Komunikaty PR

Schneider Electric stanie się firmą neutralną pod względem emisji CO2

2018-12-07  |  12:00

Schneider Electric stanie się firmą neutralną
pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

 

W związku z COP24 firma wzmacnia działania na rzecz ochrony klimatu

W czasie, gdy najnowszy raport IPCC[1] wzywa do podjęcia pilnych działań w celu zwalczania zmian klimatu, Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyce, zwiększa swój wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z okazji COP24, obrad, które odbywają się w Katowicach, od 3 do 14 grudnia 2018 r., Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązanie, by do 2030 r. stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby spełnić ten cel, firma dostarcza rozwiązania, które pomogą przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

Problem zmian klimatycznych narasta, ale pojawiają się nowi gracze, którzy starają się rozwiązać ten problem. Porozumienie paryskie, podpisane trzy lata temu, pozwoliło lepiej zrozumieć o co toczy się gra. Jesteśmy obecnie w punkcie zwrotnym, jeśli chodzi o działania na rzecz ograniczania globalnego ocieplenia do poziomu mniej niż 2°C, ale w odniesieniu do standardów sprzed epoki przemysłowej, czyli do takiego poziomu, który pozwoli nam uniknąć poważnej katastrofy ekologicznej – mówi Gilles Vermot Desroches, Senior VP w Dziale Zrównoważonego Rozwoju w Schneider Electric.

W listopadzie 2015 r., w przeddzień obrad COP21, Schneider Electric ogłosił, że do 2030 r. ma zamiar stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. W związku z COP24 Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązania do walki ze zmianami klimatycznymi, w oparciu o trzy uzupełniające się inicjatywy:

  1. Przed 2020 r.: spełnienie 21 nowych zobowiązań barometru Schneider Sustainability Impact na lata 2018-2020, nakreślenie trajektorii opartej na założeniu, że ziemia przekroczy limit ocieplenia o 2° C do 2050 r. i zatwierdzenie go poprzez inicjatywę Science Based Targets, podpisany przez Grupę w 2016 r.
  2. Osiągnięcie neutralności węglowej do 2030 r. nie tylko w zakładach, ale w całym ekosystemie przemysłowym obejmującym zarówno dostawców, jak i klientów. W tym celu firma:
    • będzie szacować emisje węgla zaoszczędzone przez klientów dzięki rozwiązaniu EcoStruxure,
    • przejdzie na 100% odnawialnej energii elektrycznej, będzie wykorzystywać opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub wielokrotnego użytku oraz postawi na odzysk 100% odpadów przemysłowych,
    • podwoi wydajność energetyczną w stosunku do poziomu wyjściowego z 2005 roku.

        3. Zaczynając już dziś i planując osiągnąć zamierzone cele do 2050 r.: ograniczenie emisji CO2 o ponad 50%              w stosunku do 2015 r., zgodnie z zasadami inicjatywy Science Based Targets.

Wspólne budowanie zrównoważonej przyszłości dzięki wydajności energetycznej

– Decyzje, które podejmujemy dzisiaj, mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego i zrównoważonego świata dla wszystkich, zarówno teraz, jak i w przyszłości. W Schneider Electric wierzymy, że zrównoważony rozwój i innowacje są dziś technologicznie możliwe. Tegoroczny COP24 w Polsce to dla nas okazja, aby zademonstrować nasz wkład poprzez rozwiązania, które są prawdziwym lekarstwem na zmiany klimatyczne i pokazać, w jaki sposób możemy pomóc w osiągnięciu celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Gilles Vermot Desroches.

To, co jest dobre dla klimatu, jest dobre dla gospodarki

Rozwiązania Schneider Electric pomagają przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną, oferując wiele możliwości, od zrównoważonego wzrostu po tworzenie miejsc pracy, poprawę zdrowia publicznego i wiele innych. Szereg projektów Schneider Electric w Polsce pokazuje, że to realne działania:

  • Schneider Electric zakończył modernizację dystrybucji elektrycznej fabryki szkła Saint Gobain w Dąbrowie Górniczej w 2017 r. Wymiana i optymalizacja transformatorów, dzięki EcoSruxure Power Consulting Services, pozwoliła na 16% spadek strat energii (OPEX) w 2018 r., jak również 30% spadek nakładów inwestycyjnych.

 

  • Schneider Electric wyposażył również Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, w którym odbywa się COP24, oraz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, miejsce koncertu inauguracyjnego, w systemy zarządzania energią w budynkach, które znacząco obniżają zużycie energii przy zachowaniu komfortu użytkowników.

Rozwiązywanie problemu ubóstwa energetycznego i globalnego ocieplenia

Dostęp do energii jest podstawowym prawem człowieka, a walka ze zmianami klimatycznymi nie będzie skuteczna bez uwzględnienia potrzeb 2,3 mld osób o słabym do niej dostępie. Właśnie dlatego Schneider Electric aktywnie promuje dostęp do energii zrównoważonej. W krajach rozwiniętych oznacza to walkę z ubóstwem energetycznym, a więc stanem, w którym osoba nie może ogrzać swojego domu po akceptowalnych kosztach.

Podczas COP24, Fundacja Schneider Electric, pod egidą Fundacji de France, wraz z organizacją społeczną na rzecz przedsiębiorczości Ashoka, będzie realizować swoje zobowiązanie do rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego w Europie, uruchamiając nowy konkurs do składania projektów na 2019 r.

Zmiana klimatu to kolejna kluczowa kwestia – wiele osób zostało już zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu klęsk żywiołowych. Te sytuacje wymagają mobilnych, czystych, niezawodnych i niedrogich rozwiązań gwarantujących dostęp do energii. Na COP24 Schneider Electric uruchomi rozwiązanie Villaya Emergency, które ułatwi dostęp do energii w sytuacjach awaryjnych. To rozwiązanie, oparte na mikrosieci słonecznej jest gotowe do użycia w każdej sytuacji dzięki systemowi łączącemu technologie Schneider Electric i doświadczeniu innowacyjnych start-upów. Całe rozwiązanie jest umieszczane w standardowym opakowaniu, które umożliwia szybki i łatwy transport do dowolnego miejsca na świecie.

Schneider Electric na COP24

Obrady COP24 zgromadzą około 20 000 uczestników (przywódców politycznych i przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i badaczy) z ponad 190 krajów. Celem kongresu jest ustanowienie reguł wdrażania pierwszej globalnej umowy klimatycznej, jaką jest Porozumienie paryskie. Eksperci i kierownictwo Schneider Electric wezmą udział w szeregu wydarzeń, a także w obradach.

 

 


[1] Intergovernmental Panel on Climate Change - naukowe i międzyrządowe ciało doradcze utworzone w 1988 na wniosek członków ONZ, przez dwie organizacje Narodów Zjednoczonych – Światową Organizację Meteorologiczną oraz Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Ciepłownictwo systemowe na COP24 Biuro prasowe
2018-12-12 | 11:20

Ciepłownictwo systemowe na COP24

Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie została oficjalnym partnerem Szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. 13. grudnia w pawilonie polskim w godz. 9.00-10:30 odbędzie się debata
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2018-12-04 | 14:35

Dalkia stawia na rozwój projektów z obszaru efektywności energetycznej zgodnie

Dalkia (grupa EDF), lider usług energetycznych we Francji, stawia na rozwój projektów z obszaru efektywności energetycznej zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego. Jérôme Ladrière,
Energetyka Dalkia dla efektywności energetycznej polskich miast
2018-12-04 | 14:30

Dalkia dla efektywności energetycznej polskich miast

Dalkia i Beskid Żywiec Sp. z o.o. partnerami na rzecz ograniczenia niskiej emisji i samowystarczalności energetycznej dla poprawy jakości życia mieszkańców Żywca   4

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

IT i technologie

Warszawska giełda stawia na blockchain. Na wdrożeniu technologii skorzystają też inne instytucje

Zaledwie 5 proc. spośród najważniejszych giełd na świecie stosuje technologię blockchain. Do tego grona dołącza polska Giełda Papierów Wartościowych, która w ubiegłym tygodniu podpisała porozumienie z resortem cyfryzacji. Początkowo rozwiązanie oparte o technologię rejestrów rozproszonych będzie stosowane tylko na rynku prywatnym. Głównym celem zastosowania technologii blockchain jest jednak opracowanie rozwiązań nie tylko dla inwestorów, lecz także dla administracji.

Telekomunikacja

Operatorzy muszą połączyć siły. Tego wymaga budowa sieci gigabitowych i wprowadzenie technologii 5G

Budowa sieci gigabitowych i 5G, czyli nowej generacja sieci komórkowej, zapoczątkują erę internetu gigabitowego i kolejny etap cyfrowej rewolucji. Dzięki temu możliwe będzie wdrożenie nowych usług, takich jak telemedycyna, internet rzeczy, samochody autonomiczne czy smart cities. Jednak, aby standardy te mogły się stać w Polsce faktem, potrzebne są inwestycje prywatnych operatorów. Firmy telekomunikacyjne i technologiczne łączą siły w dużych konsorcjach, by podołać temu wyzwaniu. To ogólnoświatowy trend, jednak regulatorzy rynku nadal patrzą na niego nieprzychylnie – ocenia Jerzy Straszewski, prezes PIKE. 

Patronat Newserii

Gospodarka

Zjednoczone Emiraty Arabskie perspektywicznym rynkiem dla polskich firm. Na razie nie wykorzystują one w pełni jego potencjału

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z rynków znajdujących się w centrum zainteresowania działań polskiego rządu jako odbiorców polskich produktów. Na razie działa na nim około stu firm z Polski. Według ambasadora naszego kraju w Abu Zabi jest tam miejsce na większą liczbę polskich przedsiębiorców i produktów „made in Poland”, szczególnie tych luksusowych.

Edukacja

Dzieci bohaterów, którzy zginęli na służbie, objęte specjalną pomocą. Fundacja Dorastaj z Nami zapewnia im stypendia i pomaga w nauce

Ginący strażak, żołnierz czy policjant, prawdopodobnie w ostatniej chwili myślą o przyszłości swojej rodziny i mają jedną prośbę do nas wszystkich: żebyśmy pamiętali o ich dzieciach. My staramy się tę prośbę spełnić – mówi Magdalena Pawlak, prezes Fundacji Dorastaj z Nami, obejmującej pomocą dzieci bohaterów, którzy zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej. Jak podkreśla, wśród Polaków chęć pomagania jest coraz większa, ale ważne, żeby robić to nie tylko przed świętami. Nie do przecenienia jest też wsparcie biznesu – zaangażowanie takich partnerów pozwala spotęgować zasięg i efekty działań charytatywnych.