Branża HR szybka jak Formuła 1?

ASCG PR
Piękna 28a/9
00-547 Warszawa
aleksandra.knecht|ascg.pl| |aleksandra.knecht|ascg.pl
503 933 483
www.ascg.pl
Czy rzeczywiście zarządzanie zasobami ludzkimi jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na rynku? Jak to wygląda w polskich realiach? Na te i pozostałe pytania odpowiedzieli prelegenci drugiego spotkania Outsourcing Business Networking.
Wieczorem, 20 marca, warszawski Pure Sky Club tętnił życiem - to wszystko za sprawą Fundacji Pro Progressio oraz agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad, które zgromadziły przedstawicieli kilkudziesięciu firm. Wśród nich znaleźli się między innymi: CBRE, Kinnarps, Ready4S czy TMF Poland.
Zebranych gości powitał Prezes Fundacji Pro Progressio Wiktor Doktór - organizator oraz Dorota Zabłocka, RPO & MSP Manager w Randstad – Partner merytoryczny wydarzenia. Dorota Zabłocka przybliżyła zaproszonym osobom informacje dotyczące nie tylko samej firmy, ale najnowszych trendów w branży HR, jak i współczesnych modeli rekrutowania pracowników. Spotkanie obfitowało w wiele żywych dyskusji. Goście wymieniali się doświadczeniami związanymi z rozwojem kariery oraz kompetencji w swoich firmach.
Po krótkiej prelekcji, przy lampce wina można było oddać się bardziej nieformalnym rozmowom oraz wziąć udział w przygotowanym przez firmę Randstad konkursie motoryzacyjnym.
W związku z tym, że Randstad jest Oficjalnym Parterem zespołu Williamsa Formuły 1, na potrzeby czwartkowego networkingu udostępnił uczestnikom symulator bolidu. –„Trochę przewrotnie podeszliśmy do tematyki HR, zadając sobie na wstępie pytanie: Czy branża HR rozwija taką prędkość jak samochody na torze? Odpowiedź jest prosta: zależy to od ludzi, z którymi mamy możliwość współpracować. Dlatego też tego wieczoru dla zebranych gości przygotowana została atrakcja w postaci wyścigu symulatorem Formuły 1. Drobna rywalizacja zawsze jest mile widziana i wprowadza dodatkowy dreszczyk emocji. Wyniki wszystkich uczestników były skrupulatnie odnotowywane. Dla pierwszych trzech osób o najlepszych notach czekały gadżety Formuły 1, a zdobywca pierwszego miejsca dodatkowo będzie mógł spróbować jazdy prawdziwym bolidem Formuły 1”- powiedział Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio.

Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Zimowy sezon przeziębieniowy 2021 również z kampanią radiową „Weź dziś Cerutin®”

Ruszyła XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Szczepienia podstawą bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Powinny być przeprowadzane równolegle ze szczepieniami seniorów
– Szczepienia są sprawą podstawową z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami – podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego ZNP postulował do rządu o wykonywanie ich wśród nauczycieli równolegle z grupą seniorów, którzy będą szczepieni od 25 stycznia. Na to jednak nie ma na razie szans, tym bardziej że w następnych tygodniach możliwe jest ograniczenie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Jak podkreśla prezes ZNP, wszystkim zależy na bezpiecznym powrocie do nauki stacjonarnej, zwłaszcza że ma to duże znaczenie dla normalnego funkcjonowania milionów rodziców.
Prawo
W 2060 roku dwie trzecie seniorów będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Brak reform może pogrążyć polski system emerytalny

– O ile dzisiaj jesteśmy mniej więcej w środku peletonu europejskiego pod względem wysokości emerytur, o tyle w 2060 roku będziemy należeć do krajów o najniższych emeryturach – mówi Krzysztof Nowak, prezes Mercera. Według różnych szacunków za 40 lat wysokość emerytury w Polsce będzie stanowić 25–30 proc. ostatniej pensji, czyli prawie dwukrotnie mniej niż dzisiaj. To efekt nie tylko zmian demograficznych, lecz także niskiego wieku emerytalnego. Stopa zastąpienia będzie jeszcze niższa dla kobiet ze względu na to, że przechodzą na emeryturę o pięć lat wcześniej niż panowie. – Emeryt w Polsce dziś nie jest bogaty, w przyszłości będzie biedny, a kobiety będą jeszcze biedniejsze – podkreśla ekspert.
Bankowość
Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Eksperci ostrzegają przed ryzykiem nadużyć

W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych finansowych w przypadku ścigania poważnych przestępstw, jednak istnieje ogromne ryzyko, że będzie to wykorzystywane także w innych, błahych sprawach, a być może nawet w sytuacjach, które są zwykłym nadużyciem – mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.
Ochrona środowiska
Kwestie środowiskowe coraz ważniejsze dla inwestorów. Nie będą finansować spółek nieraportujących swojego wpływu na klimat

ESG, czyli czynniki niefinansowe obejmujące np. dbałość firmy o środowisko i kwestie ważne społecznie, mają coraz większe znaczenie w podejmowaniu decyzji przez inwestorów. Takich danych szukają m.in. ubezpieczyciele czy banki, które dzięki nim mogą ocenić, czy firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i opłaca się udzielić jej finansowania. W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych, ale już wkrótce większą wagę do tego aspektu będą musiały przyłożyć również podmioty średnie i mniejsze. W przeciwnym razie grozi im utrudniony dostęp do kapitału.