Komunikaty PR

Prezenty komunijne – przegląd trendów

2019-05-13  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jędrzej Jendrośka
NEONET

ul. Nyska 48A
50-505 Wrocław
jedrzej.jendroska|neoidea.pl| |jedrzej.jendroska|neoidea.pl
696 402 272
www.neonet.pl

Maj to okres uroczystości związanych z pierwszą komunią świętą. Zwyczaj obdarowywania z tej okazji dzieci jest już od lat silnie zakorzeniony w polskiej tradycji. Niegdyś były to raczej drobne upominki, dziś  na prezenty komunijne przeznaczmy coraz większe kwoty – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem?

W segmencie prezentów dla dzieci, nie tylko tych wręczanych z okazji komunii świętej, od jakiegoś czasu dominują urządzenia elektroniczne. W przypadku jednak tak znaczącej okazji są to sprzęty nieco droższe niż te wybierane na przykład jako prezenty urodzinowe. Wśród tych pierwszych dominują tablety, konsole, drony, laptopy oraz smartfony i smartwatche. Jak przyznają specjaliści - szczególnie dwie ostatnie kategorie cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Rzeczywiście urządzenia IT i GSM oraz te typowo służące rozrywce, takie jak drony czy konsole są w maju bardzo chętnie wybierane przez klientów. Potwierdzają to historyczne dane rynkowe. To w tych kategoriach dynamika sprzedaży jest największa – mówi Alicja Jankowska, Junior Marketing Category Manager NEONET. – Największe wzrosty notują  smartfony i smartwatche. Nie mówimy tu wyłącznie o maju, ale o ujęciu całorocznym. Zwłaszcza inteligentne zegarki zawładnęły sercami Polaków, notując kilkudziesięcioprocentowe wzrosty w statystykach sprzedaży w ujęciu rok do roku – dodaje.

Wygląda na to, że tradycyjne modele zegarków zostaną teraz zastąpione przez swoje nowoczesne wersje. Trend ten rozwijają sami producenci, oferując sprzęt z kolejnymi ciekawymi funkcjonalnościami czy modele przeznaczone dla konkretnych grup klientów np. specjalnie dla najmłodszych. Jak natomiast wytłumaczyć popularność smartfonów? Wynika ona głównie  z faktu, że telefony pełnią dziś wiele funkcji i są zdolne zastąpić inne popularne dotychczas sprzęty. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia do nawigacji, aparaty fotograficzne i również – w coraz większym stopniu – tablety. Smartfony są coraz inteligentniejsze, szybsze i wyposażone w lepsze podzespoły (co nie jest bez znaczenia na przykład w fotografii). Posiadanie takiego urządzenia jest dla konsumentów wygodne i oszczędne zarazem. Jak podają eksperci NEONET - w okresie majowym Polacy najchętniej sięgają po telefony ze średniej półki oraz po droższe tak zwane flagowce, a więc najważniejsze, kluczowe dla danego producenta produkty.

Jest jeszcze jedna kategoria produktów, o której nie wolno zapomnieć omawiając popularne prezenty komunijne. Jest nią gaming, czyli konsole, laptopy, komputery stacjonarne oraz urządzenia peryferyjne. 9 lat to wiek, w którym dzieci zaczynają poważniej interesować się grami, a co za tym idzie ich oczekiwania wobec sprzętów wzrastają. To kategoria produktów, która cieszy się dużą popularnością w okresie majowym, mimo to pozostaje w tyle za smartfonami.

Produkty z RTV, IT i GSM są wyjątkowo chętnie wybierane przy okazji komunii już od kilku lat. Trend ten nie zmienia się, a jak przekonują eksperci – wręcz się umacnia. Czy to koniec klasycznych zegarków z obowiązkowym grawerem z tyłu? Nie, to po prostu zmiana formy. Nowoczesne smartwatche z powodzeniem nawiązują wyglądem do swoich pierwowzorów, a dedykacja, którą wygrawerujemy również na smartwatchach, z pewnością sprawi, że prezent będzie wyjątkowy. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse LOG Systems rośnie w siłę. Firma przedstawiła wyniki finansowe za Q1 i Q2 2019 Biuro prasowe
2019-08-14 | 01:00

LOG Systems rośnie w siłę. Firma przedstawiła wyniki finansowe za Q1 i Q2 2019

„Kto stoi w miejscu, ten się cofa” - doskonale zdaje sobie z tego sprawę przedsiębiorstwo LOG Systems. Firma stale się rozwija, czego owocem są świetne wyniki finansowe za dwa
Finanse Co trzeci Polak chce kupić kryptowaluty
2019-08-09 | 13:00

Co trzeci Polak chce kupić kryptowaluty

Polacy chcą inwestować, ale brakuje im wiedzy Rosnąca popularność kryptowalut sprawiła, że już co trzeci Polak planuje w nie zainwestować. Prawie połowa respondentów zamierza
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2019-08-07 | 14:00

ASSAY MANAGEMENT - Nowy podmiot inwestycyjny w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego pozytywnie rozpatrzyła wniosek Grupy Assay o dokonanie wpisu Assay Management do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi. Są to  instytucje wspólnego inwestowania,

Kalendarium

Patronaty Newserii

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Polityka

Baltic Pipe zgodnie z planem w 2022 roku. Pierwsza umowa z amerykańską firmą już podpisana

Projekt Baltic Pipe jest realizowany zgodnie z harmonogramem, a termin 2022 roku zostanie dotrzymany – poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Gaz-System zawarł już pierwszy, wart ponad 0,5 mld zł kontrakt inwestorki w ramach tego projektu. Umowa z amerykańską firmą Solar Turbines jest jednocześnie jednym z największych w Polsce kontraktów w sektorze gazu. Jak podkreśla Naimski, współpraca polsko-amerykańska w sektorze energetycznym się zacieśnia, a stanowiska USA, m.in. w sprawie gazociągu North Stream 2, są zbieżne z polskimi.

Prawo

Nowa matryca VAT ułatwi życie przedsiębiorcom, ale ceny niektórych towarów mogą wzrosnąć

W kwietniu 2020 roku ma wejść w życie nowa matryca stawek VAT. Celem zmian jest uporządkowanie obecnej sytuacji, która powoduje wśród przedsiębiorców kłopoty interpretacyjne. Nowym i korzystnym dla nich rozwiązaniem ma być tzw. wiążąca informacja stawkowa, która ma zapewnić podatnikom większą ochronę na wypadek kontroli organów podatkowych. Będzie można się ubiegać o nią wcześniej, już w listopadzie br. Jednocześnie konsumenci muszą być przygotowani na to, że w przypadku niektórych towarów i usług stawki VAT zostaną podwyższone, co może się wiązać ze wzrostem cen.

IFA 2019 Berlin

Przemysł

Katowice z roku na rok tracą mieszkańców. Miasto chce zahamować ten trend poprzez ulgi i zniżki dla zameldowanych

Tylko w ubiegłym roku stolica aglomeracji śląskiej skurczyła się o 3,2 tys. mieszkańców. Ich liczba ostatni raz przekroczyła 300 tys. ponad siedem lat temu, od tego czasu katowiczan systematycznie ubywa. Przyczyną nie jest już emigracja zarobkowa, lecz rosnące ceny nieruchomości i powroty emerytów w rodzinne strony. Odwrócenie tego trendu to jeden z priorytetów władz miasta, które chcą to robić poprzez inwestycje w infrastrukturę kulturalno-sportową, bazę dydaktyczną i przyciąganie inwestorów. 

Złote Spinacze 2019

Handel

Osoby kupujące w sieci to przeważnie zadowoleni klienci. Doceniają głównie szeroki wybór produktów i szybkie płatności

W skali od 0 do 10 średni poziom satysfakcji klienta kupującego w internecie wynosi 7,8 – wynika z raportu Mobile Institute „Customer Happiness Index”. Kluczowym elementem, który buduje to zadowolenie, a często też warunkuje zakup, jest system płatności. Brak odpowiedniej dla klienta formy płatności może zdecydować o porzuceniu koszyka. Kupujący coraz chętniej dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami z zakupów, a opinie innych internautów są często przy wyborze produktu ważniejsze niż samodzielnie wyszukane informacje.