Komunikaty PR

Roche Polska w gronie firm odpowiedzialnych społecznie

2019-04-02  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Milena Świątkowska
LB Relations

Ul. Gen. Józefa Zajączka, 11
01-510 Warszawa
milena.swiatkowska|lbrelations.pl| |milena.swiatkowska|lbrelations.pl
720 898 013
lbrelations.pl/
Do pobrania Inf.pras. ( 0.04 MB )
  • Roche wśród liderów odpowiedzialnego biznesu w branży farmaceutycznej.
  • 7 dobrych praktyk Roche Polska zostało wyróżnionych przez ekspertów zrównoważonego rozwoju.
  • W tegorocznej edycji Raportu FOB wzięło udział 229 firm, w tym 8 z branży farmaceutycznej.

 

Eksperci z obszaru zarządzania i zrównoważonego rozwoju docenili aż siedem praktyk zgłoszonych przez Roche Polska. Znalazły się one w opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”. W tym cyklicznym wydawnictwie od 17 lat prezentowane są działania firm, które funkcjonują w sposób odpowiedzialny społecznie. FOB to niezależna i ekspercka organizacja pozarządowa, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Publikowane przez nią opracowania i raporty posiadają wysoką jakość merytoryczną oraz są traktowane jako wyznacznik rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

­– Jesteśmy dumni, że specjaliści docenili tak różnorodne działania Roche. Od wzmacniania pozycji kobiet w branży IT, przez dialog z naszym otoczeniem, zrozumienie potrzeb naszych pracowników – rodziców, po program społeczny „Nauka Ratuje Życie” – powiedziała Agnieszka Kosowska, Dyrektor ds. prawnych i komunikacji Roche Polska. – Każda ze zgłoszonych przez nas praktyk została świadomie wdrożona w naszej firmie, z zaangażowaniem wszystkich pracowników: aby Roche Polska był wiarygodnym partnerem, liderem innowacji i dobrym pracodawcą.

 

Projekty Roche Polska docenione przez ekspertów CSR:

1. Prawa człowieka / Kobiety w branży IT

Roche Polska chce zachęcić kobiety do pracy w branży IT. Firma tworzy dla kobiet jak najlepsze warunki a także prowadzi wiele działań budujących świadomość m.in. w takich projektach jak: Społeczność Female Booster – raz w miesiącu panie zapraszane są na inspirujący wykład prowadzony przez zewnętrznych lub wewnętrznych ekspertów. Girls Executive Night, czyli zewnętrzna społeczność kobiet – menedżerek IT. Wspólnie z fundacją Women in Tech organizowane są spotkania biznesowe poświęcone m.in. rozwojowi osobistemu i nawiązywaniu kontaktów.

 

2. Praktyki z zakresu pracy / Rodzic w Roche

Rodzic w Roche to program skierowany do pracowników wychowujących dzieci. Firma Roche Polska wprowadziła m.in. elastyczny czas pracy oraz dodatkowe dni wolne ułatwiające powrót do pracy po przerwach związanych z rodzicielstwem.

 

3. Praktyki z zakresu pracy / Zwiększenie świadomości zdrowia psychicznego

W ramach zwiększania świadomości zdrowia psychicznego w Roche Polska połączono Diversity & Inclusion Week z inicjatywą Live Well i położono nacisk na kwestie zdrowia psychicznego. W ciągu dwóch tygodni odbywały się warsztaty, wykłady i konkursy, które pomogły zwiększyć świadomość znaczenia zdrowia psychicznego oraz wypromować tematy dotyczące różnorodności. Podczas spotkań rozmawiano o depresji, dobrostanie psychicznym, stresie, a także o inteligencji emocjonalnej.. Odbyły się też praktyczne warsztaty mindfulness. Zgłosiły się w sumie 662 osoby, a 32% zatrudnionych wzięło udział w przynajmniej jednej inicjatywie.

 

4. Uczciwe praktyki operacyjne / Zdrowy dialog

Zdrowy Dialog – cykliczne spotkania dla Liderów organizacji pacjentów to odpowiedź firmy Roche Polska na potrzeby organizacji pacjenckich. Celem spotkania w 2018 roku było wsparcie takich podmiotów poprzez edukację w zakresie: działania systemu ochrony zdrowia w Polsce, zmian prawnych, najnowszych osiągnięć naukowych, a także prowadzenia efektywnego dialogu z różnymi instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia. Ostateczny wybór tematów został dokonany na podstawie wyników rozesłanej przez Roche ankiety. Udział w szkoleniu zaproponowano kilkudziesięciu organizacjom, z których ponad 30 przyjęło zaproszenie.

 

5. Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej / Code4life: TechMeetups

Jednym z aspektów rozwoju pracowników w Roche Polska jest umiejętność dzielenia się z innymi swoją wiedzą. Firma stworzyła przestrzeń do rozwoju tych umiejętności i powołała do życia inicjatywę Code4Life:Tech Meetups. W ramach projektu odbyły się 24 spotkania przygotowane przez wewnętrznych ekspertów w Poznaniu i Warszawie w ramach 8 ścieżek tematycznych, m.in.: programowanie w językach Java/ JavaScript, analiza biznesowa, zarządzanie projektami, analiza danych i zarządzanie jakością.

 

6. Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej / Wsparcie studentów i współpraca z uczelniami

Roche Polska prowadzi działania z zakresu wsparcia studentów i współpracuje z uczelniami, aby zapewnić przepływ wiedzy między światem nauki i biznesu. Pracownicy firmy prowadzą wykłady i spotkania ze studentami, które mają na celu przybliżenie im wiedzy. Firma zaprasza też do współpracy studentów, którzy chcą rozwijać umiejętności w zakresie różnych technologii oraz zainteresowanych zawodem IT Project Managera.

 

7. Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej / Nauka Ratuje Życie

Roche Polska w ramach programu społecznego „Nauka ratuje życie” w 2018 roku angażował się w wiele inicjatyw, których celem jest rozwój nauki, by skuteczniej ratować ludzkie życie. Firma podjęła współpracę z Uniwersytetem Warszawskim w ramach Inkubatora UW. Realizuje programy: BioMed Academy (jego celem jest rozwój pomysłów i interdyscyplinarnych projektów z obszarów biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki) oraz Skillsbox (pojedyncze szkolenia z konkretnych zagadnień, na które mogą zapisać się wszyscy studenci), a także doktoraty wdrożeniowe, gdzie specjaliści z Roche Polska wspólnie z naukowcami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi poszukują nowych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój opieki zdrowotnej. Firma współpracuje z Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii z Wrocławia na rzecz rozwoju biotechnologii i profilowania genomowego w Polsce, których beneficjentem będą polscy pacjenci.

 

***

O raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu:

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” stanowi największy w Polsce i najbardziej wiarygodny przegląd osiągnięć firm, które poważnie podchodzą do tematyki CSR i zrównoważonego rozwoju. Jest cyklicznie wydawany od 17 lat. Zgłoszenia i publikacja dobrych praktyk są bezpłatne, muszą jednak być zaaprobowane przez gremium ekspertów

Łączna liczba praktyk przyjętych do 17. edycji Raportu, zgłoszonych przez 229 firm, wyniosła 1549. Na sumę działań firm składają się praktyki nowe – zgłoszone do raportu po raz pierwszy, w tym roku 826, oraz praktyki długoletnie, czyli te, które były zgłoszone do poprzednich edycji raportu, ale były realizowane również w 2018 roku; w tym roku praktyk długoletnich jest 723 (poprzednia edycja: 551). Najliczniej reprezentowane w Raporcie branże to: finanse (32 firmy), usługi (31 firm), handel (22 firmy), FMCG (21 firm). W raporcie zostały opublikowane praktyki 8 firm z branży farmaceutycznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Rok 2019: przyspieszenie wzrostu rynku leków biologicznych Biuro prasowe
2019-12-03 | 12:30

Rok 2019: przyspieszenie wzrostu rynku leków biologicznych

Według prognoz przedstawionych w najnowszym raporcie PMR „Rynek leków biologicznych i biopodobnych w Polsce w 2019 r. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”
Farmacja BRAK ZDJĘCIA
2019-11-22 | 16:05

„Ja nie palę, a Ty?”

W Światowy Dzień Rzucania Palenia, Roche Polska włącza się w działania edukacyjne związane ze szkodliwością palenia, w tym szczególnie wpływu palenia na wyniki leczenia osób chorych na nowotwory. Z tego powodu promuje
Farmacja Rynek handlu internetowego produktami OTC: wzrost o jedną piąta rocznie
2019-10-24 | 11:00

Rynek handlu internetowego produktami OTC: wzrost o jedną piąta rocznie

Według danych przedstawionych w najnowszym raporcie PMR „Handel internetowy produktami OTC w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024” sprzedaż

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Handel

PIE: Coroczna grypa bardziej spowalnia wzrost gospodarczy Polski, niż może to zrobić koronawirus. Wszystko zależy od skuteczności walki z tą epidemią

Wpływ koronawirusa na polską gospodarkę będzie zależał od tego, czy Chinom uda się zwalczyć epidemię w I kwartale roku, i od tego, kiedy dotrze on do Polski. Zdaniem Piotra Araka, dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, epidemia może obniżyć wzrost chińskiego popytu o 2 proc., co oznaczałoby dynamikę PKB na poziomie 5 proc., niższą niż w Polsce w 2018 roku. To nie powinno być odczuwalne przez polską gospodarkę. Jednak poważniejsze spowolnienie w Chinach na pewno odbije się na zamówieniach dla europejskiego, w tym również polskiego przemysłu.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Przedsiębiorcy mają czas do poniedziałku na zgłoszenie się do tzw. małego ZUS-u plus. W ciągu kilku tygodni Ministerstwo Rozwoju zaproponuje firmom kolejne ulgi

Poniedziałek 2 marca to ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń do tzw. małego ZUS-u plus, który wszedł w życie 1 lutego. W ciągu tego niespełna miesiąca skorzystało z tej możliwości 80 tys. małych firm, a łącznie małym ZUS-em objętych jest już 240 tys. podmiotów. Ministerstwo Rozwoju liczy na to, że część zaoszczędzonych pieniędzy przedsiębiorcy wykorzystają na rozwój działalności. W ciągu kilku tygodni resort ma zaproponować kolejny pakiet zachęt do inwestycji.

Praca

Rząd chce zachęcać młodych do pielęgniarstwa i położnictwa. Plan rozwoju tych zawodów rozpisany jest do 2030 roku

Zwiększenie liczby pielęgniarek i położnych w polskim systemie opieki zdrowotnej oraz powstrzymanie emigracji zarobkowej – to tylko niektóre z najważniejszych celów rządowej polityki na rzecz rozwoju obu tych zawodów. Rząd chce również zmotywować młodych ludzi do wyboru tej ścieżki kariery i utrzymać na rynku pracy osoby, które nabywają uprawnienia emerytalne. – Ważny jest również rozwój kompetencji i samodzielności – mówi Greta Kanownik, dyrektor w Ministerstwie Zdrowia. Temu służyć ma wprowadzenie porad pielęgniarskich w przychodniach.

 
 

Konsument

Ubój zwierząt w przydomowych rzeźniach nie zaszkodzi producentom mięsa. Nie powinien zagrażać także bezpieczeństwu żywności

– Ubój rolniczy w przydomowych rzeźniach nie zaszkodzi branży. Jeśli procedury będą przestrzegane, nic nikomu nie grozi – ocenia Wiesław Różański, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego. Od połowy lutego każdy rolnik może otworzyć małą ubojnię i wprowadzać mięso na rynek na małą skalę, w ramach rolniczego handlu detalicznego czy działalności lokalnej. Dotychczas, jeśli chciał zabić zwierzę, musiał korzystać z pośrednictwa dużych zakładów. Teraz może to zrobić samodzielnie, ale konieczne jest jednak spełnienie szeregu kryteriów.