Komunikaty PR

Dekada współpracy Dachser z AXRO

2013-12-12  |  12:00
Biuro prasowe

Obojętnie czy chodzi o wysyłkę drukarki do Portugalii czy tonera do Transylwanii, operator logistyczny sprawnie i szybko dostarcza wszystkie przesyłki na terenie całej Europy.

Kiedy AXRO GmbH została założona ponad 20 lat temu, rynek sprzętu biurowego był znacznie łatwiejszy do opanowania, zwłaszcza, że zamykał się w obszarze jednego kraju. Od tego czasu wiele się zmieniło, a średniej wielkości firma z Hamburga niesamowicie się rozwinęła, dostarczając obecnie urządzenia biurowe do przedsiębiorstw w całej Europie. „Aż 45% przesyłek wysyłamy za granicę, głównie do Francji i Włoch” – mówi Dhany Ballgobind, Commerce Manager w AXRO. „Kierunki, w których wysyłamy nasz sprzęt, kształtują naszą logistykę” – dodaje.
Frank Bock, szef logistyki w AXRO, z sentymentem wspomina początki działalności firmy: „Na początku pracowaliśmy z kilkoma małymi firmami spedycyjnymi, zajmującymi się poszczególnymi rynkami. Przy rampie zawsze czekała ciężarówka, a każdy partner był obsługiwany według swoich indywidualnych wymagań. Nawet nam się wtedy nie śniło o możliwości zastosowania zcentralizowanego systemu śledzenia przesyłek”. W końcu firma zdecydowała się na współpracę z Dachser, jako jedynym operatorem logistycznym. Dzięki temu wysyłki na całą Europę realizowane są z jednego źródła, w ramach standardowych usług Dachser – entargo.
Logistyka dla eksporterów
„Dla firmy średniej wielkości jak AXRO, która w dodatku sporo eksportuje, Dachser oferuje szeroki zakres usług o wysokim poziomie niezawodności” – wyjaśnia Frank Bock. „Doceniamy świetną współpracę z oddziałem Dachser w Hamburgu oraz jego ogromne wsparcie dla naszej ekspansji w ciągu ostatniej dekady” – dodaje.
Każdego dnia Dachser odbiera 70-80 palet z przesyłkami AXRO. Firma nie musi się już martwić o wyjątkowe wymagania dotyczące poszczególnych krajów, do których trafiają przesyłki. Regionalne oddziały Dachser zajmują się wszelkimi problemami na szczeblu lokalnym, takimi jak np. awizacja w Anglii i Francji czy przerwy w godzinach dostaw z powodu pory siesty w krajach Europy Południowej.
Niezawodność i bezpieczeństwo
AXRO dba o utrzymanie lojalności swoich europejskich klientów B2B, dlatego od partnera logistycznego wymaga niezawodności i punktualności. Firma Dachser znana jest z wysokiej kultury osobistej swoich kierowców oraz doskonałego stanu ciężarówek. Zaletami operatora są również dbałość o przestrzeganie norm środowiskowych i stosowanie szeregu zabezpieczeń. Urządzenia biurowe są produktami szczególnie narażonymi na kradzież, a w infrastrukturze Dachser, gdzie każdy etap łańcucha dostaw jest monitorowany i podlega ścisłej kontroli, są one wyjątkowo bezpieczne.
Dla AXRO i Dachser pierwsze 10 lat współpracy i wspólnego wzrostu były bardzo udane. „Bardzo się cieszymy, że nadal, z pozycji bliskiego partnera, będziemy mogli wspierać rozwój AXRO” – mówi Markus Dodt, Kierownik Oddziału Dachser w Hamburgu.
AXRO (www.axro.co.uk) została założona 20 lat temu w Hamburgu i zajmuje się dystrybucją urządzeń biurowych różnych producentów. Zaopatruje w tonery, tusze, kopiarki, drukarki oraz inne urządzenia biurowe klientów z całego świata. W 2012 roku firma odnotowała sprzedaż brutto w wysokości ponad 200 mln euro.
W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Biuro od ręki w aplikacji CitySpace Biuro prasowe
2021-01-23 | 10:00

Biuro od ręki w aplikacji CitySpace

CitySpace App to nowa aplikacja do zarządzania nowoczesną przestrzenią biurową. Udostępnił ją jeden z największych operatorów biur elastycznych w Polsce – CitySpace.
Firma TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW
2021-01-22 | 13:00

TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Tokai COBEX Polska, która od stycznia wprowadziła bogaty pakiet medyczny, a także stale usprawnia swoje działania związane z ochroną przed
Firma Amazon ogłasza inwestycję w Świebodzinie, powstanie ponad tysiąc miejsc pracy
2021-01-21 | 15:30

Amazon ogłasza inwestycję w Świebodzinie, powstanie ponad tysiąc miejsc pracy

Amazon potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. m² w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Prawie 5 mln Polaków nie korzysta z komputera i internetu. Podatek od smartfonów i laptopów jeszcze pogłębi problem cyfrowego wykluczenia

W Polsce blisko 5 mln osób wciąż nie korzysta z internetu ani komputera, a pod względem wykluczenia cyfrowego sytuacja wygląda gorzej tylko w sześciu krajach Europy. Jedną z głównych przyczyn są zbyt wysokie koszty sprzętu i dostępu do sieci. Tymczasem planowane przez rząd rozszerzenie opłaty reprograficznej na nowe urządzenia, takie jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne, może dodatkowo wywindować ich ceny o kilkaset złotych. – W tej pandemicznej sytuacji, kiedy z dnia na dzień przestawiliśmy się na nauczanie zdalne, zamknęliśmy seniorów w domu i przenieśliśmy szereg usług do online’u, podnoszenie cen na urządzenia typu smartfon czy laptop jest błędem – podkreśla Michał Herde z Federacji Konsumentów.

Ochrona środowiska

Polska może stać się największym producentem energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Wymaga to modernizacji i budowy sieci przesyłowej w Polsce Północnej

Stabilne ramy prawne dla budowy polskich farm wiatrowych na Bałtyku ma zapewnić ustawa offshore’owa, którą w ubiegły czwartek podpisał prezydent. Prąd z wiatraków na morzu ma popłynąć już za kilka lat, ale wymaga to przyspieszenia inwestycji, również tych związanych z budową sieci dystrybucyjnych. Inwestycje w tym zakresie wymusza także rządowy plan rozwoju OZE i budowy elektrowni jądrowej. Boomu inwestycyjnego będzie potrzebować zwłaszcza północna Polska.

Handel

Olga Semeniuk: W pierwszej kolejności będą odmrażane sklepy detaliczne i centra handlowe. Jesteśmy gotowi do wdrożenia protokołów bezpieczeństwa dla ponad 40 branż

Jeżeli rząd zdecyduje się na poluzowanie części obostrzeń od 1 lutego, to w pierwszej kolejności pracę będą mogły wznowić sklepy detaliczne i centra handlowe. Decyzja o luzowaniu bądź wydłużeniu restrykcji ma zapaść w tym tygodniu i będzie uzależniona m.in. od statystyk dotyczących zakażeń i zgonów oraz sytuacji epidemiologicznej w całej Europie, która jest obecnie trudna. Wyczekują jej przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy w całym kraju decydują się już na wznawianie działalności mimo zakazów. Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, przekonuje jednak, że są to odosobnione przypadki i skala zjawiska jest niewielka.

Ochrona środowiska

Zanieczyszczone powietrze jest jak taksówka dla koronawirusa. Większa liczba zgonów w 2020 roku to w dużej mierze efekt smogu

Według danych z USC, udostępnionych w rządowym serwisie Otwarte Dane, w ubiegłym roku w Polsce zmarło w sumie ponad 486 tys. osób. W 2019 roku zgonów było ok. 409 tys., czyli o 77 tys. mniej. – Polacy muszą sobie uświadomić, że w ubiegłym roku umarła największa liczba osób od II wojny światowej nie tylko ze względu na koronawirusa, lecz również z powodu smogu – mówi pulmunolog, dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka. Jak wskazuje, pandemia nie przez przypadek najszybciej rozprzestrzenia się w regionach uprzemysłowionych, z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. – Nie zdajemy sobie sprawy, że gdyby tych pyłów nie było w powietrzu, wirus nie miałby na czym osiąść. One są taksówką, którą bakterie i wirusy wjeżdżają do organizmu – podkreśla ekspert.