Komunikaty PR

Zakończyła się III edycja prestiżowego Leadership Academy for Poland

2019-02-07  |  11:03
Biuro prasowe

Zakończyła się III edycja Leadership Academy for Poland (LAP) – światowej klasy programu rozwoju przywództwa, realizowanego w Polsce we współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Harvarda. Przez ostatni rok 40 alumnów rozwijało swoje umiejętności przywódcze w oparciu o unikalną metodę Leadership 4D-Experience, opracowaną przez ekspertów Akademii.

Światowej klasy kadra naukowa

W 2018 roku do grona alumnów LAP dołączyło 40 absolwentów III edycji programu. Przez ostatni rok doskonalili kompetencje przywódcze pod okiem najwybitniejszych ekspertów w tej dziedzinie. Z okazji zakończenia ubiegłorocznej edycji, do Polski przyleciał jeden z czołowych autorytetów w dziedzinie przywództwa, Martin Kalungu – Banda z Presencing Institute, były wykładowca University of Cambridge. Program LAP’18 koncentrował się wokół dwóch tematów: przywództwa oraz zarządzania zespołem i zmianami wprowadzanymi w organizacji.

Akademia zapewnia Polakom dostęp do jednego z najlepszych na świecie programów kształcenia kompetencji przywódczych. Dzięki zaangażowaniu alumnów, stała się także miejscem tworzenia innowacji społecznych, rozwiązujących ważne problemy w Polsce i na całym świecie – mówi prof. dr hab. Cezary Wójcik, założyciel Leadership Academy for Poland.

Unique & life changing experience

Społeczność alumnów LAP tworzą ludzie z różnych środowisk, m.in. przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, organizacji non-profit, świata nauki, mediów i kultury. Zainteresowanie udziałem w programie rośnie wraz z każdą kolejną edycją. Podczas ostatniej rekrutacji na jedno miejsce przypadało 15 chętnych. 100% uczestników każdej z dotychczasowych edycji przyznało, że udział w LAP był doświadczeniem, które zmieniło ich życie.

Sukcesy alumnów

W ubiegłym roku dwie absolwentki LAP, Paula Bruszewska (Co-funder i CEO Social Wolves) i Marta Krupińska (Head of Google for Startups UK) trafiły na listę Forbes „30 przez 30”. Marta Krupińska znalazła się także w prestiżowym gronie London’s most influencial people 2018. Aleksandra Gren, (Dyrektor Generalna Fiserv Polska, jedna z 20 kluczowych ekspertek FinTech w Polsce) została wyróżniona Goldman Sachs & Fortune Global Women Leaders Award. Wojciech Bojanowski, reporter Faktów TVN i TVN24 otrzymał nagrodę za reżyserię podczas Corporate Media & TV Awards 2018 w Cannes. – To tylko niektóre sukcesy naszych alumnów, które osiągnęli w ubiegłym roku. Wierzę, że dla wielu z nich to właśnie udział w LAP był impulsem do dalszej pracy i realizacji nowych, ambitnych projektów – mówi Maciej Ujejski, dyrektor zarządzający i współtwórca Leadership Academy for Poland. Siłą LAP są właśnie alumni – wybitni, utalentowani Polacy, którzy są liderami w swoich dziedzinach, ale nadal poszukują możliwości rozwoju i pozytywnego wpływania na otoczenie.

Unikalna metoda edukacyjna

LAP opiera się na unikalnej metodzie Leadership 4D-Experience. Uczestnicy Akademii rozwijają kompetencje przywódcze w obszarze organizacji, systemu i samodoskonalenia. Program jest realizowany z udziałem światowej klasy profesorów z Uniwersytetu Harvarda. Co roku do Akademii może dołączyć 40 uczestników. Kolejna rekrutacja rozpocznie się wiosną 2019 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja DLACZEGO SZACHY SĄ UNIWERSALNE, CZYLI NOWY PORADNIK „SZACHY W GODZINĘ” Biuro prasowe
2020-05-27 | 10:00

DLACZEGO SZACHY SĄ UNIWERSALNE, CZYLI NOWY PORADNIK „SZACHY W GODZINĘ”

Z końcem maja na rynku wydawniczym ukazał się najnowszy podręcznik o nauce gry w szachy dla początkujących. Jego autorem jest Michał Kanarkiewicz, utytułowany szachista oraz ambasador
Edukacja Niewielu studentów poznaje Bloomberga
2020-05-25 | 13:00

Niewielu studentów poznaje Bloomberga

Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach
Edukacja Prof. Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego
2020-05-21 | 13:00

Prof. Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego

Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego 18 maja br. Rada Powiernicza Akademii Leona Koźmińskiego, której przewodniczy założyciel uczelni i jej pierwszy rektor, prof.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.