Komunikaty PR

Shell Mysella S6 N 40 – nowy olej do silników gazowych

2019-09-13  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

Shell Lubricants wprowadził na rynek olej do stacjonarnych silników gazowych Shell Mysella S6 N 40. Produkt charakteryzuje się wysoką wydajnością – podczas pracy w terenie środek smarny dłużej zachowuje wartość TBN, co może skutkować dłuższym o 150% okresem eksploatacji w porównaniu z poprzednią generacją oleju Shell Mysella S5N w J420C. Olej zapewnia optymalną wydajność oraz ochronę nawet w ekstremalnych warunkach i w przypadku mniejszych misek olejowych umieszczanych w nowoczesnych silnikach. Posiada aprobaty czołowych producentów silników gazowych. 

 

Niezależne badania branżowe wykazały, że Shell Mysella S6 N 40 może przynieść wiele korzyści firmom działającym w branży energetycznej. Dzięki zaawansowanej technologii dodatków olej aktywnie chroni przed tworzeniem się osadów i kwasów szkodliwych dla silnika. Dotyczy to także silników wysokoobrotowych, w których występują bardzo wysokie temperatury tłoków i średnie ciśnienie użyteczne. To z kolei przyczynia się do mniejszego zużycia kluczowych części silnika, jak pierścień tłoka i tuleja cylindrowa. Shell Mysella S6 N 40 charakteryzuje się także lepszą odpornością na starzenie (utlenianie i nitrowanie), większą stabilnością lepkości oraz  doskonałą czystością w przypadku kotłów odzysknicowych, turbosprężarek i chłodnic międzystopniowych.

 

Korzyści dla klientów

„W ostatnich latach producenci wprowadzają na rynek nowe wysokoobrotowe stacjonarne silniki gazowe wyposażone w stalowe tłoki. Mają one większe wymagania wobec środków smarnych ze względu na pracę w warunkach ekstremalnych temperatur i obciążeń, przy mniejszych miskach olejowych i przy mniejszym zużyciu oleju, w połączeniu z katalizatorami spalin. Wszystkie te czynniki mogą zwiększać ryzyko powstawania osadów, zwiększając tym samym częstotliwość wymiany oleju. Dlatego nasi klienci korzystający z silników gazowych potrzebują wysokiej jakości oleju, który będzie w stanie nie tylko zapewnić, ale i utrzymać wysoki poziom wydajności i ochrony silnika w tych coraz bardziej wymagających warunkach działania. Takim olejem jest Shell Mysella S6 N 40. Premiera Shell Mysella S6N 40 to bardzo dobra wiadomość dla firm korzystających z silników gazowych w Polsce” – powiedział Robert Gałkowski – ekspert techniczny Shell Polska.

 

Shell Mysella S6 N pomaga zwiększyć ochronę silnika, poprawić wydajność i zmniejszyć częstotliwość wymiany oleju. Wszystko to przekłada się na niższy całkowity koszt użytkowania (TCO, z ang. Total Cost of Ownership) i większą rentowność.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Rynek energii w czasie pandemii [RAPORT] Biuro prasowe
2020-05-29 | 01:00

Rynek energii w czasie pandemii [RAPORT]

Z danych Towarowej Giełdy Energii wynika, że ceny energii w pierwszych 4 miesiącach tego roku były o 23% niższe w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Zagwarantowanie klientom
Energetyka Recykling fotowoltaiki – miliardy z odpadów nowej generacji
2020-05-28 | 11:00

Recykling fotowoltaiki – miliardy z odpadów nowej generacji

Jednym z podstawowych problemów współczesnej ekologii jest nadmierna produkcja śmieci. Świadomość społeczna kształtowana jest przede wszystkim względem walki z nimi na
Energetyka Enefit Green wyprodukował 450 GWh energii ze źródeł odnawialnych w I kw. 2020
2020-05-21 | 13:00

Enefit Green wyprodukował 450 GWh energii ze źródeł odnawialnych w I kw. 2020

Enefit Green, spółka należąca do Grupy Eesti Energia, wyprodukował 450 GWh energii ze źródeł odnawialnych w I kwartale 2020 r., czyli o prawie 20% więcej niż w tym samym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Ruch w biurach sprzedaży mieszkań powraca do poziomów sprzed pandemii. Nie ma co liczyć na spadki cen

Pandemia SARS-CoV-2 chwilowo zachwiała rynkiem deweloperskim. W kwietniu liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, spadła o prawie 40 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a statystyki wskazywały na malejące zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Powoli widać jednak odbicie – klienci wracają do biur sprzedaży zainteresowani zakupem mieszkania. Nie powinni jednak liczyć na duże spadki cen w związku z koronawirusem. Tym, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest za to pozycja i sytuacja finansowa dewelopera oraz terminowość realizacji inwestycji. Z tym ostatnim nie ma raczej problemów, bo pandemia nie wstrzymała prac na budowach.

Problemy społeczne

Szpitale przygotowują się na drugą falę pandemii. Z pomocą biznesu Caritas przekazuje im właśnie kolejne z setki zamówionych respiratorów

W czasie pandemii jednym z głównych problemów jest dostępność sprzętu medycznego. Już dzisiaj szpitale przygotowują się na drugą falę zachorowań, która według ministra zdrowia może nadejść jesienią. Nie mają jednak w swoich budżetach wystarczających środków na zakup respiratorów. Dlatego w pomoc zaangażował się biznes: wiele firm zdecydowało się na zakup respiratorów i przekazanie ich do najbardziej potrzebujących szpitali. Do polskich placówek pierwsze z ponad setki takich urządzeń, zamówionych jeszcze w kwietniu, dostarcza już Caritas w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Prawie połowa z nich została zakupiona ze środków przekazanych przez Generali Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Polscy naukowcy badają pracę mózgu u dzieci z dysleksją. Chcą opracować metodę wczesnego wykrywania zaburzeń w nauce czytania

Około 10 proc. dzieci w Polsce może mieć problemy z nauką czytania, co często powoduje niechęć do nauki, kompleksy i problemy emocjonalne. – Diagnoza dysleksji możliwa jest dopiero od trzeciej klasy szkoły podstawowej, a to dość późno, żeby wprowadzać trening i terapię – mówi Katarzyna Chyl, doktorantka w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Dzięki jej badaniom, które wykazały zmienione działania lewej półkuli mózgu u dzieci z dysleksją, możliwe będzie opracowanie testów przesiewowych do stosowania na wcześniejszym etapie edukacji. Za tę pracę ekspertka otrzymała stypendium w ramach programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Transport

Liczba rejestracji nowych samochodów najniższa od kilkunastu lat. Sprzedaż w tym roku spadnie co najmniej o kilkadziesiąt procent

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę motoryzacyjną. Tegoroczny kwiecień był najsłabszym miesiącem od 15 lat. Sprzedaż samochodów osobowych spadła o 67 proc., a dostawczych – o 55 proc. W połączeniu ze wzrostem cen aut ze względu na wyższe normy bezpieczeństwa czy emisji CO2 spadku sprzedaży może nie udać się odrobić. – Nawet jeśli założymy najbardziej optymistyczny scenariusz, to spadek w całym roku wyniesie kilkadziesiąt procent – ocenia Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.