Komunikaty PR

Wiedza to najlepszy prezent

2018-12-20  |  15:00
Biuro prasowe

Jeśli jednak chcemy przejść od życzeń do ich realizacji, będziemy potrzebować wiedzy i… kompetencji miękkich. Od zdolności negocjacyjnych, które pomogą w otrzymaniu podwyżki, przez łatwość przemawiania i opowiadania dobrych historii, niezbędnych do stworzenia silnej marki osobistej, aż po wytrenowanie… szczęścia! W poszukiwaniu pomysłu na prezent dla znajomych czy pracowników warto pomyśleć o czymś, co przybliży ich do zrealizowania marzeń, nawet tych z pozoru nierealnych. Czyli – zamiast gadżetów, które szybko wylądują 
w szufladzie, podarujmy wiedzę i kompetencje!

Zwyczaj wręczania świątecznych prezentów jest głęboko zakorzeniony w naszej tradycji. Składanie życzeń i kupowanie upominków to świąteczne rytuały – celebrujemy w ten sposób wyjątkowy czas w roku, sprawiając radość sobie i bliskim. Szukamy zazwyczaj prezentów, które ucieszą osobę obdarowaną, wpiszą się w jej zainteresowania czy pomogą rozwinąć nowe umiejętności. Znajomość pasji i gustu naszych najbliższych pomaga nam niezmiernie, ale kiedy szukamy drobiazgów dla pracowników czy kolegów z zespołu, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Warto postawić na podarunki, które wspierają rozwój, ponieważ zdobywanie nowych umiejętności jest cenne dla każdego, niezależnie od statusu czy wykonywanego zawodu. Takie prezenty są uniwersalne, a jednocześnie wyróżniają się na tle innych świątecznych upominków.

Odkładanie marzeń na później leży w naszej naturze. Zanim pojedziemy w podróż życia, kupujemy kolejne książki, przewodniki czy podręczniki do nauki języka. Często zamiast działać i brać sprawy w swoje ręce, analizujemy, „gromadzimy materiały”. Czekamy na objawienie, na jakiś niewiadomy przełom, zamiast każdego dnia, małymi krokami, przybliżać się do postawionego sobie celu – mówi Patrycja Wojsyk, redaktor naczelna fiszki.pl. Dodaje też: Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z metodą nauki z fiszek, to była dla mnie rewolucja. Zrozumiałam, że nawet bardzo obszerna wiedza, przyswajana w małych ilościach, ale systematycznie, a do tego utrwalana i powtarzana, zostaje w pamięci na długo. Dlatego uważam, że bez względu więc na to, czy nasi najbliżsi chcą nauczyć się nowego języka czy np. zarządzania czasem, zawsze możemy im sprezentować zestaw fiszek. Dzięki temu pomożemy im zrobić pierwszy krok ku realizacji ich marzeń. I będziemy mieć satysfakcję z trafionego prezentu.

Polacy doceniają wartość wiedzy i chcą się nią dzielić z bliskimi. Świadczy o tym fakt, że książki znajdują się na liście najbardziej oczekiwanych prezentów. Jak wskazuje tegoroczne badanie Deloitte wśród krajów europejskich książki zajmują pozycję lidera (43%) na liście pożądanych podarunków[1]. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również sprawdzone narzędzia edukacyjne, które pozwalają nie tylko poszerzać wiedzę i rozwijać umiejętności, ale również je utrwalać. Prezent w postaci książki, szkolenia, internetowego kursu bądź narzędzia edukacyjnego będzie nie tylko miłym upominkiem, ale również motywacją do rozwoju.

Więcej informacji:

https://www.fiszki.pl/swieta

 


[1] https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/pl/Documents/Reports/pl-raport-zakupy-swiateczne-2018.pdf?nc=1

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 2000 uczniów wzięło udział w programie Młody Lean Lider Biuro prasowe
2019-03-21 | 11:35

Już prawie 2000 uczniów wzięło udział w programie Młody Lean Lider

Dołącz do naszego programu! Młody Lean Lider to bezpłatny program edukacyjny realizowany w całej Polsce. Przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 13 do 19 lat – szkół
Edukacja BRAK ZDJĘCIA
2019-03-20 | 15:00

Miej wpływ na cyfrową gospodarkę!

Rusza 9. edycja konkursu „Go Green in the City 2019” Schneider Electric szuka odważnych pomysłów oraz innowacyjnych rozwiązań, które umożliwią tworzenie bardziej inteligentnych, efektywnych energetycznie miast,
Edukacja Kariera studentów w dobrych rękach
2019-03-18 | 01:00

Kariera studentów w dobrych rękach

 Dotychczasowe działania Biura Karier na uczelni zostaną wsparte projektami realizowanymi przez YEP Academy oraz agencję employer branding Higher zapewniając studentom dostęp do wielu

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Praca

Polska pielęgniarka z nagrodą od królowej Szwecji. Chce rozwijać opiekę nad seniorami

Spada liczba osób, które decydują się na zdobycie uprawnień pielęgniarskich. Promowanie tego zawodu wśród młodych ludzi to jeden z celów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, od trzech lat przyznawanej także w Polsce. Tegoroczną laureatką konkursu została Paulina Pergoł – jury doceniło jej pomysł listów pisanych przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek mieszkających w Domu Lekarza Seniora.

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Finanse

Polskie start-upy wciąż w tyle za zachodnioeuropejskimi. Różni je doświadczenie założycieli i dostęp do kapitału

Wciąż różnią się polskie start-upy od zachodnioeuropejskich czy izraelskich pod względem doświadczenia zespołu i dostępu do kapitału – ocenia Grzegorz Borowski, dyrektor zarządzający Infoshare. W Polsce jest też mniej rozwiązań dotyczących infrastruktury informatycznej, trudniejszych do wprowadzania na rynek, bo wymagają one więcej kapitału w fazie badań i rozwoju. Specjalizacją polskich start-upów jest za to e-zdrowie, fintech, big data, internet rzeczy czy rozwiązania oparte na platformach sprzedażowych. Najlepsze młode spółki powalczą w maju o główną nagrodę na Infoshare 2019, największej i najbardziej prestiżowej imprezie start-upowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.