Komunikaty PR

Studenci odtworzyli fragment Edenu i wygrali międzynarodowy konkurs.

2019-12-17  |  11:00
Biuro prasowe

„Ogród życia”, projekt nawiązujący do biblijnego Edenu, wygrał międzynarodowy konkurs z zakresu architektury krajobrazu w Ponte de Lima w Portugali. Autorami zwycięskiego projektu jest czworo studentów Akademii Finansów i Biznesu Vistula: Karolina Beinarovica, Tetiana Humeniuk, Khaled Ibrahim i Mohyi Mahmoud, którzy pracowali pod kierunkiem Zuzanny Bartman. Ogród według ich pomysłu powstanie w maju w Portugalii. Będzie częścią półrocznej wystawy.

Festiwal odbywa się co roku i ma określony motyw przewodni. W nadchodzącym 2020 roku, temat prac to „Religie w ogrodzie”. Dla zwycięskiej grupy to było szczególne zadanie – pochodzą nie tylko z różnych krajów (Łotwy, Ukrainy, Arabii Saudysjkiej i Egiptu), ale też różnych kultur i religii. Ich „Ogród życia” symbolizuje początek świata, pierwszych ludzi i grzech pierworodny. 

- Ideą “Ogrodu życia” było pokazanie ludzkiego życia z perspektywy dobrych i złych decyzji. Pośrodku ogrodu stanie jabłoń symbolizująca życie i grzech. Dwie prowadzące do niej ścieżki, to dobro i zło – uzasadnili autorzy w opisie projektu.

Studenci musieli podjąć się zrozumienia tematu w artystycznym podejściu, ale także spełnić wymagania techniczne m.in. zmieścić się w narzuconym budżecie, przygotować profesjonalną kalkulację oraz szczegółowy plan nasadzeń. To przypominało pracę zawodowych architektów krajobrazu.

- Zależało mi na tym, żeby studenci nie tworzyli prac „do szuflady”, ale nabierali praktycznego doświadczenia. To niezwykle ważne, żeby jak najwcześniej wyszli ze swoimi pracami poza mury uczelni, by budowali swoje portfolio i zdobywali doświadczenie, jeszcze zanim zdobędą dyplom. To zdecydowanie ułatwi im karierę – mówi Zuzanna Bartman, wykładowczyni architektury krajobrazu w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

W tym roku w konkursie zgłoszono 40 prac z 14 krajów. Organizator wybiera 12 propozycji projektowych do realizacji. Ogród powstanie w kwietniu, a odwiedzać go będzie można od maja do października w Ponte de Lima.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula to najbardziej międzynarodowa szkoła wyższa w Polsce. Studenci uczą się w dwóch językach: po polsku i angielsku. Architektura jest kierunkiem prowadzony w trybie praktycznym – to oznacza, że wiekszość wykładowców to zawodowi architekci, a studenci mają rozszerzoną liczbę godzin praktyk. Opiekunka zwycięskiej grupy, Zuzanna Bartman zdobywała doświadczenia m.in. w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje m.in. z Łazienkami Królewskimi.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Anna Jaglińska-Prawdzik

PR Manager

Uczelni Vistula

tel.: 506 195 376

e-mail: a.jaglinska@vistula.edu.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja DLACZEGO SZACHY SĄ UNIWERSALNE, CZYLI NOWY PORADNIK „SZACHY W GODZINĘ” Biuro prasowe
2020-05-27 | 10:00

DLACZEGO SZACHY SĄ UNIWERSALNE, CZYLI NOWY PORADNIK „SZACHY W GODZINĘ”

Z końcem maja na rynku wydawniczym ukazał się najnowszy podręcznik o nauce gry w szachy dla początkujących. Jego autorem jest Michał Kanarkiewicz, utytułowany szachista oraz ambasador
Edukacja Niewielu studentów poznaje Bloomberga
2020-05-25 | 13:00

Niewielu studentów poznaje Bloomberga

Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach
Edukacja Prof. Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego
2020-05-21 | 13:00

Prof. Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego

Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego 18 maja br. Rada Powiernicza Akademii Leona Koźmińskiego, której przewodniczy założyciel uczelni i jej pierwszy rektor, prof.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.