sięgającą 260 mld euro rocznie. W sfinansowaniu inwestycji zapobiegających globalnym zmianom klimatu dużą rolę ma do odegrania sektor bankowy, który już odczuwa rosnącą presję na tzw. zielone finansowanie. Odzwierciedla to m.in. gwałtownie rosnąca popularność zielonych obligacji i listów zastawnych.