Komunikaty PR

ArmaFlex ACE Plus – rozwiązania izolacyjne do systemów HVAC

2024-09-22  |  22:00
Biuro prasowe

ArmaFlex ACE Plus to otuliny nowej generacji, wykonane z elastomerowej pianki FEF, charakteryzujące się podwyższoną klasą reakcji na ogień. Pozwala to na ich użycie w szerokiej gamie obiektów budowlanych, w tym wymagających zastosowania materiałów zaliczanych do nierozprzestrzeniających ognia.

Materiały izolacyjne to rozwiązania, które w ostatnich latach przyczyniły się do znacznej poprawy efektywności energetycznej budynków i instalacji technicznych, wydłużenia ich żywotności poprzez zmniejszenie zjawiska skraplania pary wodnej na powierzchni rur i przewodów, czy wreszcie zwiększenia komfortu użytkowania pomieszczeń np. poprzez redukcję hałasu. Rewolucja technologiczna pozwoliła też ograniczyć ryzyko pożarowe i stworzyć nową generację produktów, które nie biorą udziału w rozprzestrzenianiu się ognia, czy nie wytwarzają płonących kropli mogących stanowić bezpośrednie zagrożenie dla osób znajdujących się w pomieszczeniach objętych pożarem.

 

Europejskie standardy bezpieczeństwa

 

Wymagania dotyczące bezpieczeństwa w zakresie ochrony pożarowej określone zostały normą EN 13501-1. Wszystkie wyroby ArmaFlex ACE Plus na podstawie jej wytycznych klasyfikowane są jako materiały nie biorące udziału w rozprzestrzenianiu się ognia, a więc mogące być bezpiecznie stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi, lub wymagających podniesienia standardu bezpieczeństwa ze względu na swoje przeznaczenie czy ochronę znajdujących się wewnątrz przedmiotów.

 

Wchodzące w skład ArmaFlex ACE Plus Armacell role i taśmy spełniają wymagania oznaczenia B-s3, d0. W przypadku pożaru nie dochodzi zatem do wytwarzania tak zwanych płonących kropli, które z jednej strony mogą przyczyniać się do jego rozwoju, z drugiej stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ewakuowanych osób. Otuliny ArmaFlex ACE Plus zostały z kolei sklasyfikowane jako BL-s2, d0 co potwierdza wytwarzanie mniejszej ilości dymu podczas spalania. Przekłada się to na lepszą widoczność, a co za tym idzie lepsze warunki do prowadzenia akcji ratunkowej, w porównaniu do niżej sklasyfikowanych wyrobów.

 

Bez kompromisu dla właściwości izolacyjnych

 

Elastomerowa pianka FEF na bazie syntetycznego kauczuku, z której produkowane są izolacje ArmaFlex ACE, wpływa na bezpieczeństwo pożarowe, ale również posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne w zakresie ochrony termicznej i przed przenikaniem pary wodnej.

 

Niska przewodność cieplna materiału (λ=0,035W/[m*K]) w połączeniu z możliwością stosowania w temperaturze roboczej od -50 do maksymalnie aż +110°C pozwala na jej montaż na wszystkich najczęstszych rodzajach instalacji, zapobieganie zmianie temperatury czynnika i powstawania strat energetycznych na przesyle.

 

W przypadku czynników chłodzących lub instalacji o temperaturze niższej niż otoczenie ArmaFlex ACE Plus zapobiega także przedostawaniu się do wnętrza pary wodnej ograniczając do minimum efekt pogorszenia właściwości izolacyjnych. Zmniejsza się także ryzyko korozji rur co wpływa na wydłużoną żywotność całej instalacji.

 

Co istotne również, w przeciwieństwie do wielu tradycyjnych rodzajów izolacji, ArmaFlex ACE Plus nie ulega namakaniu, co eliminuje także zjawisko powstawania nieestetycznych zawilgoceń na ścianach i potencjalnego rozwoju grzybów lub innych szkodliwych organizmów mikrobiologicznych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu Biuro prasowe
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre
Dom Mniej znaczy więcej – odkrywamy minimalistyczny styl w łazience
2024-09-26 | 13:46

Mniej znaczy więcej – odkrywamy minimalistyczny styl w łazience

Przejrzystość, funkcjonalność i harmonia – to fundamenty, na których opiera się minimalizm, stając się jednym z najbardziej popularnych dziś kierunków w aranżacji
Dom Postaw na światło w pomieszczeniu
2024-09-26 | 13:00

Postaw na światło w pomieszczeniu

Coraz krótsze dni i szybciej zapadający jesienią zmrok skłaniają do poszukiwania światła. W domu to pragnienie można zrealizować za pomocą jasnych aranżacji, a także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.