EY GDS świętuje 15 lat działalności w Polsce i wzmacnia swoją rolę w globalnym ekosystemie usług technologicznych
EY Global Delivery Services (EY GDS) obchodzi 15-lecie działalności w Polsce, będące okresem intensywnego wzrostu, który znacząco poszerzył zakres i jakość usług oferowanych w ramach globalnej organizacji. Z ośrodka wspierającego wewnętrzne operacje EY GDS w Polsce stał się miejscem realizacji projektów o kluczowym znaczeniu dla zespołów na całym świecie.
Od początku swojej działalności EY GDS rozwija kompetencje doradcze, analityczne i technologiczne, tworząc środowisko oparte na różnorodności i współpracy oraz podejściu, w którym innowacje są zorientowane na człowieka. Nowoczesne rozwiązania zwiększają efektywność pracy, podkreślając jednocześnie kluczową rolę ludzi w dostarczaniu wartości. Zespoły w Polsce tworzą profesjonaliści z ponad 70 krajów. Ponad 1 200 osób pracuje w obszarze technologii, w tym ponad 60 specjalistów zajmuje się rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji.
Zespół EY GDS w Polsce łączy doświadczenia różnych pokoleń. Średni wiek pracowników to 36 lat, a osoby poniżej 28. roku życia stanowią blisko 20% zatrudnionych. Programy dla młodych talentów cieszą się dużym zainteresowaniem – ponad 70% stażystów kontynuuje karierę w organizacji.

„Rozwój EY GDS w Polsce na przestrzeni ostatnich 15 lat potwierdza silną pozycję kraju w globalnym modelu dostarczania usług EY. Jak podkreśla Ajay Anand, Global Vice Chair, EY GDS, Polska wyróżnia się wysokiej klasy kompetencjami technologicznymi, rosnącym potencjałem w obszarze sztucznej inteligencji oraz zespołami o międzynarodowym doświadczeniu. To właśnie te atuty sprawiają, że kraj odgrywa coraz istotniejszą rolę we wspieraniu innowacji oraz realizacji strategicznych inicjatyw organizacji”.
„Jubileusz 15 lat to ważny moment w historii naszej organizacji. Wchodzimy w etap, w którym dane, automatyzacja i sztuczna inteligencja stają się integralną częścią realizowanych usług. Cieszy nas rosnący wpływ EY GDS w Polsce na globalne inicjatywy oraz otwarcie zespołu w Katowicach, które dodatkowo wzmacnia nasze możliwości operacyjne” – mówi Dominik Woźniak, EY GDS Poland Location and Tax Leader.
EY GDS tworzy kulturę opartą na elastyczności, ciągłym rozwoju i dbałości o dobrostan pracowników. Koncepcja „work-life flow” wspiera równowagę oraz umożliwia rozwój kompetencji przyszłości. Wszystkie te elementy wzmacniają zdolność organizacji do realizacji globalnych projektów.
Różnorodność pozostaje jednym z filarów podejścia EY GDS. Kobiety stanowią 42% liderów (od poziomu managera wzwyż), a inicjatywy społeczne angażują coraz większą liczbę pracowników – w roku finansowym 2025 w działaniach CSR uczestniczyło ponad 1 100 osób.
W najbliższych latach EY GDS w Polsce będzie koncentrować się na dalszym rozwoju automatyzacji procesów oraz wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji w usługach wspierających zespoły EY na świecie.
„Doświadczenie zdobyte w ciągu piętnastu lat pozwoliło zbudować solidne fundamenty i kulturę współpracy, która wzmacnia naszą gotowość do reagowania na zmiany rynkowe. Jubileusz to dobry moment, by podsumować nasze osiągnięcia i potwierdzić ambicje na kolejne lata. Polska pozostaje jedną ze strategicznych lokalizacji EY GDS w Europie” – dodaje Dominik Woźniak.
EY Global Delivery Services (EY GDS) to sieć centrów kompetencyjnych wspierających globalne zespoły EY w obsłudze klientów z różnych branż. Zespoły EY GDS dostarczają rozwiązania w obszarach technologii, finansów, HR, marketingu, ryzyka i transformacji cyfrowej.
Źródło informacji: EY GDS
Firmy walczą dziś o miejsce nie tylko w Google. Coraz częściej muszą wygrać także w odpowiedziach AI
Ponad milion pracowników i tysiące firm: jak klastry napędzają innowacje w Polsce
Organizacje muszą przemyśleć modele biznesowe w obliczu polikryzysu – ostrzega CIMA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Przemysł nie rezygnuje z inwestycji mimo dużej niepewności. Napędzają je wysokie ceny energii
Mimo trudnej sytuacji rynkowej przedsiębiorstwa przemysłowe nie chcą wstrzymywać inwestycji. Jak wynika z raportu ABB Trends 2026/2027, blisko siedem na 10 firm planuje utrzymać lub zwiększyć nakłady. Motywacją są m.in. wysokie ceny energii, na które zwraca uwagę połowa badanych przedsiębiorstw. Jako priorytety inwestycyjne firmy wskazują efektywność energetyczną, automatyzację produkcji, sztuczną inteligencję i cyberbezpieczeństwo.
Media i PR
Dużo propozycji zmian w unijnym budżecie na kulturę i media po 2027 roku. Trwają prace nad szczegółami programu AgoraEU

W ramach prac nad wieloletnim budżetem Unii Europejskiej po 2027 roku toczą się dyskusje także nad nowym rozdaniem finansowym na kulturę, media i wolności obywatelskie. Wszystkie te obszary obejmie program AgoraEU, którego projekt analizują parlamentarne komisje ds. kultury (CULT) i wolności obywatelskich (LIBE). Uwagi europosłów dotyczą m.in. silniejszej ochrony wolności artystycznej i mediów oraz bardziej przejrzystego podziału środków między sektorami.
Bankowość
Polacy chcą inwestować, ale boją się zrobić pierwszy krok. Wielu nadal uważa, że potrzeba do tego dużych pieniędzy [DEPESZA]

Polacy chcą być zamożni, ale wielu z nich wciąż nie inwestuje swoich oszczędności. Z raportu Erste TFI „Pokolenia na rynku inwestycji” wynika, że blisko co czwarty nieinwestujący deklaruje, że chciałby wejść na rynek inwestycyjny. 35 proc. nie wie jednak, od czego zacząć. Głównymi barierami są także obawy przed utratą pieniędzy i oszustwem oraz przekonanie, że do inwestowania potrzebny jest duży kapitał.


![Polacy chcą inwestować, ale boją się zrobić pierwszy krok. Wielu nadal uważa, że potrzeba do tego dużych pieniędzy [DEPESZA]](https://www.newseria.pl/files/1097841585/banknoty1,w_85,_small.jpg)





.gif)

|
|
|