Komunikaty PR

Nowy dach w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia

2014-03-27  |  10:00
Biuro prasowe

W siedzibie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku, którego pomysłodawcą i założycielem jest znany polski kabareciarz Bohdan Smoleń, prowadzone są zajęcia rehabilitacji poprzez hipoterapię dorosłych i dzieci z różnymi dysfunkcjami fizycznymi i intelektualnymi. Terapia prowadzona za pośrednictwem koni przynosi wyjątkowe efekty, co potwierdzają zarówno podopieczni jak i ich rodzice. Niestety ośrodek – podobnie jak wiele innych tego typu obiektów, nie mógłby funkcjonować bez przychylności i życzliwości lokalnych władz oraz prywatnych darczyńców. Tym razem pomocną dłoń wyciągnęła firma Cembrit, która ufundowała nowe pokrycie dachowe stajni.

 

Fundacja założona została w 2007 roku przez aktora Bohdana Smolenia. Głównym celem ośrodka jest pomoc osobom niepełnosprawnym, poprzez rehabilitację oraz prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych. Poza codziennymi zajęciami, fundacja przygotowuje i przeprowadza zawody dla osób niepełnosprawnych – tzw. Mityngi Olimpiad Specjalnych oraz szereg innych imprez dla swoich podopiecznych. Ukoronowaniem całorocznej pracy są występy dzieci z Fundacji, które odbywają się pod koniec roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas poznańskiej edycji targów CAVALIADA. Na terenie ośrodka organizowane są także warsztaty doskonalące dla terapeutów, kursy i szkolenia.

 

W fundacji terapie prowadzone są za pomocą koni, dzięki czemu pacjenci mogą rozwijać swoje mięśnie oraz dostarczać ciału różnych bodźców. Formuła zajęć oparta jest na miłej atmosferze oraz stałym kontakcie ze zwierzętami, przez co dzieci nie są znudzone codziennymi ćwiczeniami. Aktualnie na terenie ośrodka przebywa 10 koni przeznaczonych do zajęć, które odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry. Terapia przynosi określone efekty, gdy odbywa się w warunkach przyjaznych zarówno dla zwierząt, jak i pacjentów fundacji. W tym celu Fundacja musi przeprowadzać szereg modernizacji. Niedawno w stajni, gdzie przebywają konie zostało wymienione pokrycie dachowe, gdyż poprzednie zaczęło przeciekać.

- W czasie dużych opadów deszczu woda przedostawała się do stajni, co w dłuższej perspektywie mogło spowodować powstanie grzyba lub pleśni. Największe zagrożenie stanowił jednak kontakt wody z instalacją elektryczną – tzw. zwarcie mogło skutkować pożarem lub porażeniem szczególnie wrażliwych na napięcie elektryczne koni. - informuje Joanna Kubisa, Terapeutka z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.

 

Wcześniej dach był pokryty papą, dlatego pracownicy Fundacji zaczęli zastanawiać się nad innym alternatywnym materiałem. W ocenie fachowców, w tej sytuacji łatanie dziur czy smarowanie byłoby tylko doraźnym zabiegiem. Na pomoc przyszła firma Cembrit – producent wysokiej jakości włókno-cementowych materiałów budowlanych stosowanych na dachach oraz elewacjach. Po dokonaniu oględzin i zmierzeniu dachu przekazała na rzecz fundacji niezbędne materiały do wymiany pokrycia dachowego na nowe – 370 sztuk płyt EuroFala wraz z akcesoriami – wiatrownicami oraz gąsiorami kątowymi. Zastosowanie właśnie tego produktu, coraz częściej wykorzystywanego do pokrycia dachów stajni czy ujeżdżalni, dało możliwość stworzenia odpowiedniego mikroklimatu do hodowli zwierząt.

 

- EuroFala nie tylko uszczelniła dach, ale także poprawiła ciepłochronność i estetykę budynku. Przy tym jest odporna na promienie UV - nie pręży się i nie nagrzewa pod ich wpływem - oraz znacząco zmniejsza hałas generowany obfitymi opadami deszczu lub gradu, zapewniając wrażliwym na tego typu odgłosy „domownikom” spokój i komfort psychiczny. W zimie, gdy na dachu zalegają spore fałdy śniegu, zapobiega procesowi skraplania. - przekonuje Maciej Duszczak, Szef Marketingu z firmy Cembrit.

 

W remoncie pomógł zakład blacharsko – dekarski z Rogoźna, który zajął się wymianą pokrycia na nowe. Proces wymianu dachu o powierzchni 385 m2, na który składał się budynek główny wraz z zaadaptowaną na stajnię wiatą zajął dwa tygodnie. W trakcie remontu okazało się, że dach jest krzywy i wymaga prostowania, co znacząco wydłużyło proces wymiany pokrycia dachowego. Przy renowacji dachu pracowało pięć osób, które na samym początku na dotychczasową papę położyło kozły dachowe i łaty, do których przymocowano wkręty trzymające płyty EuroFala.

 

Dzięki wymienionemu pokryciu konie są teraz bezpieczne i mają zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju, a podopieczni mogą bez obaw korzystać z dalszych zajęć rehabilitacyjnych. Fundacja wciąż wymaga jednak dużych modernizacji infrastruktury oraz kolejnych inwestycji, tym bardziej, że z miesiąca na miesiąc przybywa nowych pacjentów - szczególnie tych najmniejszych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku Biuro prasowe
2021-01-13 | 13:20

Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Krzysztof Folta, Prezes Zarządu i jeden z założycieli TIM SA, znalazł się w gronie 15 osób walczących o tytuł Przedsiębiorcy Roku w konkursie organizowanym w Polsce od 2003 roku
Firma Zimowy sezon przeziębieniowy 2021 również z kampanią radiową „Weź dziś Cerutin®”
2021-01-13 | 01:00

Zimowy sezon przeziębieniowy 2021 również z kampanią radiową „Weź dziś Cerutin®”

Emitowana od jesieni reklama „Weź dziś Cerutin®”, skutecznie zachęcała do sięgnięcia po popularny lek stosowany w zapobieganiu przeziębieniom oraz łagodzeniu objawów
Firma Ruszyła XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”
2021-01-12 | 13:00

Ruszyła XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”

W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne, angażując się przy tym całym sercem.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Szczepienia podstawą bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Powinny być przeprowadzane równolegle ze szczepieniami seniorów

– Szczepienia są sprawą podstawową z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami – podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego ZNP postulował do rządu o wykonywanie ich wśród nauczycieli równolegle z grupą seniorów, którzy będą szczepieni od 25 stycznia. Na to jednak nie ma na razie szans, tym bardziej że w następnych tygodniach możliwe jest ograniczenie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Jak podkreśla prezes ZNP, wszystkim zależy na bezpiecznym powrocie do nauki stacjonarnej, zwłaszcza że ma to duże znaczenie dla normalnego funkcjonowania milionów rodziców.

Prawo

W 2060 roku dwie trzecie seniorów będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Brak reform może pogrążyć polski system emerytalny

– O ile dzisiaj jesteśmy mniej więcej w środku peletonu europejskiego pod względem wysokości emerytur, o tyle w 2060 roku będziemy należeć do krajów o najniższych emeryturach – mówi Krzysztof Nowak, prezes Mercera. Według różnych szacunków za 40 lat wysokość emerytury w Polsce będzie stanowić 25–30 proc. ostatniej pensji, czyli prawie dwukrotnie mniej niż dzisiaj. To efekt nie tylko zmian demograficznych, lecz także niskiego wieku emerytalnego. Stopa zastąpienia będzie jeszcze niższa dla kobiet ze względu na to, że przechodzą na emeryturę o pięć lat wcześniej niż panowie. – Emeryt w Polsce dziś nie jest bogaty, w przyszłości będzie biedny, a kobiety będą jeszcze biedniejsze – podkreśla ekspert.

Bankowość

Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Eksperci ostrzegają przed ryzykiem nadużyć

W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych finansowych w przypadku ścigania poważnych przestępstw, jednak istnieje ogromne ryzyko, że będzie to wykorzystywane także w innych, błahych sprawach, a być może nawet w sytuacjach, które są zwykłym nadużyciem – mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.

Ochrona środowiska

Kwestie środowiskowe coraz ważniejsze dla inwestorów. Nie będą finansować spółek nieraportujących swojego wpływu na klimat

ESG, czyli czynniki niefinansowe obejmujące np. dbałość firmy o środowisko i kwestie ważne społecznie, mają coraz większe znaczenie w podejmowaniu decyzji przez inwestorów. Takich danych szukają m.in. ubezpieczyciele czy banki, które dzięki nim mogą ocenić, czy firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i opłaca się udzielić jej finansowania. W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych, ale już wkrótce większą wagę do tego aspektu będą musiały przyłożyć również podmioty średnie i mniejsze. W przeciwnym razie grozi im utrudniony dostęp do kapitału.