Komunikaty PR

Prezenty komunijne – przegląd trendów

2019-05-13  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jędrzej Jendrośka
NEONET

ul. Nyska 48A
50-505 Wrocław
jedrzej.jendroska|neoidea.pl| |jedrzej.jendroska|neoidea.pl
696 402 272
www.neonet.pl

Maj to okres uroczystości związanych z pierwszą komunią świętą. Zwyczaj obdarowywania z tej okazji dzieci jest już od lat silnie zakorzeniony w polskiej tradycji. Niegdyś były to raczej drobne upominki, dziś  na prezenty komunijne przeznaczmy coraz większe kwoty – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem?

W segmencie prezentów dla dzieci, nie tylko tych wręczanych z okazji komunii świętej, od jakiegoś czasu dominują urządzenia elektroniczne. W przypadku jednak tak znaczącej okazji są to sprzęty nieco droższe niż te wybierane na przykład jako prezenty urodzinowe. Wśród tych pierwszych dominują tablety, konsole, drony, laptopy oraz smartfony i smartwatche. Jak przyznają specjaliści - szczególnie dwie ostatnie kategorie cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Rzeczywiście urządzenia IT i GSM oraz te typowo służące rozrywce, takie jak drony czy konsole są w maju bardzo chętnie wybierane przez klientów. Potwierdzają to historyczne dane rynkowe. To w tych kategoriach dynamika sprzedaży jest największa – mówi Alicja Jankowska, Junior Marketing Category Manager NEONET. – Największe wzrosty notują  smartfony i smartwatche. Nie mówimy tu wyłącznie o maju, ale o ujęciu całorocznym. Zwłaszcza inteligentne zegarki zawładnęły sercami Polaków, notując kilkudziesięcioprocentowe wzrosty w statystykach sprzedaży w ujęciu rok do roku – dodaje.

Wygląda na to, że tradycyjne modele zegarków zostaną teraz zastąpione przez swoje nowoczesne wersje. Trend ten rozwijają sami producenci, oferując sprzęt z kolejnymi ciekawymi funkcjonalnościami czy modele przeznaczone dla konkretnych grup klientów np. specjalnie dla najmłodszych. Jak natomiast wytłumaczyć popularność smartfonów? Wynika ona głównie  z faktu, że telefony pełnią dziś wiele funkcji i są zdolne zastąpić inne popularne dotychczas sprzęty. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia do nawigacji, aparaty fotograficzne i również – w coraz większym stopniu – tablety. Smartfony są coraz inteligentniejsze, szybsze i wyposażone w lepsze podzespoły (co nie jest bez znaczenia na przykład w fotografii). Posiadanie takiego urządzenia jest dla konsumentów wygodne i oszczędne zarazem. Jak podają eksperci NEONET - w okresie majowym Polacy najchętniej sięgają po telefony ze średniej półki oraz po droższe tak zwane flagowce, a więc najważniejsze, kluczowe dla danego producenta produkty.

Jest jeszcze jedna kategoria produktów, o której nie wolno zapomnieć omawiając popularne prezenty komunijne. Jest nią gaming, czyli konsole, laptopy, komputery stacjonarne oraz urządzenia peryferyjne. 9 lat to wiek, w którym dzieci zaczynają poważniej interesować się grami, a co za tym idzie ich oczekiwania wobec sprzętów wzrastają. To kategoria produktów, która cieszy się dużą popularnością w okresie majowym, mimo to pozostaje w tyle za smartfonami.

Produkty z RTV, IT i GSM są wyjątkowo chętnie wybierane przy okazji komunii już od kilku lat. Trend ten nie zmienia się, a jak przekonują eksperci – wręcz się umacnia. Czy to koniec klasycznych zegarków z obowiązkowym grawerem z tyłu? Nie, to po prostu zmiana formy. Nowoczesne smartwatche z powodzeniem nawiązują wyglądem do swoich pierwowzorów, a dedykacja, którą wygrawerujemy również na smartwatchach, z pewnością sprawi, że prezent będzie wyjątkowy. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2019-05-23 | 01:00

SMEO pierwszą firmą faktoringową na Bancovo.pl

Platforma kredytowa Bancovo rozszerza swoją ofertę o faktoring. Pierwszym faktorem, który pojawi się na Bancovo.pl będzie specjalizująca się we wsparciu małych i średnich przedsiębiorstw spółka SMEO. Bancovo.pl to
Finanse Rosną długi Polaków z nieopłaconych polis
2019-05-23 | 01:00

Rosną długi Polaków z nieopłaconych polis

160 mln zł są winni Polacy firmom ubezpieczeniowym – wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Klienci zawierają umowy ubezpieczenia, ale nie zawsze są skłonni za
Finanse Aż 88% obstawia zwycięstwo PiS w wyborach do Europarlamentu
2019-05-22 | 01:00

Aż 88% obstawia zwycięstwo PiS w wyborach do Europarlamentu

Tegoroczne wybory do Europarlamentu wygra Prawo i Sprawiedliwość – taki rozwój zdarzeń obstawia aż 88% graczy w BETFAN. Zwycięstwa Koalicji Europejskiej oczekuje zaledwie co

Handel

Zmiany w polityce podatkowej mogą doprowadzić do problemów całych branż. Zmniejszą też wydatki konsumentów

Podatki, zarówno te bezpośrednie, jak i pośrednie, takie jak akcyza czy VAT, to dla państwa nie tylko sposób na pozyskanie środków do budżetu, ale też narzędzie do stymulowania rozwoju poszczególnych branż i kształtowania pozytywnych zachowań konsumenckich. I w drugą stronę – błędne decyzje w sprawie stawek podatków mogą powodować problemy danego sektora, prowadzić do upadłości działających w nim firm, ale też zniechęcać konsumentów do konkretnych produktów. To dlatego niektóre propozycje zmian w VAT budziły takie wątpliwości.

Polityka

KE w Polsce: To będą najbardziej europejskie wybory. Będziemy decydować o przyszłości integracji europejskiej

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższy weekend. Polacy wybiorą w nich 52 swoich przedstawicieli. Jak ocenia dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda, nadchodzące eurowybory będą w pewnym sensie najbardziej europejskie z dotychczasowych, ponieważ Unia Europejska będzie musiała określić, w jakim kierunku chce dalej zmierzać.

Transport

W 2020 roku powinno być w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do aut elektrycznych. Taka liczba zaspokoiłaby potrzeby kierowców

Do 2020 roku musiałoby powstać w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do samochodów elektrycznych, aby w pełni wykorzystać potencjał elektromobilności – podaje Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych. Rządowe plany zakładają wzrost liczby takich punktów do nieco ponad 6 tys. Rozbudowa infrastruktury do ładowania oznacza wyzwania również dla miast. Kolejnym jest współpraca z dystrybutorem sieci energetycznej.

Problemy społeczne

Polki się nie badają. Ponad 3 mln kobiet chodzi do ginekologa rzadziej niż raz w roku

27 proc. Polek po raz pierwszy odwiedza gabinet ginekologiczny dopiero w związku z ciążą. 7 proc. kobiet nigdy nie wykonywało badania cytologicznego, 14 proc. nie miało natomiast USG ginekologicznego. Polki rezygnują z wizyty u ginekologa głównie ze względu na poczucie wstydu, brak czasu lub obawę przed negatywnym wynikiem badań. 40 proc. w ogóle nie widzi potrzeby regularnych wizyt u specjalisty.